۱۰:۰۸ - چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴

ایجاد کمپین «#حسین_کیست» در سوئد

فعالان سوئدی گروه «حسین(ع) کیست؟» با راه‌اندازی کمپین اهدای خون، پخش کتابچه‌هایی با موضوع قیام عاشورا و برگزاری مراسم‌های عزاداری به تشریح ابعاد زندگی این امام همام و لزوم مبارزه علیه ظلم و بی‌عدالتی می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری”شاهین نا” به نقل از جبهه جهانی مستضعفین ، فعالان گروه “حسین(ع) کیست؟” هم‌زمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) با برگزاری مراسم‌های مختلف در شهر استکهلم، یاد این امام همام را گرامی داشتند.

جوانان شیعه سوئدی با پوشیدن تی‌شرت‌هایی با عنوان “من حسین(ع) را دوست دارم” با راه‌اندازی کمپین‌های اهدای خون و توزیع کتابچه‌هایی درباره زندگی و قیام امام حسین(ع) تلاش می‌کنند تا شخصیت امام سوم شیعیان را معرفی و ابعاد قیام عاشورا و مبارزه علیه ظلم و بی‌عدالتی را تشریح کنند.

گفتنی است سازمان مردم‌نهاد “حسین کیست؟” به همت تعدادی از جوانان لندنی در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرده و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه، آلمان، نروژ، استرالیا، نیجریه، کویت، لبنان، هند و پاکستان در حال فعالیت است.

اعضای این سازمان سعی دارند تا با اجرای برنامه‌های متنوع مانند اطعام بی‌خانمان‌ها و ایتام، اهداء خون، امور خیریه، کمک به قربانیان حوادث طبیعی، تبلیغات خلاقانه و… افراد بیشتری را با امام حسین(ع) آشنا کنند.13940728000648_PhotoL  13940728000660_PhotoL image458030

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.