۰۸:۰۰ - چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۳

تحلیل و بررسی فتنه ۸۸؛

فتنه ۸۸ فراموش شدنی نیست!!!

در واقع خاکریز فتنه ۸۸ را حضرت آقا فتح کردند و مردم لشگر و سپاه مقام معظم رهبری بودند. اگر این رهبری و تدبیر نبود قطعا فتنه ۸۸ بیشترازاینها پیش می‌رفت و کل جریان نظام را جمع کرده بود،بنابراین رهبری و فرماندهی باآقابود و مردم هم پای مقام معظم رهبری ایستادند

به گزارش پایگاه خبری“شاهین نا“ شما دیدید(سال۱۳۸۸) فتنه ای به وجود آمد، کارهایی شد، تلاشهایی شد، آمریکا از فتنه گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرتهای غربی دفاع کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت طلبها دفاع کردند؛ نتیجه چه شد ؟ نتیجه این شد که در مقابل همه ی این اتحاد و اتفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد.   رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی)

حماسه یوم‌الله ۹ دی ماه در سال ۱۳۸۸ روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است؛

۹ دی روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت» و روز «پیوندعاشورایی امام و امت » فرصتی شد تا به بعضی اظهار نظرها در این رابطه اشاره داشته باشیم:

A dock at sunset on White Sands Island in the Maldives.

آیه الله خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران : کسانی وارد میدان شده‌اند و می‌خواهند قبح فتنه را از بین ببرند، اما تأکید می‌کنم قبح فتنه از بین رفتنی نیست و گناه بزرگ فتنه‌گران قابل اغماض نیست.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: شما آیا واقعاً اظهارات صریح مقام معظم رهبری را نادیده می‌گیرید؟ مقام معظم رهبری می‌فرمایند:«گناه بزرگ فتنه گران امیدوارکردن دشمن بود، گناه بزرگ فتنه گران قابل اغماض نیست؛ فتنه گران به قانون و کشور لگد زدند و کشور را در لبه پرتگاه قرار دادند. کسانی در سال ۸۸ در راه‌های غیرقانونی وارد شدند و کشور را دچار هزینه کردند و برای مردم اسباب زحمت و برای خودشان هم اسباب بدبختی و سرشکستگی در زمین و ملأ اعلا فراهم کردند.»

وی افزود: مقام معظم رهبری با این صراحت فتنه را محکوم می‌کند؛ آیا این فرمایشات را نمی‌بینید؟ و فرمایشات رهبری را تحریف می‌کنید؛ از این کارها دست بردارید؛ به صراحت می‌گویم با سخنرانی‌های آتشین در اینجا و آنجا و شعارهای هنجارشکن نه تنها مشکلات حل نمی‌شود بلکه روز به روز بر نفرت متدینین از شما افزوده خواهد شد.

آیه الله علم الهدی: در فتنه ۸۸ در واقع سه گروه و سوژه اصلی داشتیم. گروه اول همان عوامل اصلی یعنی فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان بوده که عوامل و جریان‌ خارجی و استکباری هستند. دسته دوم ابزارها و افرادی بودند که ابزار فتنه شدند و با فتنه هماهنگ بوده و به گونه‌‌ای عوامل اجرایی فتنه قرار گرفتند. دسته سوم در فتنه هم کسانی بودند که بستری برای فتنه شدند؛ شاید هم به صورت ناخودآگاه بستر شدند و با تصمیم و اراده خود و با هماهنگی با فتنه‌گران نبوده است ولی در عین حال به صورت جریان ناخودآگاه و جریان انفعالی بستری برای فتنه قرار گرفتند.

این سه دسته راباید از یکدیگر جدا دانست؛چرا که حتی مقام معظم رهبری هم برخوردشان با این سه دسته متفاوت بوده و بصورت یکسان با آنها برخورد نکردند.

در آبان ماه سال ۸۷ که به هیچ وجه بحثی از انتخابات و کاندیدا نبود شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در ۱۳ آبان، فرمودند که سیاستمداران ما در زمین دشمن بازی نکنند که اگر بازی کنند چه ببرند و چه ببازند، بازنده هستند چرا که به نفع دشمن نقش ایفا می‌کنند.

بنابراین حضرت آقا این مسئله را پیش‌بینی می‌کردند؛ انتخابات مسئله‌ای است که دشمنان هم وارد عرصه شده و فتنه خود را اجرا می‌کنند. در سال ۸۸ در شهریور ماه که اعضاء مجلس خبرگان رهبری به خدمت حضرت آقا رسیدند ایشان فرمودند من به ایشان گفتم و آقا اشاره به آقای هاشمی رفسنجانی کردند و گفتند که می‌دانید که این کار پشتش خارجی‌ها هستند و می‌خواهند فتنه کنند و در واقع مسئله تقلب در انتخابات را آن‌ها مطرح کردند؛ آقای هاشمی رفسنجانی هم سری به نشانه تایید تکان دادند و بیانات مقام معظم رهبری را تایید کردند. بنابراین باید دانست که عوامل اصلی فتنه خارجی‌ها بودند و آنها این چنین فتنه‌ای را برپا کردند.

