۱۶:۵۷ - چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳

بوش سوم در مسیر کاخ سفید

جِب بوش اعلام کرد برای بررسی کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از عضویت در هیات مدیره یک شرکت و سمت مشاوره یک بانک انگلیسی، کناره گیری و از ارائه سخنرانی در برابر دریافت پول خودداری می کند.

به گزارش پایگاه خبری“شاهین ناسومین عضو خانواده بوش گام دیگری در مسیر کاندیداتوری احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا برداشت.

جِب بوش 61 ساله (پسر بوش پدر) از هیات مدیره یکی از شرکت های آمریکایی استعفا کرد تا بتواند موضوع ورود به انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور را بررسی کند.

“جب بوش” عضو حزب جمهوری خواه، فرماندار سابق ایالت فلوریدا و برادر کوچکتر جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد برای بررسی مسئله حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده از عضویت در هیات مدیره یک شرکت فعال در زمینه خدمات درمانی استعفا داده است.

417642_773
آمریکا در سال 2016 شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. در این سال دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما به پایان می رسد و او نخواهد توانست برای بار سوم، کاندیدا شود.

جمهوری خواهان به شدت امیدوارند در انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا، کاندیدای جمهوری خواه وارد کاخ سفید شود.

در صورتی که جب بوش بتواند پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2016 باشد او سومین فرد از خانواده بوش ها خواهد بود که بر کرسی ریاست ایالات متحده آمریکا تکیه خواهد زد.

کریستی کامبل سخنگوی جب بوش در این باره گفت: جب بوش در پایان ماه جاری میلادی از عضویت هیات مدیره شرکت خدمات درمانی “تینت” کناره گیری می کند.

جب بوش تاکنون به صورت رسمی حضور در انتخابات 2016 را اعلام نکرده ولی نشانه ها حاکی است او وارد این رقابت خواهد شد.

جب بوش در هفته گذشته هم اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی، از فعالیت به عنوان یکی از مشاوران بانک انگلیسی بارکلیز استعفا می دهد. او در سال 2009 به عنوان یکی از مشاوران این بانک انگلیسی آغاز به کار کرد.

این کاندیدای احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات 2016 آمریکا همچنین تصمیم گرفت از سال آینده میلادی، ارائه سخنرانی در برابر دریافت پول را متوقف کند البته جب بوش گفته است در ابتدای سال آینده به صورت محدود، چند سخنرانی از پیش برنامه ریزی شده را در برابر دریافت هزینه ارائه می کند.

417637_321

جب بوش در صورتی که بخواهد وارد رقابت های انتخابات 2016 شود باید در رقابت درون حزبی ، با دیگر گزینه های جمهوری خواهان برای انتخابات رقابت کند و تنها در صورت شکست آنها، می تواند کاندیدای نهایی جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود.

البته جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری برخلاف دموکرات ها به شدت با فقر چهره دارای قابلیت رقابت جدی در انتخابات ریاست جمهوری روبه رو هستند و این موضوع برای جب بوش یک نکته مثبت است.

جب بوش در صورت کاندیداتوری می تواند از حمایت ها واعتبار پدر و برادرش برخوردار باشد.

جب بوش (جان الیس جب بوش Jeb Bush) متولد  1953  بین سال های 1999 تا 2007 فرماندار ایالت مهم فلوریدا بود. او فرزند دوم بوش پدر (جورج هربرت واکر بوش) رئیس جمهور پیشین آمریکا و برادر کوچکتر بوش پسر (جورج دبلیو بوش) رئیس جمهور سابق این کشور است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.