۱۱:۴۵ - دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵

تلاش برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰/ جام زنده‌رود با کیفیت برگزار شد‌

سرپرست هیئت شنای استان اصفهان گفت: مسابقات شنا جام زنده رود در سه رده بانوان برگزار شد که از سطح فنی و کیفی بسیار بالایی برخوردار بود.

به گزارش شاهین پرس، بهمن کیانی والا در نشست خبری مسابقات شنا، جام زنده رود که از ۱۶  تا ۲۰ آذرماه به میزبانی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: پیشنهاد این رقابت‌ها در بخش بانوان، از حدود ۵۰ روز پیش مطرح شد که در این ۵۰ روز کمیته‌ای با حضور مسئولان هیأت و فدراارسیون‌های دیگر تشکیل دادیم.

وی تصریح کرد: این رقابت‌ها در سه رده بانوان برگزار شد که از سطح فنی و کیفی بسیار بالایی برخوردار بود و برگزاری آن در فصل پاییز با توجه به تحصیل دانش‌آموزان در مدارس یک ریسک بود؛ خوشبختانه با حمایت‌های نهاد‌های مختلف توانستیم این مسابقات را برگزار کنیم تا شرایط خوب را به شنای استان باز گردانیم.

سرپرست هیئت شنای اصفهان درباره میزبانی این رقابت‌ها، بیان کرد: با توجه مشکلاتی که در هیئت شنای استان وجود داشت، پس از ده سال موفق به کسب میزبانی رقابت‌های جام زنده‌رود شدیم و معتقدیم در بخش بانوان کارهای زیادی می‌توان انجام داد.

وی درباره حمایت‌های انجام گرفته از قهرمانان شنا استان اظهار داشت: این هیئت چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان حمایت‌های فراوانی را انجام داده است. هیئت شنا چهار رشته ورزشی را پوشش می‌دهد و کمک‌های فراوانی را به علاقه‌مندان در این رشته می‌کند.

کیانی والا تصریح کرد: زمانی که وارد هیئت شدم از افرادی استفاده کردیم که بار فنی و علمی بالایی داشته باشند؛ همچنین با همکاری‌های صورت گرفته استخرهای خوبی را در اختیار داریم تا ورزشکارانمان بتوانند همه روزه تمرینات خود را با جدیت دنبال کنند.

تلاش برای جذب حامی مالی واترپلو

وی درباره وضعیت واترپلو استان اصفهان، گفت: از ابتدای سال تلاش فروانی جهت یافتن حامی مالی برای رشته واترپلو کردیم از آن جایی که هیئت‌ها نمی توانند تیم داری در مسابقات لیگ برتر داشته باشند، این تیم را زیر مجموعه استخر انقلاب آوردیم.

سرپرست هیئت شنای استان اصفهان درباره میزبانی مسابقات شنا در بخش آقایان و در رده بین‌المللی گفت: در بخش آقایان نیز قصد داریم مسابقات را در سطح بین المللی برگزار کنیم که در این راستا چند کشور به ما اعلام آمادگی کردند تا جام زنده رود آقایان را در بهمن ماه و در دهه فجر برگزار کنیم.

مسعود جابرزاده، دبیر هیئت شنای استان اصفهان در این نشست، اظهار داشت: در چهار روزی که این رقابت‌ها به میزبانی اصفهان برگزار شد و با همکاری که با آموزش و پرورش داشتیم، با کم‌ترین هزینه این مسابقات را برگزار کردیم و اگر همکاری آموزش و پرورش نود، قادر به برگزاری این رقابت‌ها نبودیم.

وی درباره همکاری فدارسیون شنا برای این رقابت‌ها، گفت: فدراسیون نیز در این زمینه کمک‌های فکری فروانی را با ما داشت. همچنین برای اولین بار ۵ ناظر از فدراسیون در این رقابت‌ها حضور داشتند.

مشکلات سخت‌افزاری مانع پیشرفت شنا می‌شود

دبیر هیئت شنای استان اصفهان درباره در اختیار گرفتن استخر انقلاب توسط هیئت شنا استان، گفت: اگر این استخر را در اختیار نداشتیم، قطعا برای رسیدن به اهدافمان دچار مشکلات بسیار زیادی می‌شدیم و ریاست هیئت نیز کمک‌های فراوانی در این زمینه انجام داد.

گامر دیلانچیان مسئول کمیته شنای هیئت شنای استان اصفهان، در این نشست اظهار داشت: امروزه شنا در دنیا به عنوان یک تکنولوژی محسوب می‌شود که هر کشوری نمی تواند در آن عرض اندام کند.

وی ادامه داد: شنا رشته‌ای است که بایستی از پایه به آن توجه شود؛ در این حال شاید در رده نوجوانان نزدیک به کشورهای پیشرفته دنیا باشیم اما در رده سنی بزگسالان فاصله بسیار زیادی با کشورهای صاحب سبک در این رشته داریم که بایستی در این امر استانداردهای اولیه را در اختیار داشته باشیم.

