۰۸:۰۰ - دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴

حضور در انتخابات هفتم اسفند ماه؛

ماندگاری بیشتر انقلاب با رویش‌های سرسبز و پرطراوت در گروه انتخاب نمایندگان صالح است

حضور مردم در پای صندوق های رای را باید نشانه حرکت رو به جلو جامعه به سمت رشد و بالندگی دانست.

به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ حسن اسلامی در یاداشتی پیرامون انتخابات اسفند ماه نوشت:

 

لَهُ مُعَقِّباتٌ مِن بَینِ یَدَیهِ وَمِن خَلفِهِ یَحفَظونَهُ مِن أَمرِ اللَّهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم ۗ وَإِذا أَرادَ اللَّهُ بِقَومٍ سوءًا فَلا مَرَدَّ لَهُ ۚ وَما لَهُم مِن دونِهِ مِن والٍ سوره مبارکه الرعد آیه ۱۱

برای انسان، مأمورانی است که پی در پی، از پیش رو، و از پشت سرش او را از فرمان خدا [حوادث غیر حتمی‌] حفظ می‌کنند؛ (امّا) خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند! و هنگامی که خدا اراده سوئی به قومی (بخاطر اعمالشان) کند، هیچ چیز مانع آن نخواهد شد؛ و جز خدا، سرپرستی نخواهند داشت!

خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند.

سرنوشت سیاسی ملتها بر اساس حضور در عرصه سیاسی آنهاست و این مطلب، برای ملت بزرگوار ما روشن و مبرهن است و در طول پیروزی انقلاب اسلامی در برگزاری انتخابات های فراوان اعم از مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهرها و روستاها و … تجربه کرده اند.

دولتهای متفاوت را درک کرده اند، انسانهای متفاوت را در پست های ریاست جمهوری، وزارتخانه ها، وکلای مجلس و … شناخته اند. برنامه های آنها، اطرافیان آنها و عملکرد آنها را ارزیابی نموده اند.

در آینده نزدیک انتخاباتی دیگر برای ماست. برای دو مجلس مهم و اساسی، مجلسی که وظیفه اش، انتخاب رهبر است. (رهبری که کلید حرکت انقلاب دست اوست).و مجلسی که هم از لحاظ قوانین، هم از لحاظ ریل گذاری برای حرکت دولتها هم در مسائل بین المللی جایگاه ویژه ای دارد.

لذا بر ما فرض و واجب است ضمن حضور در انتخابات، در انتخاب افراد صالح همت گماریم که رهبر معظم انقلاب فرمودند: (در مقطع کنونی نیز اگر مردم به وظایف خود در انتخاب نامزدهای صالح برای مجلس و خبرگان، درست عمل کنند «رویش‌های سرسبز و پرطراوت انقلاب»، بیشتر و ماندگاری انقلاب تأمین می‌شود.)

ایران اسلامی ما با رهبری های حکیمانه، مقتدرانه، عالمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و حضور هوشمندانه و با بصیرت مردم مومن، متدین ، ولایتمدار و انقلابی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید. تاکنون هزاران شهید تقدیم نموده و هزاران جانباز و ایثار گر با مشکلات ناشی از شکنجه های ساواک، بعثیان و منافقین در زحمت، رنج و تعب هستند.

در طول انقلاب اسلامی، مردم عزیز تجارب ارزشمندی را در شناخت عناصر انقلابی بدست آورده اند. ریزشها و روشهای انقلاب را شناختند و می شناسند. مردم عزیز و مومن ایران اسلامی افرادی که در طول انقلاب دنبال زر و زور، ثروت اندوزی، رفاه طلبی بودند و هستند را خوب می شناسند. آنجائی هم که دچار تردید شوند به فرهیختگان جامعه و کسانی که در استمرار حرکت انقلاب نقش موثر داشته و دارند مراجعه و مشورت میکنند و مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه محترم جمعه (دوشنبه ۱۴/۱۰/۹۴) فرمودند: برای انتخاب نامزدها به کسانی و مجموعه‌هایی اعتماد کنید که از سر صفا و صداقت و علاقه‌مندی به انقلاب لیست داده‌اند، نه از روی مقاصد خاص و گاه فاسد.

