۰۹:۳۰ - چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه:

قوانین سخت گیرانه دستگاه های اجرایی از عوامل کاهش تولید است/ احداث مجموعه بزرگ فرهنگی اداری شهرک صنعتی مورچه خورت

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، با تاکید بر تعامل، همکاری و حمایت از صنعتگران و صاحبان صنایع، گفت: وجود برخی قوانین سخت گیرانه دستگاه های اجرایی از جمله عوامل کاهش تولید است.

به گزارش شاهین پرس؛ علیرضا بصیری، صبح امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی، که با حضور اعضای هیئت امنای شهرک های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شده بود، هدف از برگزاری این جلسه را شناسایی آسیب ها و موانع تولید واحدهای صنعتی شهرستان بیان کرد و افزود: افزایش و ارتقا کیفیت تولیدات داخلی نیازمند شناسایی موانع و مشکلات صنایع است.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، با اشاره به نامگذاری سال حمایت از کالای ایرانی، تصریح کرد: این نامگذاری از سوی رهبر انقلاب بسیار هوشمندانه است چراکه حمایت از کالای ایرانی افزایش بهره وری، مبارزه با قاچاق کالا و کاهش بیکاری و وابستگی با ایجاد فرصت های شغلی، راهبردی برای رونق اقتصادی کشور را به همراه دارد.

14 هزار بیکار در شهرستانی با دو هزار و 200 واحد صنعتی

وی با بیان اینکه 10 ناحیه صنعتی با بیش از دو هزارو 200 واحد صنعتی ثبت شده در شهرستان شاهین شهر و میمه مستقر هستند خاطرنشان کرد: حدود نیمی از واحدهای صنعتی شهرستان فعال و مابقی نیمه و غیر فعال هستند که موجب کاهش تولید و افزایش نرخ بیکاری در سال گذشته شد.

بصیری، نرخ بیکاری شهرستان را 17 درصد اعلام کرد و افزود: نرخ بیکاری شهرستان شاهین شهر و میمه با 14 هزار نفر جویای کار، پنج درصد بیشتر از کل کشور است که با بررسی مشکلات و تلاش برای رفع آنها و همچنین واگذاری تسهیلات حمایتی به واحدهای صنعتی انتظار می رود این رقم در سال جاری تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

وی، با تاکید بر همکاری و تعامل مدیران دستگاه های اجرایی و صاحبان صنایع، وجود برخی قوانین سخت گیرانه دستگاه های اجرایی کشور را یکی از عوامل کاهش تولید و افزایش نرخ بیکاری عنوان کرد و افزود: گلایه های صاحبان صنایع بیانگر نداشتن ارتباط با مسئولان است که مدبران دستگاه های اجرایی و صاحبان صنایع و صنعتگران باید با ارتباط دوسویه و مستمر و انجام مشاوره های تخصصی و کارآمد موانع و مشکلات صنایع را برطرف کرده و با ایجاد دلگرمی و امیدواری صنعتگران، به افزایش بهره وری واحدهای صنعتی شهرستان کمک کنند.

بجای مانع تراشی باید با استفاده از قوانین به سرمایه گذاران و صنعتگران کمک کرد

فرماندار شاهین شهر و میمه، با بیان اینکه باید فرش قرمز جلوی پای صنعتگر و سرمایه گذار پهن کرد، افزود: بجای مانع تراشی باید با استفاده از قوانین و ظرفیت های موجود از سرمایه گذاران و صنعتگران حمایت کرد و صاحبان صنایع نیز با تلاش و جدیت بیشتر و رعایت استاندارد و حسن انجام وظیفه ضمن افزایش تولید به ارتقا کیفیت کالا اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به آمار بالای اتباع خارجی در شهرستان، به بومی سازی نیروی انسانی مورد نیاز صنایع تاکید کرد و افزود: اولویت مهم شهرستان در زمینه ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان است، در حالی که بر اساس قانون تنها واگذاری برخی مشاغل سخت به اتباع بیگانه بلامانع است، متاسفانه بسیاری از فرصت های شغلی در شهرستان توسط اتباع خارجی غیر مجاز اشغال شده است.

تلاش و جدیت بیشتر مدیران و مسئولان شهرستان برای رفع موانع تولید و تحقق شعار سال

بصیری، در پاسخ به درخواست ملاقات با مدیران صنایع، اعلام آمادگی برای اختصاص فرصت ویژه به صاحبان صنایع کرد و گفت: گرچه روزهای دوشنبه هر هفته روز ملاقات مردمی است اما برای راحتی مدیران صنایع، در ساعت خارج از وقت اداری یکی از روزهای هفته آماده ملاقات مدیران شهرک ها، صنایع و صنعتگران هستیم ضمن اینکه مشابه این جلسه بصورت فصلی به همراه بازدید از واحدهای صنعتی برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه همه متعهد شدیم که خدمتگزار مردم باشیم، به تلاش بیشتر برای تحقق شعار سال و رفع دغدغه و مشکلات مردم تاکید کرد و افزود: از کسی پذیرفته نیست که در پایان سال عملکرد خوبی برای رفع مشکلات و دغدغه های مردم و تحقق شعار سال نداشته باشد.

معاون مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان نیز در این جلسه از آغاز احداث مجموعه بزرگ فرهنگی اداری شهرک صنعتی مورچه خورت تا نیمه سال جاری خبر داد و افزود: دولت در سال جاری برای حمایت از ناحیه صنعتی شهرک بزرگ شهرستان شاهین شهر و میمه مبلغ 18 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است که خرید و نصب علائم راهنمایی و رانندگی، طراحی و احداث زیرگذر شهرک مورچه خورت، فناوران و شهرک بزرگ برای دسترسی آسان و راحت به شاهین شهر از آن جمله است.

وجود قوانین سخت گیرانه و دست و پاگیر در کنار همکاری نکردن برخی مسئولان، معرفی برخی صنایع به عنوان صنایع آلاینده محیط زیست و اخذ جریمه های سنگین، وجود برخی اماکن تخلیه نخاله و ضایعات، نبود زیرگذر برای دسترسی آسان شهرک ها به مراکز درمانی، نبود سرویس دهی مطلوب تلفن همراه،نبود روشنایی کافی، علائم راهنمایی رانندگی و آب رسانی و همچنین مشکل تصفیه خانه، حفاری های شرکت گاز و وجود تعداد زیاد سگ های ولگرد از جمله مشکلاتی بود که مدیران شهرک های صنعتی شهرستان شاهین شهر و میمه در این جلسه مطرح کردند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.