۰۹:۴۳ - چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

دادستان شاهین‌شهر و میمه:

برخی از دستگاه های فرهنگی به وظایف خود کامل عمل نمی کنند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: اگر وضعیت پوشش جوانان نسبت به چهار سال پیش بدتر شده است به خاطر کوتاهی مردم و دستگاه‌های فرهنگی در اجرای این فریضه الهی بوده است.

به گزارش شاهین پرس؛ محسن بوسعیدی، در دیدار مردمی با نمازگزاران مسجدالهدی(عج) شاهین شهر، با انتقاد از عملکرد دستگاه های فرهنگی، اظهار کرد: اگر امروز شاهد هستیم وضعیت پوشش جوانان نسبت به چهار سال پیش بدتر شده به خاطر کوتاهی مردم و دستگاه‌های فرهنگی در اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه با اشاره به این که خداوند وعده داده است هرکس دین خدا را یاری کند، او را یاری خواهد کرد از مردم خواست: مطالبات خود را از دستگاه‌های فرهنگی به‌ منظور ترویج ارزش‌های اسلامی و مقابله با مظاهر بی‌دینی در شاهین‌شهر بیش‌تر کنند.

مدعی العموم شهرستان شاهین شهر و میمه، با بیان اینکه برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور با حمایت و پشتیبانی بنیادهای جبهه استکبار فعالیت‌های ضد دینی در کشور دارند، خاطرنشان کرد: در حالی‌که اتاق‌های فکر جبهه استکبار به دنبال دین زدایی در جامعه ایرانی هستند، متدینان وظیفه‌ دارند با محوریت مساجد، تشکل‌های مردم‌نهاد مقابله با مظاهر بی‌دینی در جامعه شهری را تشکیل دهند.

وی با تاکید بر اینکه نباید در این جنگ نرم کوتاهی کنیم، خاطرنشان کرد: نمازگزاران هر مسجد با محوریت امام جماعت یک گروه برای انجام فریضه الهی تشکیل داده و با آموزش‌های لازم را زیر نظر دستگاه‌های مرتبط ببینند.

بوسعیدی، از شناسایی و دستگیری اعضای چند سازمان مردم‌نهاد داخل کشور که زیر نظر بنیاد هیفوس هلند با ترویج بی‌دینی، به تمسخر احکام دین مبین اسلام می‌پرداختند، خبر داد و خاطرنشان کرد: این بنیاد هلندی که در ظاهر به‌صورت یک سازمان مردم‌نهاد و باهدف حمایت از کارگران، کشاورزان و ایجاد امنیت غذایی برای فقرا ایجادشده، بر روی فعالیت‌های خلاف مبانی اخلاقی و اسلامی در جامعه ایرانی از جمله تضعیف جایگاه حجاب در باورهای مردم سرمایه‌گذاری کرده است.

وی راهکار مقابله با جنگ نرم بنیادهای بین‌المللی ضد دین و شاخه‌های داخلی آن را ترویج فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر با مشارکت جمعی مردم در این زمینه دانست و تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر شهرستان با توجه یه وظایف ذاتی خود، نقش پر رنگی در مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن دارند.

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه، با تاکید بر اینکه کشف حجاب در خودروهای شخصی جرم است و فرد متخلف در نوبت اول تذکر کتبی و در مراحل بعدی جریمه خواهد شد، خاطرنشان کرد: ضابطان امر به‌ معروف و نهی از منکر که از میان مردم انتخاب‌شده‌اند با همکاری نیروی انتظامی به شناسایی این دسته از متخلفان اقدام می‌کنند که تاکنون نتایجی مثبت و خوبی به دنبال داشته است.

محدودیت های ترافیکی در خیابان فردوسی اعمال می شود

سرهنگ حسین بساطی، نیز در این دیدار در پاسخ به گلایه های شهروندان از مشکلات تردد در خیابان فردوسی، اظهار کرد: با هدف رضایت شهروندان و تسهیل در رفت و آمد خودروها، بزودی محدودیت های ترافیکی در خیابان فردوسی شاهین شهر اعمال می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه، با تاکید بر اینکه خیابان فردوسی خیابان مرکزی و پرترافیک معرفی که نیاز به حضور بیشتر و دائمی تر پلیس دارد، خاطرنشان کرد: این محدوددیت ها شامل نصب تابلوهای توقف مطلقا ممنوع، پارکو متر و یک طرفه شدن تردد در خیابان فردوسی و فرعی دو شرقی این خیابان است که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی اعمال می شود،

سرهنگ بساطی در پاسخ به سوال یکی از شهروندان که خواستار نظارت بیشتر بر فعالیت آرایشگاه های زنانه شده بود تاکید کرد: اداره اماکن فرماندهی انتظامی این نظارت را به صورت محسوس و نامحسوس انجام می دهد و اگر شهروندان تخلفی مشاهده کردند می توانند گزارش دهند تا با متخلفان این صنف برخورد قانونی شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.