۰۷:۴۷ - چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

استاد حوزه و دانشگاه:

تبعات سلفی تحقیر از تحصن مجلس ششم بدتر است/ شیفته غرب بودن، فراتر از غرب زدگی است

حجت الاسلام حدادپور گفت:حرکت زننده نمایندگان سلفی بگیربا موگرینی،تبعات بدتر از تحصن مجلس ششم دارد چراکه این ها تحقیر ارزش های نظام،را از درون عملیاتی کردند.

به گزارش شاهین پرس، استاد حوزه و دانشگاه درباره اقدام اخیر تعدادی از نمایندگان مجلس در اصرار بر گرفتن عکس سلفی با خانم فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم و گفتگوهای مختلف پیرامون آن، گفت: از سه زاویه می توان به این موضوع نگاه کرد، یکی بعد داخلی، دیگری بعد خارجی و بعد سوم هم مربوط به شأن و شئونات یک نماینده مجلس است.

حجت الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی افزود: این قبیل حرکات در شأن یک نماینده مجلس نیست، نمایندگان مردم باید شأن خود را بسیار بالاتر بدانند و عزت خود را حفظ کنند، ما سابقه و مواضع خوبی از خانم موگرینی در قبال کشورمان سراغ نداریم، نماینده باید شأن ملت خود را حفظ کند و در این موارد تنها هویت و تربیت نماینده مطرح نیست، بلکه این حرکات به اسم مردم یک کشور و هویت ملی آن ها تمام می شود.

وی ادامه داد: در بعد داخلی این قضیه برای بسیاری از مردم سبب ناراحتی شد، حتی در بین سیاسیون کسانی که با این نمایندگان هم حزبی هم هستند و تفکرات سیاسی و فرهنگی مشترکی هم دارند نسبت به این حرکت آن ها اظهار تأسف کرده اند و دوست و دشمن همگی این حرکت را مایه شرم برای نمایندگان مجلس دانستند.

اعتبار نامه نمایندگان خاطی مورد بازبینی قرار گیرد/ نباید از کنار این قضیه به راحتی عبور کرد

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به بعد بین المللی این موضوع اظهار کرد: در چندین خبرگزاری مشهور خارجی در وصف مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم، تنها عکس های مربوط به سلفی و عکس گرفتن نمایندگان مجلس با موگرینی بر روی سایت قرار گرفته بودند و گویی این حرکت تمام مراسم تحلیف را تحت الشعاع خود قرار داده بود، حتی یکی از سایت های خبری رژیم صهیونیستی عکس هایی از زوایای دیگر کار کرده بود و حساسیت های ویژه ای را برانگیخته می کرد و اینگونه آبروی ملت ایران در خارج از کشور به تاراج رفت.

حجت الاسلام حدادپور با اشاره به لزوم برخورد با نماینگان خاطی، افزود: سه نوع برخورد می تواند صورت گیرد، یک برخورد می تواند ابطال اعتبارنامه این نمایندگان باشد تا درس عبرتی برای سایرین شود که این دور از عقل و انصاف هم نیست، چرا که این افراد ملت ایران را تحقیر کردند، برخورد دوم می تواند آسانتر باشد و برای مدت محدودی در حیطه قوانین کشور از حضور این افراد در مجلس ممانعت به عمل آید.

سلفی تحقیر نمایندگان با موگرینی پیام بزرگی داشت/ احساس افتخار این افراد در عکس گرفتن با مادر تحریم ها مشهود است

وی برخورد نوع سوم با عوامل سلفی تحقیر را دریافت تذکر جدی از سوی هیأت رئیسه و یا کمیسیون های سیاسی یا فرهنگی دانست و تصریح کرد: این اقدام تعدادی از نمایندگان مجلس یک پیام بزرگ داشت و آن هم انتقال احساس افتخار این نمایندگان برای حضور در این عکس ها به مردم و جامعه جهانی بود، این افراد با سلفی خود می گویند ما از ارتباط با موگرینی بسیار خرسندیم.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر لزوم دقت نمایندگان مجلس در حفظ عزت ملی، گفت: به هیچ وجه نمی خواهیم دور خودمان دیوار بکشیم و کشور را در موضع انفعال قرار دهیم، اما در مقابل هرگز به چوب حراج زدن به آبروی ملت هم راضی نمی شویم، این حرکت یک سلفی معمولی نبود که افراد بعد از آن بیایند و به راحتی عذرخواهی کنند و خودشان را هم به خاطر این عذرخواهی شجاع قلمداد کنند، این افراد قبل از احراز شجاعت عذرخواهی بایستی حماقت عمل احمقانه را در خود از بین می بردند.

