۱۶:۲۰ - یکشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازدید دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه از روستای سیل زده سُه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه به همراه فرمانده انتظامی شهرستان از روستای سیل زده سُه بازدید کرده و به بررسی خسارت های ناشی از سیلاب در این روستا پرداخت.

به گزارش شاهین پرس؛ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه، صبح امروز به همراه فرمانده انتظامی شهرستان از روستای سیلزده سُه بازدید و ضمن گفتگو با دهیار و اعضای شورای روستا از نزدیک در جریان مشکلات و نیازهای آنها قرار گرفت.

محسن بوسعیدی، در بازدید از مزارع سیل زده روستای سه، با انتقاد از عملکرد برخی از مسولان، سوء مدیریت را عامل وقوع برخی از حوادث دانست و اظهار کرد: در روستاهای دور افتاده که معمولا کمتر مورد توجه مسئولان قرار دارند خدمات رسانی کمتری نیز انجام می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه، با اشاره به ارتباط خوب و مستمر مردم با نماینده شهرستان، بیان کرد: اهالی روستا بدلیل آلودگی آب شرب، آب گرفتگی مزارع کشاورزی و باغات و پاسخ رد مسولان به درخواست کشاورزان برای تهیه بیل مکانیکی و دفع روان آبها از مزارع مشکلاتی برای آنها بوجود آمده و با نماینده شهرستان در میان گذاشته بودند که از طریق نماینده به اطلاع اینجانب رسید و بنده نیز در راستای احیای حقوق عامه که مورد تاکید ریاست قوه قضاییه و دادستان محترم کشور می باشد موضوع را مورد رسیدگی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه میزان خسارت کشاورزان توسط کارشناسان بررسی می شود، افزود: بدلیل اینکه برخی از مزارع کشاورزی و باغات در بستر و حریم رودخانه قرار دارد و دچار آب گرفتگی شده اند، علت دقیق آن باید توسط کارشناسان بررسی شود.

دادستان شهرستان، با تاکید بر اینکه در صورت اثبات تخلف، با اهمال و کوتاهی‌های احتمالی که سبب تشدید خسارت‌ و سیلاب شده است برخورد قضایی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: متاسفانه بر اثر بی توجهی مسئولان مربوطه ساخت و سازهایی در بستر رودخانه انجام شده که این موضوع نیز مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

بوسعیدی، خاطرنشان کرد: دهیار و اعضای شورای روستا اذعان کردند که با توجه به اینکه نزولات آسمانی و بارش های امسال در ده سال گذشته بی سابقه بوده با انجام لایروبی بستر رودخانه، این اتفاق رخ نمی داد و به مزارع کشاورزی خسارت وارد نمی شد.

وی در ادامه با کارشناسان بهداشت محیط اعزام شده به روستا در خصوص نحوه نمونه گیری، کلرسنجی و سلامت آب شرب روستا نیز گفتگو کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و هییت همراه در پایان با حضور در گلزار شهدای روستا بر مزار سرلشکر شهید سیدعلی صفوی و قرائت فاتحه با آرمان های امام و شهدا تجدید بیعت کردند.

روستای سُه از توابع بخش مرکزی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در ۹۴ کیلومتری شمال شهر اصفهان و در دامنه رشته کوه‌های کرکس قرار دارد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.