۰۸:۰۸ - شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۴

با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید

به گفته متخصصان پوست، ضخامت رنگدانه های مو پس از ۴۰سالگی کاهش می یابد. لذا برای درمان این وضعیت از محصولات محافظت کننده مو و حاوی پروتئین استفاده کنید.

به گزارش پایگاه خبری”شاهین نا” موهای سر همواره دستخوش تغییرات بسیاری می شود، اما می توان با روش هایی همیشه آنها را براق و زیبا نگه داشت. که در اینجا به چند راهکار اشاره می شود:

۱) تراکم
ریزش مو غالبا زمینه ژنتیکی دارد، اما تحقیقات حاکی از آن است که این موضوع پس از ۴۰سالگی اتفاق می افتد.اگر شما با حجم زیادی ریزش مو دست و پنجه نرم می کنید تنها ۲درصد از محصولات مینوکسیدیل را مصرف کنید. مصرف این محصول پس از ۴ ماه پوست سر را به وضعیت اولیه باز می گرداند. برای نتیجه دادن زودهنگام می توانید محل هایی را که ریزش بیشتری دارند، با رنگدانه ها پوشش دهید.

۲)قدرت و انعطاف پذیریزی
زمانی که افراد درگیر فشار روحی هستند، سلول های مو شکسته شده و میزان کراتین آن کم می شود، به طبع آن از انعطاف پذیری آن کاسته می شود.برای درمان از اسپری های محافظ استفاده کنید.

۳)قطر
به گفته متخصصان پوست، ضخامت رنگدانه های مو پس از ۴۰سالگی کاهش می یابد. لذا برای درمان این وضعیت از محصولات محافظت کننده مو و حاوی پروتئین استفاده کنید.

۴)رشد
سرعت رشد موها در میانسالی و پس از آن کاهش می یابد و موها بیش از آنکه رشد داشته باشند در مرحله استراحت قرار می گیرند.برای بهبودی این وضعیت می توانید از داروهای مینوکسید استفاده کنید. این داروها قادرند رشد مو را تسریع کنند.

۵) ساختار و درخشش
از دست دادن اسیدهای چرب و پروتئین کراتین موها را به شدت آسیب پذیر می کند. رنگ کردن و سشوار کشیدن مداوم باعث ایجاد ناهمواری در سطح مو و آسیب پذیری قشر درونی آن می شود. استفاده روزانه کرم های شست و شو آنها را از ساییدگی و ضعیف شدن حفظ می کند. برای سرعت بخشیدن به درخشش مو از روغن های مو چون Bumble استفاده کنید.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.