۲۱:۴۶ - شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶

در دهمین مجمع بسیج شهرستان مطرح شد؛

خطر انحراف اعتقادی جوانان با فیلم های ماهواره ای/ افزایش سطح آگاهی های دینی دانش آموزان ضروری است

دهمین مجمع بسیج شهرستان شاهین شهر و میمه در سال جاری با بررسی طرح های بومی محلی و ابتکاری «شهید بهنام محمدی» و طرح «قرارگاه جوادالائمه» و تشریح طرح مقابله با انحراف دینی و اعتقادی جوانان و همچنین طرح «سفیران هدایت» با حضور اعضای هیئت های اندیشه ورز و کارگروه های تخصصی برگزار شد.

به گزارش شاهین پرس؛ سرهنگ دوم پاسدار سید احمد قریشی، در دهمین مجمع بسیج شهرستان شاهین شهر و میمه، با ارزیابی موفق طرح های ارائه شده در مجمع بسیج شهرستان، اظهار کرد: سپاه تنها ارتش مردمی دنیا دانست که با همکاری بسیج مستضعفین در عرصه های مختلف حضور داشته و نقش آفرینی می کند.

فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه، افزود: همانگونه که مسجد اولین پایگاه مردمی در صدر اسلام بود، هسته های اولیه شکل گیری انقلاب اسلامی نیز در مساجد شکل گرفت و موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد و امروز این انقلاب ژاندارم منطقه را به زانو در اورده است.

وی با اشاره به انتخاب طرح ابتکاری «شهید بهنام محمدی» ناحیه شاهین شهر و میمه به عنوان طرح ممتاز و ابلاغی کشور، طرح هشت ساله «شهید بهنام محمدی» با محوریت دانش آموزان برای ایجاد ارتباط مستمر این قشر با مساجد اجرا خواهد شد.

سرهنگ قریشی، رویکرد های جدید را حامی طرح های بومی و محلی دانست و افزود: طرح های بومی محلی ابتکاری به واقعیاتی توجه دارد که در طرح های ابلاغی به آن ها کمتر توجه می شد.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی حاشیه شهرها که در حال کشیده شدن به سطح جامعه هستند: خاطرنشان کرد: طرح «قرارگاه جوادالائمه» با رویکرد مقابله با آسیب های اجتماعی، نتیجه بررسی ها و کار کارشناسی شده مجمع بسیج شهرستان است که هم اکنون در محله گلدیس شاهین شهر در حال اجرا است و تاکنون کارکردهای خوب و مثبتی داشته است.

فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه، اقدامات هیئت های اندیشه ورز بسیج را عاملی برای سرعت بخشیدن به حرکت انقلاب دانست و اظهار کرد: هیئت های اندیشه ورز مسائل درون سازمانی را بررسی و حل می کند و کارگروه های تخصصی نیز معضلات و آسیب های اجتماعی شهرستانی را مورد توجه قرار داده و برای حل آنها چاره جویی می کند که مهمترین و اصلی ترین وظیفه این کارگروه ها حفظ آرمان های انقلاب در سطح شهرستان است.

سرهنگ قریشی، با اشاره به لزوم افزایش تقویت، کیفیت و خلوص نیروهای بسیجی، تصریح کرد: توجه به کیفی سازی نیروها از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و باید مورد توجه بیشتری برای کیفیت نیروها قرار بگیرد.

خطر مضاعف عادی سازی روابط غیراخلاقی مسلمانان در فیلم های ماهواره ای

مسئول کارگروه تخصصی زن و خانواده مجمع بسیج شهرستان شاهین شهر و میمه، ترویج سبک زندگی غربی، فقدان زیرساخت های فرهنگی لازم در استفاده از فضای مجازی، بالا رفتن سن ازدواج، حاکمیت روحیه فردگرایی، بحران هویت، کثرت اماکنی که برای بهره مندی نسل جوان ایجاد شده اند و توسعه روابط از طریق وسایل ارتباط جمعی را از عوامل افزایش روابط نامشروع برشمرد.

