۰۹:۰۹ - سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴

متخصص طب سنتی

راه‌های رفع خروپف / به پهلو بخوابید

متخصص طب سنتی گفت: بالش‌هایی که خیلی نرم هستند باعث خروپف می‌شوند بنابراین این افراد می‌توانند تعدادی بالش زیر سر خود بگذارند تا سر کمی بالاتر قرار گیرد تا تنفس راحت‌تر انجام شود. هم‌چنین بهتر است این افراد به پهلو بخوابند.

به گزارش پایگاه خبری شاهین نا؛ حمید افراسیابی گفت: برای رفع خروپف که معمولاً برای فرد و اطرافیان آزاردهنده می شود از دیدگاه طب سنتی راهکارهایی وجود دارد.مثلاً اولین قدم کاهش وزن است چون ثابت شده کاهش وزن در کاهش خروپف موثر است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل خروپف انسداد مجاری تنفسی است و یکی از عوامل موثر در آن مصرف سیگار است بنابراین بهتر است این افراد سیگار را ترک کنند.

این متخصص طب سنتی گفت: از مصرف قرص‌های خواب‌آور و آرامبخش مثل آنتی‌هیستامین‌ها خودداری کرده چون این داروها مجرای هوا را تنگ می‌کنند و بهتر است از خوردن قهوه و غذاهای سنگین قبل از خواب پرهیز کرد.

افراسیابی افزود: بنابراین تغذیه مناسب و حفظ وزن مناسب در کاهش خروپف موثر است.همچنین یکی دیگر از راهها خواب کافی و به موقع است.

وی تصریح کرد: می توان گرفتگی بینی را اگر به دلیل سرماخوردگی یا آلرژی مسدود شده برطرف کرد و خروپف را کاهش داد که می توان از قطره های مخصوص بینی یا دهانشویه استفاده کرد.

این متخصص طب سنتی گفت: بالش هایی که خیلی نرم هستند باعث خروپف می شوند بنابراین این افراد می توانند تعدادی بالش زیر سر خود بگذارند تا سر کمی بالاتر باشد و تنفس راحت‌تر انجام شود و بهتر است این افراد به پهلو بخوابند.

 

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.