۱۷:۰۰ - پنج شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۲

دکتر ذاکری دبیر اجرایی جشنواره در نشست خبری

چهارمین جشنواره شعرکودک بین المللی خواهد شد

دکتر ذاکری افزود: با توجه به ظرفیت های موجود و زمینه مساعد و حضور نیروهای توانمند فرهنگی در شاهین شهر، زمینه خوبی برای بین المللی کردن جشنواره ملی شعر کودک در سال ۹۳ است.

jashnvareh4

 

 به گزارش پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه “شاهین نا”، دکتر ذاکری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت برگزاری سومین جشنواره ملی شعرکودک برگزار شده بود اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره ملی شعر کودک، تبدیل شدن شاهین شهر به محلی برای تعاملات احساسی و ماوایی برای رشد و تعالی فکری کودکان ایران زمین است. که برای برگزاری جشنواره سوم پنج هدف طراحی شده است.

 

تقویت بنیان‌های شعری بارویکرد تأثیر گذاری برمخاطب، توجه بیشتر به شناخت و ارتقای مفاهیم پاک دنیای کودکان و افزایش دانش تربیتی در خانواده‌ها براساس مفاهیم دینی، شناسایی استعدادهای این رشته و صیانت از این سرمایه‌ها، کمک به تولید و خلق آثار فاخرادبی با محوریت شعر کودک، تبادل اندیشه در مقوله شعر کودک و آسیب شناسی آن از دیدگاه شاعران کشوری- استانی و شهرستانی، پنج هدف عمده و اساسی برگزاری سومین چشنواره ملی شعر کودک بود که دبیر اجرایی جشنواره مطرح کردند.

 

دکتر ذاکری افزود: با توجه به ظرفیت های موجود و زمینه مساعد و حضور نیروهای توانمند فرهنگی در شاهین شهر، زمینه خوبی برای بین المللی کردن جشنواره ملی شعر کودک در سال ۹۳ است.

 

شهردار شاهین شهر افزود: برای برگزاری سومین جشنواره ملی شعر کودک که در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفند ماه برگزار خواهد شد ۱۶ برنامه پیش بینی شده است که به شرح ذیل می باشد.
۱- اختصاص یک فرهنگسرا ویژه خانواده و کودک با هدف تمرکز دایمی جشنواره ذیل یک هدف مشخص
۲- برگزاری نشست‌های تخصصی شاعران کشوری در مدارس راهنمایی با هدف تقویت بنیان‌ها و استعداد یابی
۳- افزایش تعداد شاعران مدعو از ۵۰ نفر در سال گذشته به ۲۵۰ نفر
۴- جذب تعداد زیادی از گروه‌های هنری و کارناوال‌های شادی در اصفهان و شاهین شهر
۵- برگزاری کارگاه‌های تخصصی تربیت دینی با حضور ۲۰۰ مربی پرورشی از سراسر کشور اساتید فن
۶- رونمایی از پرچم جشنواره توسط کودکان شرکت کننده از سراسر کشور
۷- دعوت از فراکسیون کودک و نوجوان مجلس شورای اسلامی و شرکت آنان در میزگرد‌های تخصصی با حضور شاعران
۸- دعوت از کودکان معلول سراسر استان به عنوان میهمانان افتخاری جشنواره
۹- تجلیل از خانواده‌ شهدای نوجوان شاهین شهری و حضور شاعران در محفل خانواده این عزیزان
۱۰- همزمان با روز درختکاری، غرس ۲۵۰ نهال بوسیله کودکان در بوستان شاعران کودک
۱۱- برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ویژه کودکان شاهین شهری با حضور مسئولین شهر
۱۲- برگزاری مسابقات فرهنگی روزنامه دیواری ویژه کودکان پایه ابتدایی استان اصفهان با موضوع یک شاعر و آثارش، مسابقه شعری برای رهبر که پس از انتخاب تقدیم مقام معظم رهبری خواهد شد، مسابقه بادبادک‌های منقوش به اشعار شاعران برای خانواده‌ها و انتخاب زیباترین بادبادک
۱۳- برپایی نمایشگاه‌های جنبی جشنواره از جمله، نمایشگاه کتاب با تخفیف ویژه، برگزاری کارگاه‌ مشاعره و نقاشی، برگزاری جشن سه سالگی جشنواره با حضور ۲۰۰۰ کودک از مهدهای شاهین شهر، میمه و برخوار در ورزشگاه بزرگ تختی
۱۴- گردآوری و انتشار مجموعه آثار واصله به جشنواره سوم در تیراژ ۵۰۰۰ نسخه و ارسال به سراسر کشور
۱۵- برگزاری مراسم آتش بازی و افروختن شمع به یاد همه کودکان قربانی در دنیا که مورد ظلم قرار گرفتند بویژه کودکان مظلوم غزه و فلسطین و بمباران‌های شیمیایی
۱۶- رونمایی از پارک موزیکال سه راه فردوسی و نام گذاری این پارک به نام کودک و نوجوان

 

دبیر اجرایی جشنواره با معرفی مصطفی رحماندوست به عنوان دبیر علمی سومین جشنواره ملی شعر کودک اظهار داشت: آثار ارسالی به جشنواره توسط شاعران برجسته کشوری مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت و در سه بخش، کودکان ۴ تا ۱۲ سال، نوجوانان ۱۲ تا ۱۴ سال و نیز شاعران بزرگسال که کتاب آنها به چاپ رسیده باشد، انتخاب می شوند.

 

دکتر ذاکرهرندی با بیان اینکه کلیه هنرمندان استان اصفهان از میهمانان جشنواره هستند، افزود: میهمانان و مدعوین جشنواره در هتل اطلس شاهین شهر اقامت و پذیرایی می شوند.

 

وی افزود: کارسومین جشنواره ملی شعر کودک، از روز گذشته با تشکیل جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره کلید خورده است، و تبلیغات جشنواره نیز از فردا با همکاری کلیه نهادهای مرتبط در سطح استان و کشور شروع می شود.

 

دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی شعر کودک، زمان شروع کار کارگاه‌های جشنواره را ۱۰ اسفند اعلام کرد و افزود: موضوع آثار ارسالی به دبیر خانه جشنواره آزاد است ولی آثاری با موضوعات دینی و تربیتی و فرهنگ شهروندی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، و مهلت ارسال آثار تا ۲۹ بهمن می باشد.

 

jashnvareh4

jashnvareh3 jashnvareh1 jashnvareh2

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.