۱۷:۱۳ - یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

خبر بد مخابرات برای افرادی که زیاد دانلود می کنند

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران، علیرضا صیدی، در نشستی خبری اعلام کرد که ۸۵ درصد مشترکان از سرویس اینترنت مخابرات رضایت دارند و بر اساس نظرسنجی انجام شده میزان رضایت مشترکان نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

به گزارش شاهین پرس؛  علیرضا صیدی در صحبت های خود به استفاده غیر منصفانه برخی مشترکان این شرکت از اینترنت نیز اشاره کرد و گفت که شرکت مخابرات برای این مورد نیز راهکاری اندیشیده است. صیدی همچنین با تاکید مخابرات به بهبود کیفیت سرویس اینترنت اضافه کرد:
کمیته ای برای بررسی کیفیت سرویس ها تشکیل شده است. اما بعضی اختلالات خارج از حوزه فنی هستند. در واقع نوع مصرف تعدادی از مشترکان خاص مخابرات باعث ایجاد مشکل در این باره شده است، به نحوی که این مشترکان به صورت نامتعارف از پهنای باند اینترنت استفاده می کنند و این موضوع باعث می شود سایر کاربران نتوانند به میزان مناسب از اینترنت استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران توضیح داد که این مشکل مربوط به قراردادهای اینترنتی است که پیش از سال ۹۰ منعقد شده اند. این قراردادها برای مشترکان نامحدود مخابرات بوده و آنها به صورت غیر متعارف از اینترنت دانلود می کنند و یا تجهیزات خاصی برای دانلود نصب کرده اند که باعث اشغال شبکه اینترنت می شود. این مشترکان که خسارت مالی زیادی هم به مخابرات زده اند، شناسایی شده اند و به زودی راهکار مناسبی برای آنها اعمال می شود.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران در این نشست خبری همچنین در مورد تغییرات جدید تعرفه تلفن ثابت اظهاراتی داشت وگفت بر اساس تعرفه های جدید که از اول مردادماه اعمال می شود، هر پالس تلفن شهری از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش یافته است و ارتباطات داخل شهری به صورت دقیقه محاسبه می شود. به این معنی که اگر مشترک زیر یک دقیقه مکالمه داشته باشد نیز باید هزینه یک دقیقه را پرداخت کند.در باره ارتباطات بین استانی و مکالمه از تلفن ثابت به موبایل سایر اپراتورها، مکالمات به صورت ثانیه ای خواهد بود و مکالمه زیر ۳۰ ثانیه به ۳۰ ثانیه رند می شود.
صیدی با تایید خبر مربوط به افزایش هزینه اتصال خط تلفن ثابت به ۲۰۰ هزار تومان، همچنین در خصوص حداقل کارکرد خط ثابت تلفن اینطور توضیح داد
مشترکانی که از تلفن ثابت استفاده نکنند ماهانه ۱۴۸۵ تومان به علاوه حدود ۹۰۰ تومان آبونمان در شهرها باید پرداخت کنند. این رقم برای مشترکان روستایی که از تلفن ثابت خود استفاده نمی کنند حدود ۹۰۰ تومان به اضافه مبلغ آبونمان است که به صورت ماهانه از مشترک دریافت می شود.

منبع:ایسنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.