۱۸:۱۵ - جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

دادستان شاهین شهر و میمه:

نقش دوجانبه مردم و مسئولان در ارتقاء امنیت اجتماعی/ لزوم تشکیل هیئت های امر به معروف و نهی از منکر

دادستان شاهین شهر و میمه، با اشاره به نقش دوجانبه مردم و مسئولان در ارتقاء امنیت اجتماعی گفت: حساسیت داشتن و انجام امر به معروف و نهی از منکر شهروندان در ارتقاء و افزایش امنیت اجتماعی بسیار موثر است.

به گزارش شاهین پرس؛ محسن بوسعیدی، پیش از خطبه های نماز جمعه امروز شهر گرگاب، با تسلیت ایام فاطمیه(س)، اظهار کرد: در حدیث شریف کساء می خوانیم که بهانه خلقت جهان، خلق وجود مقدس حضرت زهرا(س) و پدرشان پیامبر گرامی اسلام(ص) است.

دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه، با اشاره به سرقت های اخیر در گرگاب، ارتقاء امنیت اجتماعی را محصول همکاری دو جانبه مردم و حاکمیت دانست و گفت: یکی از مهمترین نقش های مسئولان در افزایش امنیت اجتماعی در شهر گرگاب، تأسیس یک کلانتری است که نیاز به پیگیری ها استانی و کشوری دارد که نماینده شهرستان این وظیفه را انجام داده است.

وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری گرگاب زمینی را برای احداث کلانتری پیش بینی کرده اند، افزود: تخصیص بودجه مناسب و کمک خیرین شهر گرگاب، می تواند به ساختن زودتر کلانتری کمک کند، گشت های کلانتری و حضور اتومبیل های پلیس در سطح شهر می تواند نقش مؤثری در کاهش جرم ایفا کند.

بوسعیدی، از دستگیری تعدادی از سارقان خبر داد و ابراز کرد: دادستانی به پرونده این افراد رسیدگی می کند و برخوردهای قانونی با سارقان انجام خواهد شد.

دادستان شاهین شهر و میمه، با اشاره به مهاجرت های اخیر به شهر گرگاب، تصریح کرد: مهاجرپذیری ملاحظات خاصی دارد که اگر به موقع به آن ها توجه نشود، تبعات بدی را برای شهر به دنبال خواهد داشت و امنیت اجتماعی را با مشکل مواجه می کند.

وی با اشاره به طرح آموزش مشاورین املاک از طریق کلانتری ۱۱، اظهار کرد: لازم است تا مشاوران املاک درباره سابقه و سوء پیشینه متقاضیان سکونت غیر بومی از کلانتری استعلام بگیرند و سپس اقدام به اجاره یا فروش ملک کنند.

بوسعیدی، بزرگ شدن گرگاب و تبدیل آن به یک شهر با اقشار مختلف جمعیتی و ورود غریبه ها را لازمه تغییر سبک زندگی مردم گرگاب دانست و بیان کرد: مردم در شرایط جدید باید سعی کنند تا خودشان به نحو احسن از اموال خود مراقبت کنند، قطعاً با این مراقبت ها، آمار سرقت کاهش خواهد یافت.

دادستان شاهین شهر و میمه، با تاکید بر حساسیت داشتن شهروندان نسبت به تردد افراد و خودروهای مشکوک در پیرامون خود، خاطرنشان کرد: حساس بودن شهروندان نسبت به پیرامون و اطلاع رسانی موارد مشکوک، در کاهش سرقت و افزایش سطح امنیت اجتماعی بسیار موثر است.

وی امر به معرف و نهی از منکر را تنها نسخه شفا بخش امنیت اجتماعی دانست و تاکید کرد: برای ارتقاء امنیت اجتماعی به جای پیروی از نظریه های غربی باید به قرآن و عترت مراجعه کرد که فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر تنها راه ایجاد امنیت اجتماعی توصیه شده است.

بوسعیدی، به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: با توجه به برخی ویژگی خاص شهر گرگاب از جمله متدین بودن، عالم پرور و شهید پرور بودن و سهم بسزایی که در هشت سال دفاع مقدس داشتند، فریضه امر به معروف و نهی از منکر می تواند نهادینه شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.