و می دانند که طبق فرمایشات معظم له: (حضور در انتخابات و به‌ویژه دقت در انتخاب «نامزدهای صالح یا اصلح» را موجب تحقق دو هدف عالی خواندند: ماندگاری انقلاب و آرامش و سکینه‌ی ملت) لذا با حضور حداکثری در انتخابات اسفند ماه به کسانی رای می دهند که دل در گرو اسلام، رهبری معظم و مردم ولایتمدار دارند نه امریکای جنایتکار و ایادی مزدور داخلی و خارجی آنها .

مردم عزیز با فتنه گران سالهای ۷۸ و ۸۸ آشنا هستند. مردم عزیز متحصنین مجلس ششم را بخوبی می شناسند. نمایندگان ملت در آن دوره، گرچه در خانه ملت قسم یاد کرده بودند “پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشند، همچنین ودیعه‌ای که ملت به آنها سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنند” اما در مرام این جریان عهد بستن و عهد شکستن موضوع جدیدی نبود.

مردم غیور ما با بزک کنندگان چهره کریه امریکا، اسرائیل، انگلیس و دیگر دشمنان اسلام و مردم ایران آشنا و مشخصات و مختصات روحی و فکری آنها را می دانند.

زراندوزان، جاه طلبان، مرفهان بی درد و اجرا کنندگان دستورات شیطان بزرگ، پس از مجلس ششم، در انتخابات سال ۸۸ وقتی نتوانستند از “در قانون و انتخاب مردم” به عرصه قدرت ورود پیدا کنند تلاش کردند از “پنجره بی قانونی و زیر پا گذاشتن حقوق ملت” به دنبال تحمیل خود به جامعه برآیند؛ البته در آن شرایط، ایادی استکبار همچون آمریکا و اسرائیل،  نه با “کف زدن” بلکه با “میدان داری”به یاری جریان به اصطلاح داخلی اصلاحات آمد.و به یمن حضور مقتدرانه و هوشمندانه شما مردم عزیز در حماسه ۹ دی نقشه آنها نقش بر آب شد. و مردم عزیز با شعارهای بسیار آموزنده یک بار دیگر با امام المسلمین ( مد ظله العالی ) تجدید عهد و پیمان کردند و آرمانهای امام راحل عظیم الشان ( قدس سره ) را پاس داشتند.

بهر حال در آستانه روزهائی سرنوشت ساز برای ایران اسلامی هستیم. شرائط زمانی و موقعیتی ایجاب می کند که بدور از احساسات غلط و تنش با انسانهای فاقد عقل و منطق، با احساس وظیفه شرعی، در این امر مهم گام های استوار برداریم و با مرور عملکرد کاندیداها، اطرافیانشان و حمایتگران مادی و معنوی آنها، رفتار و برخوردشان، برنامه ها و ایده هایشان، و اینکه از کدام طیف، حزب و گروهی هستند، افراد صالح و شایسته این منصب را برای روزهای آینده این نظام مقدس که نیاز مبرم به تلاش روز افزون و حضور مفید و موثر در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد انتخاب نمائیم. افرادی که تمام همت و تلاششان، خدمتگزاری به ملت شریف تحت رهبری های حکیمانه سکاندار کشتی انقلاب باشد.

بر اساس فرامین معظم له، ما مجلسی می خواهیم مستقل، آزاد و شجاع، شعار نمایندگان بر اساس شعار مردم باشد و همان جوری که مردم می خواهند، در داخل مجلس موضع گیری کنند.

آقا فرمودند: ( ببینیم این فهرستی که به ما داده می شود، این فهرست را چه کسی دارد به ما می دهد. بدانیم اینها متدینند، بدانیم انقلابیند، بدانیم در خطند، در راه امامند، امام را واقعا قبول دارند.)

معظم له در این فراز از فرمایشاتشان هدف را ترسیم می کنند، هدف از حضور در انتخابات را رضایت حق تعالی است (همه سعی کنند درست انتخاب کنند. ممکن است این سعی به نتیجه برسد و انتخاب ما درست باشد، ممکن است سعی ما به نتیجه نرسد، غلط انتخاب کنیم، عیبی ندارد، خدای متعال از ما قبول خواهد کرد.) آری برادر و خواهر گرامی در هر حال باید رضایت خالق مد نظر باشد.

 

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.