۰۹:۴۵ - پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کارشناس مسائل سیاسی:

شاگردی مکتب امام خمینی بت توخالی آمریکا را درهم شکست/ جلوه گری خط امام خمینی(ره) در سیره آیت الله خامنه ای

یک استاد دانشگاه با تاکید بر پیروی رهبر معظم انقلاب از مکتب امام خمینی(ره) گفت: با پیروی از مکتب امام خمینی(ره) است که امروز می‌توانیم در امنیت کامل به حیات خلوت دولت آمریکا وارد شویم.

به گزارش شاهین پرس؛ عرصه حیات اجتماعی بشر هیچگاه از وجود رهبران خالی نبوده است، پدیده رهبری در هر جامعه ای، از اجتماع محدود دو انسان گرفته تا بالاترین و وسیع ترین اجتماعات و در سطح بین ملّت ها ظهور بسیار برجسته ای دارد بطوری که وسعت قلمرو و کثرت جلوه های آن از یک سو و جذابیت نفس موضوع از جانب دیگر، جایگاه بسیار مهم رهبری را چنان مورد عنایت بشر قرار داده که در کمتر موضوعی، همانند آن را می توان ملاحظه کرد. ‏

به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) با محمود معلمی استاد و کارشناس علوم سیاسی به بررسی تشابهات سیره حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و تبیین ادامه راه امام راحل در رهبری حضرت امام خامنه ای پرداخته ایم که در ادامه می خوانید.

محمود معلمی در این گفتگو با اشاره به جایگاه و شخصیت والای حضرت امام خمینی(ره) رهبر معظم انقلاب را شاگرد خلف مکتب امام خمینی (ره) خواند و اظهار کرد: تشابهات زیادی بین رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری در سیره و عمل وجود دارد و همین امر موجب پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی شده است.

استاد دانشگاه علوم سیاسی افزود: قاطعیت حضرت امام(ره) در رسیدن به اهداف را در سیره رهبر معظم انقلاب نیز می توانیم ببینیم و زمانی که حضرت آیت الله خامنه ای در خبرگان رهبری انتخاب شدند، جمله ای به این مضمون گفتند که «حالا که این مسئولیت را به گردن من گذاشتید بسیار محکم از این جایگاه دفاع می کنم».

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حوادث سال های اخیر خاطرنشان کرد: ایشان در جریان فتنه سال ۸۸ فرمودند به هیچ وجه اجازه نمی دهم این بدعت که بی جهت و برابر اعتراض یک فرد انتخابات را باطل کنیم در کشور گذاشته شود این قاطعیت مقام معظم رهبری نیز از مکتب امام خمینی(ره) برگرفته شده است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) قبل از اصلاح قانون اساسی در سال ۶۸، برای رعایت مسائل جامعه اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام را تشکیل دادند رهبر انقلاب نیز در برخورد با دولتمردان علیرغم مسایل و مشکلات متعدد، موضع گیری های قاطعی دارند علاوه بر آن همانگونه که معمار بزرگ انقلاب اسلامی، مصلحت جامعه را در نظر می‌گرفتند رهبر انقلاب نیز در تصمیم‌گیری‌های خود مصلحت جامعه اسلامی را لحاظ می‌کنند.

معلمی موضع رهبر کبیر انقلاب در برابر آمریکا را ستود و افزود: مبارزه با استکبار جهانی از آرمان های همیشگی امام راحل(ره) بود و ذره ای کوتاه نمی‌آمدند، رهبر معظم انقلاب نیز در برابر دشمنان انقلاب همین روش حضرت امام را پیاده می کنند و در مقابل استکبار و آمریکا با قاطعیت تمام ایستادگی می کنند.

 

*جلوه گری خط امام خمینی(ره) در سیره آیت الله خامنه ای

کارشناس و تحلیل گر سیاسی با بیان اینکه ولایتی که حضرت امام(ره) در جایگاه ولایت فقیه داشتند، مقام معظم رهبری به خوبی آن ولایت را حفظ کرده است تصریح کرد: گرچه در زمان حیات امام راحل(ره) در داخل کشور کسی یا احزاب سیاسی خیلی جرأت نمی کرد مقابل امام بایستد یا موضع گیری کند ولی در زمان کنونی حتی برخی افراد که در پیروزی انقلاب نیز نقش داشته اند در مقابل نظام، انقلاب و رهبری می ایستند با این حال رهبر انقلاب با یک روش درست و به جا با آنان مقابله کرده و انقلاب را به پیش می برد.

وی ادامه داد: همه و حتی بدخواهان و کسانی که از لحاظ سیاسی ممکن است با آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) همراه نباشند معتقد هستند شخصیت حضرت آیت الله خامنه ای در هدایت و پیشبرد انقلاب اسلامی ایران بی نظیر است لذا ایشان به طور حتم دنبال رو مکتب امام خمینی(ره) هستند.