حجت الاسلام حدادپور با بیان اینکه در هیچ کشوری از دنیا چنین حرکتی حتی در پارک و فضاهای تفریحی دیگر هم دیده نشده تا چه رسد به پارلمان یک کشور، ابراز کرد: خانم موگرینی به نوعی مادر تحریم ها بر ضد ایران محسوب می شود و یک مهمان خارجی معمولی نیست، نباید به راحتی از کنار این قضیه عبور کرد، حتی ما از شورای محترم نگهبان تقاضا داریم تا در تأیید صلاحیت این افراد برای دوره های بعدی تجدید نظر جدی بکنند.

اقدام نمایندگان سلفی تحقیر بسیار فراتر از غرب زدگی بود/ تبعات سلفی تحقیر از تحصن مجلس ششم نیز بدتر است

وی نمایندگان خاطی را افرادی خودباخته و شیفته و فریفته فرهنگ غرب توصیف کرد و گفت: اقدام این افراد فراتر از غربزدگی بود، غربزدگی می تواند همراه با حفظ اصالت فرد باشد اما این افراد فریفته شده اند و پا را از غرب زدگی فراتر گذاشته اند، اگر از ابتدا تا انتهای این حرکت دسته جمعی تعدادی از نمایندگان را بازبینی کنیم پی خواهیم برد که ناپختگی عمیقی در آن موج می زند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: اکثر این نمایندگان کسانی بودند که در برابر شعر میثم مطیعی در روز عید فطر که خطاب به مسئولان کشور بود مواضع قبیحی گرفته بودند و حتی روحانی حاضر در عکس سلفی با موگرینی آقای مطیعی را تهدید کرده بود، حال سؤال ما اینست که اگر خود این افراد خاطی در معرض تماس با مردم قرار بگیرند انتظار چه رفتاری از سوی مردم را دارند.

حجت الاسلام حدادپور این رفتار تحقیرآمیز تعدادی از نمایندگان را حتی از تحصن مجلس ششم در برابر حکومت هم بدتر و دارای تبعات به مراتب بدتر و مصداق جرم ‏دانست و ابراز کرد: نمایندگان حاضر در تحصن مجلس ششم علناً عقیده مخالفت خود با نظام را ابراز می کردند، اما این افراد حرکت در تحقیر ارزش های نظام را از درون و با ادعای دفاع از نظام عملیاتی کردند.

انتهای پیام/

One Response to “تبعات سلفی تحقیر از تحصن مجلس ششم بدتر است/ شیفته غرب بودن، فراتر از غرب زدگی است”

 1. ادرکنی یامهدی گفت:

  والاماخیال می کردیم مجلس جای حل مشکلات ملته،نمی دونسیم پیرزن درجه سه اروپایی آدم شصت هفتادساله رو باهمه ی عناوین ازدیوارمجلس به پائین پرت میکنه؟!!!!!
  ظاهرا بایدچندنفرمدافعم بذاریم مارادوناهای وطنی رومهارکنن تااینقدرگل به خودی نزنن!!!!!
  خدامیدونه بی حجاب ترین پسردخترام همچی انتظاری ازشون نداشتن!!!!
  پیشنهادمیکنم بی سروصداازپستی که لایقش نیسن کناربکشن،تاهم به خودشون وهم به مردم احترام گذاشته باشن و مث وزراوروسای چشم بادومی نوعی خودتنبیهی (وهاراگیری) کرده باشن.
  حالاهمه یه طرف اونی که لباس روحانی تنش بودم یه طرف!!!ینی باهیچ منطقی درکش نکردم!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.