۱۴:۰۸ - پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

به یاد آخرین نماز سالار شهیدان؛

نماز ظهر عاشورا در شاهین شهر اقامه شد

عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع)همزمان با ظهر عاشورای حسینی، در شهرستان شاهین شهر و میمه با اقتدا به سرور و سالار شهیدان نماز ظهر عاشورا را با شکوه خاصی اقامه کردند.

به گزارش شاهین پرس؛ همزمان با ظهر عاشورای حسینی عزاداران و سوگواران امام سوم شیعیان به یاد آخرین نماز حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در دشت نینوا، نماز جماعت ظهر و عصر را به امام حجت الاسلام ملکیان امام جمعه شاهین شهر در پارک عطار این شهر اقامه کردند.

عزاداران حسینی در شهرستان شاهین شهر و میمه، پس از اقامه عزای ابی عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش همزمان با ظهر شرعی و اذان ظهر به ندای سرور و سالار شهیدان لبیک گفته و با حضور در صفوف به هم پیوسته نماز ظهر و عصر خود را اقامه کردند.

بر اساس گزارش های رسیده از شهرها و روستاهای شهرستان، این نماز باشکوه در کلیه مساجد، حسینیه ها، مصلی نماز جمعه  و محل تجمع هیئات مذهبی و دستجات عزادار همزمان اقامه شد.

برپایی نماز باشکوه ظهر عاشورا، بیانگر تداوم ارزشهای نهضت عاشورای حسینی در جامعه است زیرا امام حسین (ع) در راه برپایی فریضه نماز و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید.

عزاداران حسینی در شاهین شهر اقامه این نماز را به منزله عمل به اهداف و آرمانهای حضرت امام حسین (ع) در ارتباط با آموزه های اسلام و قرآن و درس گرفتن از آن حضرت می دانند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.