معلمی خاطرنشان کرد: جمله معروفی که می فرماید این انقلاب بدون نام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست یعنی حضرت آیت الله خامنه ای اصرار دارند که جایگاه و نقش حضرت امام خمینی(ره) را همچنان حفظ کرده و به آرمان‌های معمار کبیر انقلاب پایبند باشند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب جمله ای دارند که اگر کسی می‌خواهد امام خمینی(ره) را خوب بشناسد؛ می‌تواند کتابهای صحیفه امام را را مطالعه کند و اگر نمی‌تواند، وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی که خلاصه این کتاب هاست را مطالعه بکند چون این وصیت نامه خلاصه‌ای از رفتار و سیره سیاسی اعتقادی امام راحل از ابتدا تا رحلت ایشان است.

*ایستادگی رهبر انقلاب در برابر تحریف خط امام خمینی(ره)

این استاد علوم سیاسی در پاسخ به چرایی تلاش برخی افراد برای تحریف خط امام(ره) خاطرنشان کرد: رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی معتقد هستند عده‌ای تلاش می کنند امام راحل را آن طور که طبق میل خودشان است معرفی کنند و متاسفانه عده‌ای نیز چنین رفتاری دارند، مثل این است که معتقد باشند به اسلام رحمانی در حالی که ما اسلام رحمانی و خشن نداریم، اسلام در برخی مواقع با برخی از افراد باید با خشونت رفتار کند، جایی هم باید با رحمانیت برخورد کند؛ ولی عده ای به عنوان اینکه ما می‌خواهیم معتدل باشیم و اعتدال گرا و اصلاح طلب هستیم کاملاً از مسیر حضرت امام خمینی جدا شدند و بدی این کار این است که می خواهند امام را نیز تحریف کنند یعنی بگویند آنطور که ما می‌فهمیم امام اینگونه بودند، حتی از بستگان نزدیک امام در حال ایجاد این تحریف هستند، ولی خوشبختانه مقام معظم رهبری با روشنگری های خود جامعه را از این تحریف ها آگاه می کنند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی از افراد که در سال‌های ۶۰ از افراد انقلابی بودند و سابقه درخشان انقلابی داشتند متاسفانه از انقلاب فاصله گرفته و تمایل به دشمنان و آمریکا نشان می دهند تصریح کرد: این افراد علی رغم هشدارهای مقام معظم رهبری گرایش به مذاکره با دشمنان پیدا می کنند و در مسائل فرهنگی به تساهل و تسامح دچار شده و به فرهنگ اسلامی خدشه وارد می‌کنند که متاسفانه این تحریف توسط کسانی اتفاق می‌افتد که زمانی خودشان را انقلابی می دانستند و امروز مسیر آنها تغییر پیدا کرده است.

 

*شاگردی مکتب امام خمینی(ره) بت توخالی آمریکا را شکست داد

وی خاطرنشان کرد: خانم اسکاج پور یک اندیشمند آمریکایی است که می گوید یک زمانی ما می گفتیم که خدا مرده است یعنی دین را افیون توده ها می دانستند اما بعد از انقلاب اسلامی می گوید گویی خدا زنده شده است  و این یعنی انقلاب که توسط معمار کبیر انقلاب به پیروزی رسید توانست اسلام را احیا کند و مردم دوباره به دین و اسلام گرایش پیدا کنند و این تحول مهمی بود که دین را از خزیدن در گوشه مسجد به بیرون و درون جامعه کشاند.

معلمی ابراز کرد: ما در شرایط بحرانی کرونا دیدیم که مساجد و حسینیه‌ها تبدیل به پایگاه‌هایی برای تامین لوازم بهداشتی و اقلام معیشتی مردم شدند و اینها تحولاتی است که در اثر انقلاب اسلامی ایجاد شد و این روحیه تعاون و همکاری از تحولاتی است که انقلاب اسلامی ایران ایجاد کرده است.

وی به بیداری اسلامی که در جهان ایجاد شد اشاره کرد و افزود: بیداری اسلامی هیبت وهیمنه آمریکا را در جهان شکست داد و این شکست را در جریان اعزام نفتکش های ایرانی به ونزوئلا با سلامت و امنیت کامل می توان دید و اینکه این نفتکشها با پرچم رسمی جمهوری اسلامی ایران در دریای کارائیب با شجاعت تمام نفت را به ونزوئلا رساندند نشان از شکست هیبت توخالی آمریکا دارد در صورتی که قبل از انقلاب اگر می گفتند که ناو هواپیمابر آیزنهاور می‌خواهد از آمریکا به سمت خلیج فارس حرکت کند تمام دولتها و ملتهای منطقه به راحتی تسلیم می شدند اما امروز ما به حیاط خلوت آمریکا به راحتی و در امنیت کامل وارد می شویم تا بتوانیم تحریم ناجوانمردانه را بشکنیم و اینها تحولاتی است که انقلاب اسلامی ایران عامل اصلی آن بوده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.