۲۲:۴۹ - چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

امام جمعه شاهین شهر:

سیاست کلی و استراتژیک نظام رفع بالمره و کلی همه تحریم ها است/ دولتمردان برای اغراض سیاسی چوب حراج به عزت و شرافت کشور نزنند

امام جمعه شاهین شهر پیوستن مجدد آمریکا به مذاکرات هسته ای را یک نقشه فریب دانست و گفت: هر مصوبه غیراز سیاست های کلی نظام کلاه گشادی بر سر مردم است دولتمردان برای اغراض سیاسی و جناحی چوب حراج به عزت و شرافت کشور نزنند.

به گزارش شاهین پرس؛ در حالی که راهبرد اصلی جمهوری اسلامی ایران در قبال مذاکرات برجام بارها از سوی رهبر معظم انقلاب به طور صریح بیان شده است اما این روزها شوی تبلیغاتی دولت بر اصرار برای احیا مجدد برجام با مذاکرات در وین در حال برگزاری است در ادامه روند مذاکرات روز گذشته یک منبع آگاه تاکید کرده که آمریکایی ها قصد دارند صرفا در یک بازه زمانی ۱۲۰ یا ۱۸۰ روزه برخی تحریم ها را با هدف تاثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ایران تعلیق کند؛ این اقدام آمریکا در واقع دبه آشکار در مذاکرات بازگشت به برجام در وین تلقی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در گفتگو با خبرنگار شاهین پرس؛ در واکنش به برگزاری نشست های برجامی وین در واپسین روزهای دولت اظهار کرد: از تدابیر و سیاست های کلی دولت جز سخت شدن شرایط زندگی مردم و افزایش آمار بیکاری و مشکلات صنایع و تولیدات چیز دیگری مشاهده نکرده ایم.

امام جمعه شاهین شهر افزود: پرداختن به برجام و بزرگ کردن آن یکی از غلط های فاحشی بود که این دولت انجام داد و ادامه دادن به آن هم اشتباهی بزرگ تر، گره زدن مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور به خارج کار بسیار خبط و غیر قابل دفاعی است.

امام جمعه شاهین شهر پیوستن مجدد آمریکا به مذاکرات هسته ای را یک نقشه فریب دانست و خاطرنشان کرد: براساس سند راهبردی که بین ایران و چین منعقد شد، قرن آینده قرن منطقه آسیا خواهد بود این سند همکاری ایران و چین، امید آمریکا برای چپاول و غارت کشور با استفاده از اهرم فشار تحریم را از بین برد و توطئه و دسیسه آنها را خنثی کرده است که دولت به جای منتظر اروپا و آمریکا نشستن می توانست خیلی زودتر این سند همکاری امضا شود و همکاری های واقعی اقتصادی شکل بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دیگر آمریکا در جایگاهی نیست که هر توافقنامه ای را به صورت یکجانبه به سایر کشورها تحمیل کند خاطرنشان کرد: راهبرد اصلی ایران همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند بی اثر کردم تحریم ها است و باید با این فاز پیش برود قطعا نه رهبر انقلاب و نه مردم هیچکدام راضی نیستند که عزت و شرف کشور بواسطه مذاکرات بی اساس و بی نتیجه مخدوش شود.

حجت الاسلام هاشمی افزود: عذرخواهی کردن از مردم به خاطر قصور و تقصیرها و اشتباهات برای دولت خیلی کم هزینه تر است و در تاریخ هم ثبت خواهد شد که اینها مردم را هشت سال معطل کردند آخر هم عذرخواهی کردند اما اینکه عزت و شرافت کشور و ملت که خون های بسیاری به پای این نظام و انقلاب ریخته شده چوب حراج بزنند قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه نشست وین در روزهای واپسین دولت قطعا بی نتیجه خواهد بود خاطرنشان کرد: اگر هم نتیجه مقطعی و گشایش های کوچک در مسائل اقتصادی اتفاق بیفتد هم به عزت و شرف ملی ایران آسیب زده و هم خلاف سیاست کلی نظام است که رهبر انقلاب و مسئولان کشور اتفاق نظر داشتند سیاست کلی، استراتژیک و مهم نظام رفع بالمره و کلی همه تحریم ها و سپس بازگشت جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجامی است.

امام جمعه شاهین شهر هر مصوبه و حرکتی غیر از سیاست های کلی نظام در قبال برجام در مذاکرات وین را کلاه گشادی بر سر دولت دانست و به دولتمردان توصیه کرد: برای اغراض سیاسی، انتخاباتی و جناحی خود به شرافت مردم در مذاکرات چوب حراج نزنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.