پس از مطرح کردن مسئله تقلب در انتخابات، باز این افراد بستری برای عوامل خارجی و فتنه‌گران شدند تا از همین کانال آنها وارد هیجانات عمومی شوند، البته خودشان هم با بیانیه‌ها و پیام‌ها حمایت و تایید می‌کردند و بستری برای فتنه و گروه‌کشی‌های خیابانی و حرکت‌های تند و زننده شدند.

4761

این حرکت‌های زننده تا جایی پیش رفت که دیدیم شعارهای ضدانقلابی هم سر داده و ایستگاه‌های صلواتی و پرچم امام حسین(ع) را به آتش کشیدند و به ساحت مقدس سید الشهدا(ع) اهانت کردند.

پس از این جریانات دوباره دیدیم که در روز دانشجو وارد دانشگاه‌ها شده و عکس امام (ره) را پاره کردند، در حالی که نه کروبی و نه میرحسین موسوی هیچ یک اهل عکس امام پاره کردن نبودند حتی اهل توصیه به این کار هم نبودند. بنابراین قصد نداریم به این افراد فتنه‌گر و فتنه‌انگیز لقب دهیم چرا که مسلمان هستیم و نمی‌خواهیم به مردم لقب و نسبت ناروا داده و تهمت بزنیم ولی به هر حال آنها راه را برای عوامل خارجی و استکبار باز کردند و بستری برای فتنه شدند. آنها راه را باز کردند تا این افراد عکس امام را پاره کنند.   

 

 آیا می‌توان ساکتین و برخی خواص را از عوامل و فتنه‌گران دانست؟ نقش ساکتین فتنه چیست؟

خیر، نمی‌توان ساکتین و خواص را جزو فتنه‌گران دانست؛ در انقلاب سیدالشهدا(ع) هم عده‌ای به میدان آمدند ولی مردد شده و شک و تردید داشتند ولی در لشگر امام حسین(ع) بودند لذا نمی‌توان آنها را جزو سپاه عمرسعد عنوان کرد. در عین حال این افراد برای ما به عنوان عناصر زاویه‌دار با رهبری مطرح بوده و اعتماد ما از این افراد سلب شده است.در جریان فتنه مقام معظم رهبری بسیار محکم مقابل فتنه ایستادند بنابراین اگر کسی در رکاب رهبری قرار نگرفت زاویه با رهبری پیدا کرده است؛ کسی که در جریان فتنه گوشه‌ای نشسته باشد و ساکت بماند هم با رهبری فاصله گرفته است. در زمان امیرالمؤمنین(ع) در جنگ صفین که حضرت با معاویه می‌جنگیدند و یا در جنگ نهروان، افرادی بودند که از حضرت علی (ع) فاصله گرفتند نمی‌توان گفت که این افراد جزو لشگر معاویه یا نهروانی‌ها بودند ولی در عین حال آنها ولایت را و امامت علی(ع) را قبول نداشتند و در ولایت و امامت امام علی (ع) شک داشتند.در آن زمان انسان عابد و زاهدی مانند ربیع بن حسین با آن عظمتی که داشت، می‌گوید که در این جنگ شک دارم، ولی آیا در جنگی که یک طرف آن امام علی(ع) قرار دارد کسی شک می‌کند؟

در فتنه ۸۸ هم که یک طرف آن مقام معظم رهبری بودند، کسانی که شک کردند با رهبری زاویه داشتند و در واقع ولایت مقام معظم رهبری را در حد حجت شرعی قبول نداشتند چرا که کسی که در این حد قبول داشته باشد، شک نکرده و می‌گوید وقتی حضرت آقا به صحنه آمدند پس باید کنار آقا بایستیم.

00085059-b

فتنه ۸۸ به دست مقام معظم رهبری شکست خورد یا مردم؟

در واقع خاکریز فتنه ۸۸ را حضرت آقا فتح کردند و مردم لشگر و سپاه مقام معظم رهبری بودند. اگر این رهبری و تدبیر نبود قطعا فتنه ۸۸ بیشترازاینها پیش می‌رفت و کل جریان نظام را جمع کرده بود،بنابراین رهبری و فرماندهی باآقابود و مردم هم پای مقام معظم رهبری ایستادند.

