۱۶:۳۴ - جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه موقت شاهین شهر:

مدرس نمونه یک نماینده انقلابی مجاهد و مبارز است/ جامعه اسلامی امروز بی بصیرتی خواص را برنمی تابد

حجت الاسلام محمدی امام جمعه موقت شاهین شهر گفت: شهید مدرس نمونه نماینده انقلابی، با تقوا، زاهد، شجاع و ساده زیست مجلس در اوج خفقان رضاخانی برای نمایندگان همه عصر و زمان ها می باشد.

به گزارش شاهین پرس،  امام جمعه موقت شاهین شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت اخلاق اسلامی، تقوای الهی و ترک معاصی، و با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس، وی را مرد انقلابی، با تقوا، زاهد، شجاع و ساده زیست مجلس معرفی کرد که بهترین الگوی یک نماینده انقلابی در اوج خفقان رضاخانی برای نمایندگان همه عصر و زمان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی خاطرنشان کرد: مجلس همواره به مدرسها و شاگردان مدرس نیاز دارد  تا با زهد و تقوای الهی و ساده زیستی، شجاعت و انقلابی گری مدافع حریم اسلام و انقلاب اسلامی باشد در خدمت به ملت و هم در مقابل زیاده خواهی های دشمنان و استکبار جهانی ایستادگی کنند.

وی با اشاره به حادثه ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ دانشگاه تهران، و با بیان اینکه شهادت سه دانشجو به دست استبداد رضاخان، فریاد انقلابی بود که در جامعه خفته آن روز به گوش می رسید که چگونه جوانمردانه مقابل نفوذ آمریکا ایستادند خاطرنشان کرد:  دانشگاه ها و دانشجویان همواره خواستگاه  انقلاب اسلامی بوده، هست و خواهد بود و این درسی است که باید از حادثه ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ دانشگاه تهران گرفت.

امام جمعه موقت شاهین شهر به مقابله جوانان با برخی عناصر خودفروخته شرق و غرب برای نفوذ به دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: رهبر کبیر انقلاب در آخرین پیام خود به بسیج فرمودند  “فرزندان انقلابی ام اجازه ندهید که شرق و غرب وارد دانشگاه ها شود”

وی به بیانات  رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم اصفهان اشاره و تصریح کرد: حوزه و دانشگاه همواره انقلابی هستند و ضمن پیشرفت در جبهه علمی باید مراقب کسانی باشند که دانشگاه و دانشگاهیان را بستر نفوذ و بهره مندی اهداف ضربه زننده به انقلاب می کنند.

حجت الاسلام محمدی بصیرت سیاسی برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی را از ضروریات امروز جامعه دانست و با اشاره به بی بصیرتی خواص صدر اسلام تاکید کرد: بصیرت امری است که اگر خواص امت اسلامی در روزهای پس از رحلت پیامبراکرم(ص) داشتند فتنه و توطئه های را سقیفه می شناختند و مردم را نیز نجات داده و مانع از انحراف می شدند.

خطیب موقت نماز جمعه شاهین شهر با ابراز تاسف از بی بصیرتی برخی از خواص که به فرموده رهبر انقلاب با برخی اظهارات یاس و ناامیدی را القا می کنند خاطرنشان کرد: بصیرت مردم تاکنون باعث حفظ و پایداری انقلاب اسلامی شده است و جامعه اسلامی امروز با عبرت گرفتن از سقیفه  بی بصیرتی خواص را برنمی تابد تا شاهد حوادث تلخ دوباره نباشد.

وی با گرامیداشت روز جهانی معلولین ضمن قدردانی از نهادهایی که پذیرا و خدمت گزار و معلولان هستند و آنها را مساعدت و یاری می کنند به مسئولان  مربوطه  متذکر شد که مسئولیت پیشگیری حوادثی که منجر به بخشی از معلولیتها می شود  بردوش مسئولان مربوطه است که تاکنون ااقدام جدی نداشته اند که باید علاوه بر پیشگیری از بروز چنین معلولیت های ناخواسته چه بر اثر حوادث و چه مادرزادی، نسبت به فرهنگ سازی برای تحمل و پذیرش این افراد در جامعه اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.