۱۲:۳۴ - دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴

در چهارمین مرحله؛

۱۲۰ دانش آموز شاهین شهری به اردوی راهیان نور اعزام شدند

به منظور آشنایی دانش آموزان با فرهنگ دفاع مقدس چهارمین کاروان راهیان نور با ۱۲۰ دانش آموز از هنرستان های شاهین شهر با سه دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ چهارمین کاروان راهیان نور دانش آموزان پسر هنرستان های منطقه شاهین شهر با بدرقه اولیاء دانش آموزان، مربیان و مسئولان آموزش و پرورش راهی مناطق عملیاتی جنوب شدند.

در این کاروان ۱۲۰ دانش آموز از هنرستان های شاهین شهر با سه دستگاه اتوبوس به منظور آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش شاهین شهر در آیین بدرقه دانش آموزان شهدای گرانقدر دوران هشت سال دفاع مقدس را میزبانان اصلی این سفر دانست و به بهرمندی بیشتر از تمامی لحظات این سفر تاکید کرد.

وی آرامش و امنیت امروز کشور را مرهون فداکاری و ایثار شهدای والامقام دانست و تصریح کرد: بسیاری از شهدا با وجود داشتن سن کم و دانش آموز بودن کلاس های درس را رها کرده و با بدرقه خانواده ها برای عزت و سربلندی و دفاع از کشور به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

شفیعی آشنایی نسل جوان با فداکاری های دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، معرفی الگو و اسطوره های ارزشی دوران دفاع مقدس، تبین عظمت و اعتلای انقلاب اسلامی، معرفی و حفظ ارزشهای دفاع مقدس و مناطقی که هر وجب آن با خون هزاران شهید حفظ شده و ثبت، ضبط و انتقال ارزشهای دوران دفاع مقدس را از اهداف برگزاری اردوهای دانش آموزی راهیان نور عنوان کرد.

وی دانش آموزان را سفیران شهرستان در این سفر توصیف و ضمن تاکید بر بهره مندی از لحظات این سفر خاطرنشان کرد: در بازگشت از سفر وظیفه دارید روایتگر دفاع مقدس برای دوستان خود باشید.

محمدحسین اسدی یکی از دانش آموزانی که امروز همراه دیگر دانش آموزان به مناطق عملیاتی اعزام می شد به خبرنگار پایگاه خبری شاهین نا؛ گفت: علیرغم اینکه چندین بار همراه خانواده از این مناطق بازدید کرده ام اما همچنان اردوی راهیان نور برایم تازگی دارد و آرامش بخش است.

محمدحسین اسدی اعتقاد داشت آرامش و حس خوبی که در مناطق عملیاتی به انسان دست می دهد بواسطه وجود شهدایی است که خالصانه برای رضای خدا و دفاع از کشور مبارزه کرده و به شهادت رسیده اند است.

مهدی دیگر دانش آموزی بود که امروز برای اولین بار اعزام می شد با وجود اینکه از مناطق عملیاتی جنوب شناخت چندانی نداشت و تاکنون از نزدیک این مناطق را ندیده بود اما احساس خوبی داشت و مطمئن بود این سفر با دیگر سفرهایی که رفته متفاوت است و تجربه خوبی برایش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.