مقام معظم رهبری با تدبیر و حکمتی که در ایشان بود بصیرت در مردم ایجاد کردند و مردم با آن بصیرت وسط میدان آمده و ایستادند و سپاه حضرت آقا شدند. محور تمام وابستگی مردم به نظام ولایت است و اگر ولایت نباشد کل نظام از مردم منفک می‌شود.

نگاه و تحلیل حضرتعالی نسبت به حماسه عظیم ۹ دی چیست؟ منشأ و خاستگاه حماسه ۹ دی چه بود؟ چه ویژگی‌هایی از این حماسه عظیم باید بیان شود؟

۹دی یک حادثه نبود بلکه یک جریان بود؛ علی‌رغم اینکه بسیاری قصد دارند بگویند ۹ دی یک حادثه بود که اتفاق افتاد و مردم تظاهرات و راهپیمایی به راه انداختند باید بگوییم که خیر ۹ دی تنها همین تظاهرات نبود بلکه یک آیینه بود که جریانی را به نمایش گذاشت و این جریان، نهادینه ثابت در کشور است ۹دی ثابت کرد مسئله ولایت در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قائمه اصلی است که محور تمام وابستگی مردم به نظام ولایت است. اگر ولایت نباشد کل نظام از مردم منفک می‌شود، به خاطر ولایت مردم به نظام وابسته هستند.این بدین معناست که در این نظام مسائل اقتصادی، سیاسی، ارتباطات بین‌المللی و هر نوع تحولی نمی‌تواند مردم را جذب و دفع کند؛ اینکه عده ای باغ سبز و سرخ نشان دهند و مردم به طرف آن بدوند و یا اگر حادثه اقتصادی و بحرانی به وجود آید، مردم از نظام بر می‌گردند؛ اینها همه فکرها و تصورات کشورهایی چون آمریکاست و یا تصورات عده‌ای از احزاب و جریان‌های لائیک در کشور است.

 محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی: بنده معتقدم حصر خانگی کم‌ترین اقدام نظام در رابطه با سران فتنه است، جرم سران فتنه جرم کاملا نابخشودنی است و باید آنها پاسخگوی همه خون‌هایی که به دلیل بد عمل کردن آنها در فتنه ۸۸ ریخته شد، باشند. پاک کردن صورت مسئله فتنه ۸۸ خیانت است./فتنه طرح براندازی بود نه رقابت انتخاباتی. همراهان فتنه باداعیه اصلاح طلبی حق حضوردر هیچ صحنه‌ای را ندارند.

عباس ذوالعلی و راضیه شعبانی، پدر و مادری که فرزندشان در فتنه‌ سال ۸۸ شهید شد.۵ سال قبل بود که فرزندشان شهید شد، اما گویی هم‌سن پدر و مادرهای شهدای دفاع مقدس بودند.

پدر شهید فتنه ۸۸ می‌گوید “انتظار نداریم رئیس دولت افراد فعال در فتنه را در مسئولیت‌ها منصوب کند. ادامه حصر سران فتنه کمترین خواسته ماست.”

اینهم نکته ایست جالب که خواندن آن خالی از لطف نیست: تازه به دوران رسیده کیست؟

در یک سایت حامی آقای روحانی دیدم ایشان یک بار دیگر به منتقدین خود نسبت ناروا و توهین آمیز داده و آنان را “تازه به دوران رسیده” خوانده‎اند آنهم در جمع دانشگاهیان که علی‎الاصول با فرهنگ ترین قشر جامعه شناخته می‎شوند.

همین مطلب انگیزه‎ای شد تا به جستجوی معنای دقیق این واژه در فرهنگ لغت عمید و لغت نامه دهخدا بپردازم بدون هیچ توضیح اضافی توجه خوانندگان را به معنای این عبارت به نقل از لغت‎نامه‎های یادشده جلب می‎کنم:فرهنگ لغت عمید: تازه به دوران رسیده ؛ کسی که تازه به ثروت یا مقامی رسیده و مغرور شده باشد.لغت نامه دهخدا: تازه به دوران رسیده ؛ کسی که تازه به قدرت و مقام رسیده باشد؛ که با سوابق و خانواده ٔ حقیر ناگهان به جاه و مقام نائل آمده باشد؛ نوخاسته. «دکتر مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران »

13930924173151669_PhotoL

استاد حسین شریعتمداری: اگر حزب‌الله و ایستادگی مردم نبود الان سران فتنه باید کفش‌های نتانیاهو را واکس می‌زدند گرچه در فتنه ۸۸ آن را فرچه کشیده‌اند!

