۱۷:۰۹ - شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

شاهین شهر دومین شهر با رشد۴٫۷ دهم درصدی دانش آموز/ کمبود ۵۰ آموزشگاه جدید

مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر گفت: شاهین شهر از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۶۰ درصد افزایش جمعیت دانش آموز داشته است که در حال حاضر با رشد۴٫۷ دهم درصدی دانش آموز در رتبه دوم کشور قرار دارد.

علیرضا اکبرپور در گفتگو با خبرنگار شاهین پرس؛ اظهار کرد: شاهین شهر شهر دانش و خلاقیت با حدود ۴٫۷ دهم درصد افزایش سالانه جمعیت دانش آموزی دومین شهر به لحاظ افزایش جمعیت دانش آموزی در سطح کشور است.

رئیس آموزش و پرورش شاهین شهر افزود: از سال ۱۳۹۰ تاکنون افزایش ۶۰ درصدی جمعیت دانش آموزی در شاهین شهر مشاهده می شود در حالی که در این مدت فضای فیزیکی آموزش در شاهین شهر تنها ۱۸ درصد رشد داشته است.

شاهین شهر به ۵۰ آموزشگاه جدید نیاز دارد

وی با بیان اینکه ۳۲ مدرسه دو نوبته با ۹ هزار و ۶۸۶ کلاس داریم که در تلاش هستیم این مدارس را یک نوبته کنیم خاطرنشان کرد: به طور مثال فقط در محله مسکن مهر شاهین شهر ۱۵ آموزشگاه جدید نیاز داریم در این محله ۶ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی وجود دارد اگر هر خانواده ای یک دانش آموز داشته باشد ۶۴۰۰ دانش آموز می شود اگر مابه ازای هر ۱۰۰۰ دانش آموز ۳ آموزشگاه نیاز باشد عددی در حدود ۱۵ الی ۱۶ مدرسه در این محله نیاز داریم.

اکبرپور افزود: در مجموع منطقه شاهین شهر بیش از ۵۰ آموزشگاه جدید نیاز دارد که مدیریت می کنیم در قالب مدارس دو نوبته یا ادغام، کمبودها را جبران کنیم الحمدالله تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته هم خیرین پای کار هستند و هم دولت مردمی با نگاهی که به مناطق محروم دارند و وزیر محترم آموزش پرورش هم در شاهین شهر از نقاط کمتر برخوردار بازدید کردند امیدوار هستیم بتوانیم اعتباراتی جذب کنیم و پیگیر تکمیل مدارس نیمه تمام هستیم.

* تا پایان سال جاری ۵۶۹ نفر معلم بازنشسته می شوند

وی کمبود معلم را یکی دیگر از چالش های پیش روی آموزش پرورش شاهین شهر عنوان کرد و افزود: تا پایان مهرماه ۲۵۹ نفر و تا پایان سال جاری حدود ۵۶۹ نفر از مستخدمین دهه ۷۰ آموزش و پرورش بازنشسته می شوند که در تلاش هستیم با روش های مختلفی نیروها را جایگزین کنیم این قول را به شهروندان و والدین دانش آموزان می دهیم که ان شاالله مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد این موارد را پیگیری می کنیم تا خواسته به حق آنها برآورده شود.

* شروع سال تحصیلی جدید با حدود ۴۴ هزار دانش آموز 

مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر تصریح کرد: با توجه به مهاجرپذیر بودن شاهین شهر پیش بینی می کنیم برای شروع سال تحصیلی جدید حدود ۴۴ هزار دانش آموز  احتمالا خواهیم داشت.

* افتتاح یک باب مدرسه خیرساز با حضور وزیر

وی با بیان اینکه قبل از حضور وزیر آموزش و پرورش برای تکمیل ۹ پروژه نیمه تمام اعتبارات کارشناسی شده جذب کرده ایم گفت: با حضور وزیر آموزش و پرورش یک باب مدرسه فاخر و وزین ۱۲ کلاسه خیرساز به نام مرحوم حاج منوچهر انصاری که در سه طبقه با مساحت ۱۸۰۰ متر مربع و هزار متر زیربنا با ۷ میلیارد تومان اعتبار احداث شده بود برای دانش آموزان دختر مقطع دور اول متوسطه افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/ فرحناز خیراتی

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.