وی افزود: نداشتن سخت‌افزار و امکانات کافی عاملی می‌شود که در سطح آسیا و دنیا نمی توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ این فاصله در سال‌های گذشته بیشتر شده بود اما اکنون با مدیریت جدید فدراسیون حال کمتر شدن است و به رکوردهای دنیا مخصوصا در رده‌های پایه نزدیک شده‌ایم.

تلاش برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰

مسئول کمیته شنای هیئت شنای استان اصفهان اظهار داشت: ورزشکاران بسیار خوبی زیر نظر هیئت شنا استان اصفهان مشغول به فعالیت هستند که اگر این روند را ادامه دهیم، می توانیم در سال ۲۰۲۰ ورودی المپیک را به راحتی کسب کنیم.

دیلانچیان بیان کرد: بنده به عنوان مربی زیر ۱۵ سال استان با مربیان خارجی در ارتباط هستم تا بتوانیم به شنای ایران کمک کنیم.

وی درباره فعالیت بانوان در شنای اصفهان گفت: از آن جایی که بانوان اجازه حضور در مسابقات برون‌مرزی را ندارند محدودیت‌های فراوانی را در این زمینه داریم که با مساعدت‌های کمیته بانوان، پیشرفت‌های چشم‌گیری را در این زمینه داشته‌ایم.

دیلانچیان درباره کشف استعدادهای شنا در استان اصفهان بیان کرد: اکثرا در جشنواره‌ها استعداد‌ها شناسایی می‌شوند که اگر بخواهیم استعداد یابی خوبی انجام دهیم، باید به مدارس برویم و این درحالی است که در استخر انقلاب سانس‌های کمی در اختیار داریم. در این زمینه لیگ استان را طراحی و اجرا کردیم تا بتوانیم استعدادها را در این مسابقات نیز شناسایی کنیم.

هیئت استان در جذب حامی مالی مشکلات فراوانی داشت

مسئول کمیته شنای هیئت شنای استان اصفهان گفت: در تیر ماه انتخابی تیم استان را در بانوان و آقایان برگزار کردیم که اگر این مسابقات برگزار نمی‌شد، شنای بانوان معنا پیدا نمی‌کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه هیئت استان در جذب حامی مالی مشکلات فراوانی داشت و شاهد این هستیم که  تیم‌های تهرانی و مشهدی با بازیکنان اصفهانی می‌درخشند و امیدواریم در فصل آینده رقابت‌ها یک تیم در لیگ شنا داشته باشیم.

هدف ما جوانگرایی است

امین ظفرمنش مسئول کمیه واترپلوی هیئت شنای استان اصفهان در این نشست اظهار داشت: زمانی که به واترپلو آمدیم نهایت ۷ یا ۸ بازیکن در اصفهان به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کردند اما اکنون در سه رده در رشته واترپلو تیم داری می‌کنیم.

وی ادامه داد: قصد داریم از جوانان استفاده کنیم تا با کسب انگیزه فراوان پیشرفت کرده تا در سال‌های آینده بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

به دنبال جذب حامیان مالی هستیم

مسئول کمیه واترپلوی استان اصفهان در این نشست گفت: با برگزاری مسابقات منظم در این رشته و تشکیل تیم‌های مختلف در رده‌های سنی با جذب حامیان مالی آینده موفقی را برای واترپو استان انتظار داریم.

وی درباره تیم واترپلو استان اصفهان گفت: با جدیت در حال کار کردیم هستیم و مطمئن هستم در سال آینده به عنوان یکی از مدعیان خواهیم بود.

میزبانی خوبی در اصفهان داشتیم

نرگس قدوسی نائب رئیس هیئت شنا و ناجی غریق در این نشست درباره مسابقات شنا جام زنده رود اظهار داشت باتوجه به شرایطی که هیئت داشت، خوشبختانه این رقابت‌ها را در اصفهان برگزار کردیم و توانستیم میزبانی خوبی را در اصفهان داشته باشیم که کمک همه اعضای هیئت در این مسیر کمک‌کننده بود.

وی گفت: تعداد داوران در این مسابقات نسبتا زیاد بود اما با توجه با حساسیت بالایی این مسابقات و هم چنین حفظ وحدت از آن‌ها دعوت نموده که رضایت همگان را به دنبال داشت.

برای موفقیت همه ورزشکاران خالصانه تلاش کردند

الهام مجیدی مربی سرمربی تیم شنا اصفهان در این نشست گفت: ورزشکاران ما در این رقابت‌ها موفق به کسب مقام سومی در سه رده شدند.

وی گفت: تیم ما در این رقابت‌ها بدون هیچ خطایی مسابقات را به پایان رساند و عملکرد بسیار خوبی را از خود به جای گذاشت. همه خالصانه تلاش کردند تا بتوانیم به این رتبه برسیم.

سرمربی تیم اصفهان ادامه داد: رشد بسیار خوبی در این مسابقات داشتیم و راهی که چند سال به طول می‌انجامد، در ۵ ماه طی کردیم.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.