مدیرمسئول کیهان گفت: حصر دو تن از سران فتنه بخاطر آن بود که آمریکایی‌ها می‌خواستند همان طرح تکفیری را که در سوریه پیاده کردند، در اینجا نیز پیاده کنند. که نظام با حصر خانگی آنها، تودهنی محکمی به آمریکا و پروژه تکفیری زد و رابطه آنها را با کانون آمریکایی تکفیرها قطع کرد. تمامی حامیان داعش و تکفیری‌ها بدون استثناء همان حامیان فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸ هستند.

بعد از ظهر روز بیست و چهارم آذر، تالار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، میزبان شرکت‌کنندگان در همایش «۱۸۱۱ روز مطالبه، یادمان خروش انقلابی علیه فتنه‌گران»، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با سخنرانی مدیر مسئول روزنامه کیهان بود.

در حالی که بسیج دانشجویی برگزار‌کننده این مراسم بود اما از ساعت‌ها قبل دانشجویان زیادی از طیف‌های مختلف، خود را به این تالار رسانده بودند، به طوری که عده‌ای ایستاده در راهروها مراسم را دنبال می‌کردند. حسین شریعتمداری ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر وارد سالن شد و دانشجویان در حالی که پرچم‌های ایران، حزب‌الله، یاحسین و یاابوالفضل را در دست داشتند، با سر دادن شعار «صل علی محمد یاور رهبر آمد» و «علمدار بصیرت، حاج حسین شریعت» به استقبال وی رفتند. در میان جمع انبوه دانشجویان بسیجی برخی دیگر از حاضران که بنا به اخبار رسیده تعدادی از آنها دانشجوی دانشگاه تهران نیز نبودند، اقدام به سر دادن شعار «کیهان- اسرائیل پیوندتان مبارک» کرده و پلاکاردهای خود را روی دست گرفتند تا نوید یک مراسم داغ و جنجالی را بدهند.

سپس مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران پشت تریبون رفت و در حالی که همهمه فریادها و شعارهای دو طرف ادامه داشت، خطاب به دانشجویان مخالف گفت؛ شما در مراسم‌های خود حتی اجازه ورود خبرنگاران غیرهمسو با خود را نمی‌دهید و ادعای دفاع از آزادی بیان هم دارید اما ما به شما نه تنها اجازه دادیم که در این مراسم حاضر شوید بلکه می‌توانید حرف هایتان را هم بزنید. وی سپس از مخالفان خواست نماینده‌ای از سوی خود تعیین کنند تا در زمان تعیین شده پشت تریبون آمده و دیدگاه‌های خود را مطرح کند. پس از سخنان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه و آمادگی مدیر مسئول کیهان برای آغاز سخنرانی، شعارها شدت بیشتری گرفت. در حالی که دانشجویان مخالف شعار حمایت از سران فتنه و شکستن حصر را می‌دادند، سایر دانشجویان با شعار «ای مرجع قضایی، اعدام انقلابی» پاسخ مخالفان را دادند.

مدیر مسئول کیهان در آغاز سخنان خود با اشاره به برخی اسناد درباره فتنه و فتنه‌گران گفت: چند نمونه از اسنادی که امروز درباره وطن‌فروشی فتنه‌گران می‌خواهم به شما نشان بدهم را پیش از این برای یکی از عوامل فتنه فرستادم و آنها پیغام دادند که نخواهیم گذاشت این اسناد منتشر شود.

شریعتمداری در ادامه با اشاره به هیاهو و فریادهای مخالفان گفت: همین رفتار شما نشانه‌ای از آن پیغام است.

مدیر مسئول کیهان در پاسخ کسانی که شعار زنده‌باد موسوی و کروبی و خاتمی سر داده بودند گفت: با «زنده باد» نمی‌توان مرده را زنده کرد.

و در جواب این شعار که موسوی و کروبی آزاد باید گردند گفت: حصر دو تن از سران فتنه بخاطر آن بود که آمریکایی‌ها می‌خواستند همان طرح تکفیری را که در سوریه پیاده کردند، در اینجا نیز پیاده کنند. که نظام با حصر خانگی آنها، تودهنی محکمی به آمریکا و پروژه تکفیری زد و رابطه آنها را با کانون آمریکایی تکفیرها قطع کرد و پرسید؛ مگر فتنه‌گران با شعار «نه غزه نه لبنان» تاکید نمی‌کردند که مسائل بیرون ایران به آنها ربطی ندارد؟ پس چه شد که با صدور اطلاعیه به بهانه حمایت از مردم مصر دعوت به راهپیمایی کردند؟!