طاهره حسینی، به لزوم حضور زن در عرصه های مختلف جامعه اشاره کرد و ‏افزود: اگر قرار بود زن در جامعه حضوری نداشته باشند، نزول آیات مربوط به حجاب و روایت های ائمه معصومین در این باره هم معنایی نداشت، پس زن می تواند با رعایت برخی موارد که در دین اسلام تعیین شده است، فعالیت های اجتماعی نیز داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین عامل انحراف جوانان دسترسی آسان و بدون نظارت نوجوانان و جوانان به فیلم های غیراخلاقی و اشاعه آن است، در حالی که نسبت به گذشته کنترل کمتری نیز بر اشاعه این فیلم ها وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به نقش فیلم های ترکیه ای و هالیوودی در به انحراف کشاندن اعتقادات جوانان کشور، تصریح کرد: شخصیت های منفی فیلم های هالیوودی در گذشته غیر مسلمان بودند در حالیکه امروزه شاهد هستیم فیلم هایی به جوانان معرفی می شود که این شخصیت های منفی، مسلمان هستند در عین حال شرب خمر و روابط نامشروع نیز جزئی از زندگی عادی آنان محسوب می شود و این بسیار خطرناک است.

حسینی، هنجارشکنی دینی، گسست در روابط خانوادگی، افزایش آسیب های روحی و روانی و بحران اخلاق در نسل آینده را به عنوان مهمترین پیامدهای های روابط ناسالم دختر و پسر در جامعه مطرح کرد و افزود: باید راهکارهای لازم برای مبارزه با این پدیده مطرح و عملی شود.

وی توسعه پژوهش های جدی و عمیق را مقدمه رسیدن به راه حل اساسی دانست و ابراز کرد: ارتباط صمیمانه گروه های دینی با دانشجویان، ایجاد ارتباط و تعامل مستمر با جوانان، حضور فعال نیروهای ارزشی در فضای مجازی، تقویت هویت ملی و دینی و احیای مرجعیت های سنتی گذشته می تواند نقش مهمی در کاهش روابط ناسالم دختر و پسر داشته باشد.

رئیس کارگروه تخصصی زن و خانواده مجمع بسیج شهرستان شاهین شهر و میمه، با اشاره به اثرات مهم تبیین باورهای بنیادین دینی، ترویج فرهنگ جمع گرایی، ایثار، خانواده گرایی و قناعت و تبیین فواید اردواج در کاهش معضل روایط دختر و پسر، تصریح کرد: لازم است تا تفاوت میان ارتباط سالم و غیرسالم در روابط زن و مرد برای جوانان تشریح و در این خصوص جلسات آزاداندیشی و پرسش و پاسخ نیز برگزار شود.

طرح «سفیران هدایت» سبب تقویت بنیه اعتقادی و بصیرتی دانش آموزان در برابر ضدانقلاب می شود

رئیس قشر بسیج دانش آموزی شاهین شهر و میمه، به طرح «سفیران هدایت» برای حفظ و تقویت بنیه اسلامی و اعتقادی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: متأسفانه گاهی شاهد هستیم که برخی دانش آموزان ابتدایی ترین مسائل شرعی لازم را هم نمی دانند و در این زمینه ضعف های بزرگی احساس می شود.

تقی قربانی، با تأکید بر لزوم افزایش سطح آگاهی های دینی دانش آموزان و اشراف آن ها در شناخت جریان های منحرف و معاند با اسلام، افزود: ناآگاهی ها سبب می شود دانش آموزان در مسائل و حوادث مختلف، تحت تأثیر جوسازی های کاذب ضدانقلاب قرار بگیرند.

وی ورود روحانیان آگاه و بصیر به مدارس و ارتباط مستمر آن ها با دانش آموزان را مقدمه آگاهی های دینی و ایجاد بصیرت در نوجوانان دانست و گفت: به نظر می رسد این طرح یکی از نیازهای اساسی امروز مدارس شاهین شهر است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.