۲۰:۵۹ - دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

پروژه سنگفرش بین الحرمین

بین الحرمین سنگفرش شد+تصاویر

این طرح شامل سنگ فرش بین الحرمین با مرمر، سایبان، توسعه تأسیسات زیربنائی و برقی، آب سردکن و کولر گازی، دوربین مداربسته، دستگاههای صوتی وغیره است.

37046_606      پروژه توسعه و سنگ فرش بین الحرمین با مبلغی برابر با ۲۵ میلیارد و ۳۹۳ میلیون دینار عراقی و در مساحتی برابر با ۲۴۲۷۰ متر مربع به پایان رسید.

به گزارش شاهین نا به نقل از حج،  پروژه توسعه و سنگ فرش بین الحرمین با مرمر درجه یک ایتالیایی توسط وزارت بازسازی و مسکن به پایان رسید.

آقای محمد صاحب الدراجی وزیر بازسازی و مسکن در مراسم افتتاحیه پروژه که با حضور نمایندگان شورای شهر اجرا شد، اظهار داشت: این طرح با مبلغی برابر با ۲۵ میلیارد و ۳۹۳ میلیون دینار عراقی و در مساحتی برابر با ۲۴۲۷۰ متر مربع انجام شد.

وی ادامه داد: این طرح شامل سنگ فرش بین الحرمین با مرمر، سایبان، توسعه تأسیسات زیربنائی و برقی، آب سردکن و کولر گازی، دوربین مداربسته، دستگاههای صوتی وغیره است.

همچنین مهندس فواد علی کاظم مهندس پروژه از اجرای سنگ فرش محوطه بین الحرمین به مساحت ۲۴۲۷۰ متر مربع با سنگ مرمر ایتالیائی خبر داد و گفت: سنگ بکار رفته در محوطه بین الحرمین دقیقا همانند سنگ بکار رفته در صحن مسجد الحرام بوده و ضخامت آن ۵ سانتی متر و دارای ویژگی خنکی می‌باشد.

وی از برداشتن نرده‌های موجود و ساخت و یا بازسازی سایبانها به طول ۱۶۱ متر و عرض ۵ الی ۹ متر خبر داد و گفت: در کنار این پروژه، پروژه شبکه آبیاری فضای سبز، شبکه فاضلاب، شبکه برق و روشنائی، تصفیه آب همراه با آب سردکن، وضوخانه و برخی سیستمهای کنترلی و اطلاع رسانی مثل دوربینهای مداربسته، پیجر، اعلام حریق و… اجرا گردیده است.

آقای مهندس فواد علی کاظم در ادامه از تجهیز این پروژه به دو دستگاه ژنراتور با ظرفیتهای ۱۰۰۰KW و ۱۶۰۰KW و نصب ۵۸ عدد روشنائی (به شماره سن امام حسین علیه السلام) خبر داد.

شایان ذکر است، این پروژه با هدف آماده سازی محوطه بین الحرمین متناسب با فضای روحانی و قدسی آن و همچنین تامین امکانات و خدمات لازم برای زائران در این محوطه و تسهیل عبور و مرور ایشان بین حرمین مطهر و همچنین تامین حداکثر فضای مسقف ممکن اجرا گردیده است.

طرح توسعه بین الحرمین در مهرماه ۸۹ با عملیات تخریب برخی ساختمان‌ها و هتل‌های موجود در محدوده طرح آغاز شد.

مساحت طرح، حدود یک میلیون و پانصد هزار متر مربع است که از خیابان «میثم تمار» آغاز و با گذشتن از خیابان «جمهوری» به سمت دیگربین الحرمین رسید.

شیعیان ما بین آرامگاه حضرت امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) را که ۳۷۸ متر است،بین الحرمین می‌ نامندکه موقعیت آن در شهر کربلا تقریبا در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد است.

 

37046_606

37047_595

37048_577

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.