شریعتمداری در ادامه گفت؛ همه حامیان داعش و تکفیری‌ها بدون استثناء همان حامیان فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸ هستند. در فتنه ۸۸ هم دلارهای ملک عبدالله به جیب سران فتنه سرازیر شده بود. مدیر مسئول کیهان گفت؛ چند روز بعد از حصر، سایت «راه سبز» وابسته به فتنه‌گران با صدور بیانیه‌ای در پوشش حمایت از مردم سوریه، همبستگی فتنه‌گران با تروریست‌های تکفیری را اعلام کرد. شریعتمداری افزود: مگر عبدالمالک ریگی تکفیری نبود و دوبار  به صراحت در مصاحبه با VOA از فتنه ۸۸ حمایت نکرد؟ و مگر القاعده تکفیری نیست و مگر مدعیان اصلاحات پیشنهاد همراهی با آنان در افغانستان را ارائه نکرده بودند؟!

شریعتمداری با ارائه چند سند دیگر همراه با آدرس این اسناد نتیجه گرفت که اگر حصر موسوی و کروبی که براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی بوده است، صورت نمی‌گرفت، امروز مانند سوریه شاهد قتل عام مردم بی‌گناه کوچه و بازار از سوی تکفیری‌ها و منافقین بودیم و گفت؛ شما به اخبار مربوطه در سایت VOA مراجعه کنید. در این هنگام دانشجویان بسیجی شعار خاتمی VOA  پیوندتان مبارک سر دادند و مدیرمسئول کیهان گفت؛  البته پیوند آقای خاتمی با پدر جد VOA یعنی جرج سوروس صهیونیست است و گفت؛ ایشان ملاقات‌های خود با جرج سوروس را انکار و از بنده شکایت کرده است که دادگاه فرصت مناسبی برای ارائه اسناد ننگین این ملاقات‌هاست. دانشجویان معترض به حمایت از خاتمی، موسوی، کروبی شعار دادند و شریعتمداری گفت؛ ترجمه دقیق این شعار آن است که جرج سوروس، مایکل لدین، شیمون پرز، راسموسن حمایتت می‌کنیم! و به اسنادی از ارتباط ارگانیک سران فتنه با عوامل یاد شده اشاره کرد.

مدیرمسئول کیهان با ارائه اسنادی نشان داد که تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد سران و عوامل فتنه به آمریکا بوده است. در این اسناد فتنه‌گران به «جان هانا» نماینده اعزامی آمریکا در برلین هشدار می‌دهند که تحریم‌های تدریجی ایران را واکسینه می‌کند و پیشنهاد تحریم‌های فلج‌کننده را می‌دهند.

13930924173118956_PhotoL

در این هنگام تعدادی از دانشجویان خطاب به مدیر مسئول کیهان شعار «مرگ بر دروغگو» سر دادند و شریعتمداری گفت؛ نباید برای سران فتنه آرزوی مرگ کنید! آنها باید بمانند و محاکمه شوند. چرا می‌خواهید آنان اسناد وطن‌فروشی را با خود به گور ببرندو افزود؛ روی سخن من با کسانی است که شما را تحریک کرده‌اند وگرنه من شما را خواهران و برادران خود می‌دانم که متأسفانه فریب خورده‌اید و می‌خواهم هوشیار باشید تا مانند دوره گذشته نشود که مدعیان اصلاحات شما را سپر کردند. بعد از آن که تیرشان به سنگ خورد و دیگر نیازی نداشتند، به شما گفتند؛ جنبش دانشجویی حرف مفت است. دانشجویان بسیجی یکصدا شعار دادند دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد و مرگ بر فتنه‌گر، شریعتمداری با ارائه یک سند از نیویورک تایمز گفت؛ می‌بینید که آقای «کنت تیمرمن» مسئول میز ایران در سازمان «سیا» روز  ۱۱ژوئن ۲۰۰۹ یعنی یک روز قبل از انتخابات ۸۸ می‌گوید «فردا در ایران انتخابات نیست بلکه یک انقلاب رنگی کلید می‌خورد که ما پیش از این در صربستان و اوکراین و قرقیزستان تجربه کرده‌ایم» و گفت؛ می‌بینید که تقلب کلید واژه فتنه بوده است. در این هنگام تعدادی از معترضان شعار دادند «یا حسین میرحسین» که شریعتمداری گفت؛ اگر می‌خواهید این شعار با واقعیت منطبق باشد، باید بگوئید صدام حسین! مگر سران فتنه در بیانیه خود اهانت‌کنندگان به ساحت عاشورای حسین‌علیه‌السلام و کسانی که صف نمازگزاران را سنگباران کرده بودند، «مردمان خداجوی» معرفی نکرده بودند؟ بنابراین، میان آنها و حضرت اباعبدالله علیه‌السلام چه مناسبتی می‌تواند وجود داشته باشد؟!

