۱۲:۰۲ - دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

حذف 6 میلیون یارانه‌بگیر در سال جاری

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف 6 میلیون یارانه‌بگیر در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری”شاهین نا” سید ابوالحسن فیروزآبادی در بیست و ششمین جشنواره امتنان از کارآفرینان و کارگران استان اصفهان با اذعان به اینکه توزیع مساوی یارانه به همه اقشار جامعه کار درستی نیست، اظهار کرد: یارانه برای همه نیست، این موهبت سهم اقشاری است که از نعمت‌های طبیعی محروم هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری یارانه ثروتمندان قطع می‌شود، ادامه داد: حدود 6 میلیون یارانه‌بگیری که نیازی به این پول ندارند از چرخه دریافت یارانه حذف می‌شوند.

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مرور بر عملکرد 20 ماهه این وزارتخانه بیان کرد: طی این مدت در شرایط رکود کشور توانستیم 600 هزار عضو جدید را زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهیم، به عبارتی در زمان بحران اقتصادی و صادرات موفق به ایجاد حداقل 600 هزار شغل جدید شدیم.

وی همچنین بر افزایش صادرات تاکید کرد و گفت: رفع رکود و مشکلات اشتغال با توجه هرچه بیشتر به موضوع صادرات امکان‌پذیر است، امیدواریم تا پایان سال 94 با اجرای این سیاست کشور از حالت رکود خارج شود.

فیروزآبادی همچنین اظهار کرد: در 20 ماهه اخیر با توجه به تورم‌های متعدد کشور توانستیم نظر دولت را برای افزایش حقوق کارگران جلب کنیم، در همین رابطه امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات بازنشستگان را نیز تا پایان سال رفع کنیم.

وی با اشاره به افزایش 40 درصدی تنوع دارویی و صدور دفترچه بیمه درمانی برای بیش از 8 میلیون نفر در طرح تحول نظام سلامت خاطر نشان کرد: به زودی نظام بیمه‌ای لایه‌ای، برای تمام ایرانیان اجرا می‌شود.

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزایش جمعیت برای کسب موفقیت‌های بیشتر را ضروری دانست و گفت: همه دولت‌ها در سراسر دنیا برای بچه‌آوری یارانه‌های سنگین پرداخت می‌کنند از این جهت که معتقدند پیشرفت در تکنولوژی با انسان، کار و تلاش میسر است.

وی بر انطباق کارگر با کارآفرین تاکید کرد و افزود: کارگران باید کارآفرین شوند، نوآوری و تلاش برای هر دو گروه ضروری است، ضمن اینکه تعبیر ما از کارگر صرفا کسی نیست که کار فیزیکی انجام می‌دهد، در عصر تحولات کارگر هم باید کارآفرینی کند، حتی نیازمندی‌های قدیمی باید تابع تحولات نوین قرار گیرد.

فیروزآبادی با اعلام اینکه مشارکت کار در کشور کمتر از 40 درصد است، اضافه کرد: آموزش و ترویج فرهنگ کار باید در سطح کلان ارائه شود زیرا ما ملتی هستیم با قدمت 3 هزار ساله که نقش‌های بزرگ تاریخی را در همه ادوار ایفا کرده و اکنون که در شرایط خاص تاریخی قرار داریم باید در حوزه فرهنگ کار مشکلات کمتری داشته باشیم.

منبع:فارس

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.