۱۳:۵۵ - سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

شاهین شهر آماده و مهیای فرا رسیدن سال نو/ کاشت ۶۰ هزار بوته گل زینتی در سطح شهر

فرارسیدن فصل بهار و تازه شدن سال جنب و جوشی در زمین ایجاد می کند و همه اماده تغییر و تحولی جدید هستند در این میان مسئولان شهری نیز برای لطافت بیشتر و زیباتر شدن این فصل اقدام به شهر تکانی می کنند.

به گزارش شاهین پرس؛ چیزی به تمام شدن برگ های تقویم سال ۱۳۹۶ نمانده است و سال روزهای پایانی خود را تجربه می کند. بهار کم کم نزدیک می شود و زمان برگزاری بزرگترین جشن ایرانیان، نوروز باستانی، فرا می رسد.

نزدیک شدن به نوروز آن قدر آشکار و واضح است که برای فهمیدنش نیازی به لمس ورق های تقویم و شمردن روزهای سپری شده نداریم، کافیست نگاهی به اطراف خود بیندازیم تا نشانه های آن را ببینیم. از شکوفه های نشته بر سرشاخه های درختان تا بوته های به گل نشسته بوستان ها همه خبر از آمدن فصل بهار دارند.

همه ساکنان زمین از اوائل اسفندماه در تکاپو و جنبش و جوش رسیدن فصل بهار هستند، شهروندان شهرهای بزرگ با شلوغ شدن خیابان ها و ماندن در ترافیک آخر سال این اتفاق را به خوبی حس می کنند. بازارها مملو از جمعیت است و کار مغازه داران رونق گرفته. همه چیز رنگ تازه ای به خود می گیرد و با یک نفس عمیق به راحتی می توان بوی بهار و نوروز را استشمام کنیم.

نصب ۲۰ المان نوروزی در سطح شاهین شهر

مجید انصاری، در گفتگو با خبرنگار شاهین پرس، ضمن تبریک فرارسیدن فصل بهار و آرزوی سالی نیکو برای شهروندان، از آمادگی شاهین شهر برای استقبال از بهار خبر داد و افزود: به منظور آماده سازی و زیبا سازی فضای شهری برای استقبال از نوروز، ۲۰ المان نوروزی در میادین شهر نصب شده است.

سرپرست معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر، با اشاره به استقبال همه ساله شهروندان و گردشگران از المان های نوروزی، افزود: المان های نوروزی برای طراوت بخشیدن و ایجاد خاطره‌ به‌ یادماندنی شهروندان و گردشگران از شاهین شهر با موضوعات هفت سین های هنری، بهار و نو شدن طبیعت تهیه و نصب شده است.

وی با بیان اینکه حدود صد هزار متر طول جدول معابر سطح شهر رنگ آمیزی شده است اضافه کرد: یکصد و ۱۰ وسیله حرکت درمانی در سال جاری برای پارک های شاهین شهر خریداری شده که تعدادی از آنها در سه پارک سطح شهر نصب شده است.

رئیس ستاد استقبال از مسافران نوروزی شهرداری شاهین شهر، اقامتی خوش برای مسافران و گردشگران نوروزی آرزو کرد و گفت: ستاد استقبال از مسافران نوروزی شهرداری در مجموعه جدید تفریحی – گردشگری شاهین شهر واقع در شرق شهر، میزبان مسافران نوروزی است که این مجموعه فضای مطلوبی را برای استراحت و تفریح مسافران نوروزی فراهم خواهد کرد.

کاشت ۶۰ هزار بوته گل در شاهین شهر

سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر، نیز در گفتگو با خبرنگار شاهین پرس؛ از آمادگی بوستان ها و تفرجگاهای شاهین شهر برای میزبانی از شهروندان، مسافران و گردشگران خبر داد و افزود: برای آماده سازی فضای شهر در استقبال از فصل بهار و نوروز سال ۹۷ حدود ۶۰ هزار بوته گلهای زینتی همچون بنفشه، اطلسی، الیسوم، گازانیا، شب بو، سینره و پیازهای دائمی در سطح میادین، بلوارها و بوستان ها فضای سبزی شهری کاشته شده است.

 سهیل اکبر شهریاری، با بیان اینکه کاشت گل در سطح شهر علاوه بر ایجاد طراوت و شادابی، در روحیه شهروندان و میهمانان نوروزی نیز اثرات فراوانی دارد، ابراز کرد: شاهین شهر دارای ۳۳۲ هکتار فضای سبز در قالب ۱۰۲ پارک محله ای است  که با توجه به بهره برداری از چهار پارک محله ای جدید در خیابان طیب گلدیس، خوارزمی، سایت بارانداز و مجموعه مسکن مهر سرانه فضای سبز هر شهروند شاهین شهری حدود ۲۰ متر مربع افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و نیز کمک به کاهش آلودگی هوا، ۱۰ هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر به صورت رایگان در روز درختکاری بین شهروندان توزیع شد.

مراسم تحویل سال نو، جشن های بهارانه و تور گردشگری از شهرستان در ایام نوروز

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر، نیز از برپایی جشن های نوروزی در آستانه فرارسیدن فصل بهار در بوستان های مرکزی شهر خبر داد و افزود: همزمان با ولادت امام محمدباقر(ع) به منظور ایجاد نشاط و شادابی در شهر و انگیزه بیشتر شهروندان در تدارک رسیدن فصل بهار جشن هایی در بوستان های مرکزی شهر برگزار می شود.

روح اله شاه رجبیان، به برگزاری جشنواره سبزه ها و تخم مرغ رنگی در بوستان مادر شاهین شهر اشاره کرد و ادامه داد: جشنواره سبزه ها و جشنواره تخم مرغ های رنگی فرصت مناسبی برای همراهی خانواده ها با شادی نوروزی است که امروز در بوستان مادر برگزار می شود.

رییس کمیته فرهنگی ستاد استقبال از مهمانان نوروزی، ضمن دعوت شهروندان به شرکت در مراسم تحویل سال نو در جوار قبور شهدای گمنام در پارک انقلاب شاهین شهر خاطرنشان کرد: با توجه به حضور و استقرار مسافران نوروزی زیاد در مجموعه گردشگری و تفریحی شاهین شهر، ویژه برنامه هایی برای از قبیل جشن های نوروزی و شهرستان گردی پیش بینی شده است.

وی افزود: علاوه بر جشن های بهارانه که از دوم تا پنجم فروردین در این مجموعه برگزار می شود، تور گردشگری و بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان نیز در همین ایام برگزار می شود که امیدواریم شهروندان و مسافران نوروزی استفاده کرده و اوقات خوشی را سپری کنند.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.