مدیر مسئول کیهان سند دیگری ارائه کرده و ادامه داد؛ «پاول رابرتس» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا بعد از ۹ دی و شکست فتنه در مصاحبه با «فارین پالیسی» اعتراف می‌کند که «تقلب دروغ بود. پروژه اصلی، بی‌اعتبار کردن و منزوی کردن رژیم دینی ایران بود که در منطقه عرصه را بر ما تنگ کرده است» و افزود، باز هم می‌بینید که ادعای تقلب فقط کلید فتنه بوده است.

در این هنگام در حالی که دانشجویان بسیجی با شعار «حاج‌حسین دوستت داریم» و «حاج‌حسین افشاء کن» از اسناد ارائه شده استقبال می‌کردند، دانشجویان مخالف شعار «رأی ما یک کلام، نخست‌وزیر امام» را سر دادند که شریعتمداری با خونسردی و لبخند خطاب به آنها گفت؛ شریح قاضی هم قاضی دوران حضرت علی علیه‌السلام بود ولی حکم قتل امام حسین(ع) را صادر کرد. بنابراین تعجبی ندارد که نخست‌وزیر دوران امام هم اهانت‌کنندگان به ساحت مقدس امام حسین را مردمان خداجو بنامد.

مدیرمسئول کیهان ادامه داد؛ در اسناد ویکی‌لیکس آمده است شخصی که شما او را عالیجناب سرخپوش می‌نامیدید و امروز زیر علمش سینه می‌زنید، در پیشنهاد خود به «مایکل پوستل» سفیر وقت اتریش گفته بود «اگر غرب شیپور تقلب در انتخابات و نقض حقوق بشر را به صدا درآورد به ادامه کار ما کمک شایانی خواهد کرد» اگر آقایان این سند ویکی لیکس را قبول ندارند چرا انکار نمی‌کنند؟ در حالی که اگر یک سایت هم علیه آنها مطلبی بنویسد، با هیاهو پاسخ می‌دهند. اما چرا حالا این اسناد را انکار نمی‌کنند؟ برای اینکه در دست آنها گروگان هستند.

اینجا دانشجویان بسیجی شعار مرگ بر فتنه‌گر سر دادند و مدیرمسئول کیهان گفت؛ البته اصحاب فتنه و ابواب جمعی آنها ژنرال‌های خودخوانده ولی بی‌سرباز هستند و اساسا در قد و قواره‌ای نیستند که بخواهند دشمن جمهوری اسلامی تلقی شوند. دشمن هستند ولی بسیار حقیر و کوچک می‌باشند. ایران امروزه در تمام تحولات منطقه نقش اول را بر عهده دارد، بنابراین چگونه یک مشت آدم‌های حقیر و پادوی آمریکا و اسرائیل می‌توانند در حد و اندازه دشمنان نظام تلقی شوند. و در حالی که جو سالن به شدت ملتهب بود و شعارهای دو طرف با حرارت ادامه داشت، شریعتمداری گفت، من از دوستان تشکر می‌کنم که سر و صدا می‌کنند، چرا که باعث می‌شوند به جای سخنرانی و طرح نهایتا چند سند، بنده فرصت داشته باشم به صورت کپسولی، دهها سند از وطن‌فروشی سران فتنه را افشا کنم. دانشجویان بسیجی شعار مرگ بر فتنه‌گر سر دادند و یکی از حاضران به مفاسد اقتصادی اشاره کرد که مدیرمسئول کیهان گفت؛ آیا فتنه‌گران و مدعیان اصلاحات می‌توانند یک مفسد اقتصادی را نام ببرند که حامی آنها و زیر چتر حمایت آنان نبوده است؟ مگر شما- منظورم تحریک‌کنندگان شما- نبودید که مفسد اقتصادی ۳ هزار میلیارد تومانی را نابغه، کارآفرین و شایسته تقدیر و جایزه می‌دانستید؟ مگر شهرام جزایری پشتیبان مالی روزنامه‌های زنجیره‌ای نبود؟ مگر بابک زنجانی کارش را در دوران سازندگی آغاز نکرد و مگر با آقایان هاشمی و روحانی عکس یادگاری ندارد؟ مگر فساد پتروپارس، مارین سرویس، استات اویل و نمونه دیگر زیر سر مدعیان اصلاحات و حامیان بعدی فتنه نبوده است؟ اسناد را که نمی‌توان انکار کرد.

