۰۸:۴۴ - چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

شهردار شاهین شهر:

ارتقاء هویت و جایگاه شاهین شهر را دو دغدغه مدیریت شهری است

شهردار شاهین شهر ارتقاء هویت و جایگاه شاهین شهر را دو دغدغه مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: انتظار است همه شهروندان بویژه اصحاب رسانه ما را یاری نمایند تا شاهین شهر به عنوان یک الگوی موفق در کشور برای یک شهر متمدن و با فرهنگ تبدیل کنیم.

به گزارش شاهین پرس؛ سعید ابریشمی راد در دیدار با اصحاب رسانه شاهین شهر، رمز موفقیت در هر پست و مسئولیتی را برقراری ارتباط و تعامل صادقانه دانست و اظهار کرد: در عصر ارتباطات بیشتر به دنبال تکنولوژی های ارتباطی هستیم در حالی که مهمترین رکن و الفبای ارتباطات نحوه تعامل و ارتباط بین انسانها است و اگر این مهم تسعیع، تعریف و تحکیم نشود بالاترین ابزارها و پیشرفته ترین تکنولوژی ها هم موثر نخواهد بود.

شهردار شاهین شهر با بیان اینکه ارتباط دو سویه و هدفمند که انسان را رشد داده و به تعالی برساند از الزامات ارتباط بین انسانها است به خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت شهری بدون داشتن ارتباط با مردم نمی توان موفق بود و برای توسعه ارتباطات اجتماعی ناگریز به استفاده از برخی ساختارها و مکانیزم ار جمله تشکیل نواحی تشکیل هسته های مشورتی در محلات مختلف شهری با معتمدین هر محله شدیم که اعتقاد دارم برای شهر ۲۰۰ هزار نفره شاهین شهر کافی نیست بنابراین برای ایجاد ارتباط موثر حتما به رسانه هم نیاز داریم.

* رسانه یک قدرت تاثیرگذار، جریان ساز و ابزار موفقیت برای همه مدیران حوزه اجتماعی است

وی افزود: رسانه ها امروز فارغ از نقشی که دارند یک قدرت تاثیرگذار، یک قدرت جریان ساز و ابزار موفقیت برای همه مدیران حوزه اجتماعی به شمار می رود و دنیای متمدن سالها است که به اهمیت و تاثیرگذاری قدرت رسانه پی برده و براساس اهداف خود از آن استفاده می کنند چرا که رسانه ها این توانایی را دارند که افکار عمومی را به سمت همه سیاستها و قدرتهایی که در پشت پرده خود دارند هدایت کنند.

ابریشمی راد با تاکید بر اینکه رسانه این قدرت را دارد که بد را خوب و خوب را بد جلوه دهد ابراز کرد: باید به این قدرت آگاه باشیم و بدانیم رسانه یک شمشیر دولبه است لذا با اعتراف به قدرت رسانه اعتراف به نیاز مدیریت شهری به رسانه های شهر برای ارتقا کیفیت خدمات به مردم را هم داریم.

* ارتقاء جایگاه و هویت شاهین شهر دو دغدغه مدیریت شهری است

وی با بیان اینکه به اعتقاد اغلب کارشناسان، رسانه یکی از ۴ ابزار در فرایند جامعه پذیری فرهنگی به شمار می رود، ارتقاء هویت و جایگاه شاهین شهر را دو دغدغه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: انتظار است همه شهروندان بویژه اصحاب رسانه ما را یاری نمایند تا شاهین شهر به عنوان یک الگوی موفق در کشور برای یک شهر متمدن و با فرهنگ تبدیل کنیم.

ابریشمی راد ادامه داد: شاهین شهر به لحاظ کالبد شهری و ساختار اجتماعی در کشور شهری بی نظیر است لذا همه باید دست در دست یکدیگر برای تثبیت و ارتقاء این موقعیت تلاش و همکاری کنیم.

* ریل گذاری مسیرها و مکانیزم های ارتباطی که تا پیش از این در شهرداری شاهین شهر وجود نداشت

مرتضی خرم دشتی مشاور شهردار و سرپرست مرکز ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری شاهین شاهین شهر نیز در این دیدار ضمن اشاره به برخی اشکالات به سامانه ۱۳۷ ابراز کرد: سامانه ۱۳۷ حدود ۲ ماه است که راه اندازی شده و این مدت برای ارزیابی و نتیجه گیری فعالیت این سامانه کافی نیست، این درحالی است که تا پیش از این درخواست های شهروندان در تماس با شهرداری اغلب فراموش و یا پیگیری نمی شد و این در خور شهروندان نبود.

وی به بخش راه اندازی مرکز روابط بین الملل شهرداری شاهین شهر نیز اشاره کرد و افزود: شهرداری شاهین شهر با توجه به اهمیت هویت بخشی و برندسازی و نیاز به ارتباطات بیشتر اقدام به راه اندازی مرکز روابط بین الملل با ۵ مدیریت و زیرمجموعه خود شامل مدیریت روابط عمومی و تشریفات، مرکز تولیدات و پژوهش های رسانه ای، مدیریت ارتباطات و مشارکت های اجتماعی و مدیریت پیگیری و پاسخگویی کرده است که در مرحله ریل گذاری و تعریف مسیرهای ارتباطی و مکانیزم ها و فرایندهایی که تا پیش از این در شاهین شهر وجود نداشت، قرار داریم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.