13930924173129673_PhotoL
در این هنگام تعدادی از معترضان شعار «بسیجی واقعی، همت بود و باکری» سر دادند که مدیرمسئول کیهان گفت؛ قبلا خطاب به برخی از نزدیکان این دو عزیز گفته‌ام که من خیلی بیشتر از شما با آن بزرگواران بوده‌ام. آنها دشمن آمریکا و اسرائیل بودند. نه آن که روز مبارزه با استکبار به نفع آمریکا و در روز قدس به نفع اسرائیل شعار بدهند. دانشجویان بسیجی در استقبال از سخنان شریعتمداری شعار حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست، سر دادند. و مدیرمسئول کیهان در ادامه خطاب به عوامل پشت صحنه معترضان گفت؛ «آنها عادت دارند در محافل بزمی، شعار رزمی بدهند! حرف دل آنها این بود که، کی جنگ تمام می‌شود تا ما هم سری به جبهه بزنیم» و خطاب به دانشجویان معترض گفت؛ عزیزان من، شما از کسانی حمایت می‌کنید که تابستان‌ها در جزایر هاوایی و زمستان‌ها در پیست‌های اسکی سوئیس هستند که شاید مشاهده عکس‌های مربوطه برایتان عبرت‌انگیز باشد. شما اینجا به نفع آنها شعار می‌دهید و فضای دانشگاه را ملتهب می‌کنید، در حالی که آنها فرزندان خود را برای تحصیل به آمریکا و اروپا می‌فرستند، چرا باید به این فریب تن بدهید؟! تعدادی از دانشجویان  معترض شعار «کیهان، اسرائیل پیوندتان مبارک» سر دادند و مدیر مسئول کیهان گفت؛ اینکه برای یک بار هم که شده علیه اسرائیل شعار می‌دهید جای خوشحالی دارد ولی کاش می‌دانستید که این شعار را اولین‌بار روزنامه انگلیسی گاردین مطرح کرد همان دولت انگلیس که با سران فتنه پسرخاله و دخترخاله هستند و گفت آیا تابحال حتی یک‌بار هم دیده یا شنیده‌اید که رسانه‌هایی مثل بی‌بی‌سی، VOA و رادیو اسرائیل از انقلابیون و حزب‌الله تعریف کنند؟ اما چپ و راست و پی‌درپی برای سران فتنه کف می‌زنند و تشتک می‌پرانند! عزیزان من شما فرزندان این مرز و بوم هستید که دشمن قصد دزدیدن شما را دارد. از فریب‌خوردگی شما متأسف هستم. ولی چه باید کرد که در اثر این فریب‌خوردگی به کسانی که شما را دزدیده‌اند بیشتر از دلسوزان و هموطنان خود گرایش دارید! از شما انتظار می‌رود  در بحبوحه کنونی که همه دنیا علیه مردم کشورتان بسیج شده‌اند، در کنار ملت خود باشید. کجا می‌روید؟! شریعتمداری اسناد دیگری ارائه کرد که نشان می‌داد قبل از فتنه ۸۸ چندین تن از نظریه‌پردازان تابلودار MI6 انگلیس و CIA  در پوشش‌های آکادمیک و به دعوت مدعیان اصلاحات به ایران آمده و با آنها جلسات توجیهی و آموزشی داشته‌اند. از جمله «جان کین»  رئیس مرکز مطالعات دموکراسی از وست مینستر انگلیس و مشاور برجسته MI6 . ریچارد رورتی که چند سال قبل به جهنم رفت. یورگن هابرماس، تیموتی گارتن‌اش، مانوئل کاستلز پایه‌گذار مرکز دیپلماسی عمومی CIA. جان هیگ معروف به احیاگر اندیشه پلورالیزم دینی به دعوت ابطحی، آلن کورن، اگنش هلر رهبر کودتای مخملی مجارستان و پرسید آیا می‌دانید الیزابت چنی، دختر دیک‌چنی، با هماهنگی فتنه‌گران دو مرکز آموزشی در دوحه و لاهه برپا کرده بود و عوامل فتنه برای آموزش به این دو مرکز می‌رفتند… و یا علاوه بر خاتمی، تعدادی دیگر از اصحاب فتنه نیز با جرج سوروس صهیونیست در آمریکا ملاقات داشته‌اند. در این هنگام عده‌ای شعار دادند «وجدان نداری، شریعت نداری» که شریعتمداری گفت؛ چون این شعار شما علیه شخص من است به آن پاسخ نمی‌دهم چرا که برای دفاع از اسلام و نظام آمده‌ام نه دفاع از خودم ولی از شما خواهش می‌کنم به سایت رادیو اسرائیل مراجعه کنید و ببینید واژه «شریعت نداری» را چه کسانی ساخته‌اند! اینجا دانشجوهای بسیجی شعار «حاج حسین دوست داریم» سر دادند که مدیر مسئول کیهان گفت؛ شما باید از اسلام و انقلاب حمایت کنید که می‌کنید، حاج‌حسین چکاره است؟ در این هنگام معترضان بار دیگر شعار دروغگو سر دادند و شریعتمداری گفت؛ چگونه می‌توانید این اسناد را انکار کنید. ملاقات‌هایی که اشاره کردم صورت گرفته و فتنه‌گران بازداشتی هم در اعترافات خود به آن اشاره کرده‌اند. البته برخی گفته‌اند اعترافات تحت فشار بوده است که باید عرض کنم اولا؛ فشار که سند نمی‌سازد ثانیا؛ هم دیده‌اید که شهید شهسواری در حال اسارت با شجاعت فریاد «مرگ بر صدام ضد اسلام» سر داد، ولی از خود پرسیده‌اید چرا این عوامل فتنه که به آنها دلبسته‌اید، وقتی شیرکاکائو صبحانه‌اشان در زندان قطع می‌شود زبان به اعتراف می‌گشایند؟!  « با این ریش می‌خواهید بروید تجریش»؟! به قول بروبچه‌های تهران «گرز باید خورند پهلوان باشد»! چرا به خود نمی‌آئید؟!

در اینجا جمعی از معترضان مجددا شعار یاحسین میرحسین سر دادند! و شریعتمداری گفت پس حالا به این سند هم توجه کنید. «لرد بالتیمور» در پایگاه خبری خانه شفاف و بعد از شکست فتنه با تأسف می‌گوید قرار بود جنبش سبز با انقلاب ۱۹۷۹ (انقلاب اسلامی) پیوند داده شود ولی دوستان ما عجله کردند» مدیرمسئول کیهان گفت؛ حالا متوجه می‌شوید که شعارهای الله‌اکبر و یاحسین که هیچ تناسبی با فتنه‌گران ندارد از کجا آمده است؟!

یکی از دانشجویان به نمایندگی از دانشجویان معترض پشت تریبون رفت و گفت؛ رئیس‌جمهور اسرائیل گفته است ما از هیچکس نمی‌ترسیم غیر از میرحسین موسوی! و تاکید کرد ما طرفدار امامی هستیم که می‌گفت میزان رأی ملت است ولی عده‌ای با تفکر انجمن حجتیه به مقابله آمدند. که شریعتمداری گفت؛ تنها سند موجود که در سایت وزارت خارجه اسرائیل منتشر شده و خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نقل کرده این است که نتانیاهو گفته بود «اصلاح‌طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند» و شیمون پرز تاکید کرده بود «اصلاح‌طلبان به نمایندگی از ما با جمهوری اسلامی می‌جنگند» و در ادامه افزود؛ مگر شما نبودید که عکس مبارک حضرت امام را پاره کردید؟  حالا به فکر امام افتاده‌اید؟ و گفت؛ البته که میزان رأی ملت است ولی فتنه‌گران نه فقط با اسلامیت نظام بلکه با جمهوریت آن هم دشمنی دارند و آراء میلیونی ملت را نادیده گرفته و بعد هم اعتراف کردند که تقلبی در کار نبوده است. اگر تقلب بود چرا آقای خاتمی پنهانی رأی داد؟ و اساسا چرا آراء انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم را تقلب نمی‌دانید؟ مگر از سوی همان برگزارکنندگان انتخابات ۸۸ انجام نشده بود؟ البته ما ۷ دهم درصد رأی بیشتر را هم به رسمیت می‌شناسیم و به آن احترام می‌گذاریم ولی ۷ دهم درصد، اینهمه پُز دادن ندارد. مدیر مسئول کیهان گفت؛ اصلاح‌طلبان اگر رأی داشتند کاندیدای خود را وادار به استعفاء نمی‌کردند. آنها ابتدا آقای روحانی را اصلاح طلب نامیدند ولی امروزه با صراحت می‌گویند دولت روحانی، «رحم اجاره‌ای» اصلاح‌طلبان است! مگر در موسسه رویان را تخته کرده‌اند که برای اجاره رحم به سراغ دولت روحانی رفته‌اید؟!

شریعتمداری در ادامه گفت؛ بعید می‌دانم که موسوی و کروبی و خاتمی هم این حرفهای شما را قبول داشته باشند. راستی چرا نمی‌گویند که امام فرمود هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید و فرمود میزان حال فعلی افراد است و نمونه‌های فراوان دیگر؟!

مدیر مسئول کیهان گفت؛ اگر حزبالله و ایستادگی مردم نبود الان سران فتنه باید کفشهای نتانیاهو را واکس میزدند گرچه در فتنه ۸۸ آن را فرچه کشیدهاند!

منابع سایت های:

کیهان رجانیوز، بولتن نیوز، جهان نیوز، مشرق نیوز، صراط، شهید آوینی، فرهنگ نیوز،  متین نیوز ، راسخون ، تبیان

تهیه و تنظیم: حجت الاسلام حسن اسلامی

 

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.