۲۱:۵۵ - سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵

حمله تروریستی داعش در کربلا خنثی شد

فرمانده عملیات فرات میانی روز سه شنبه اعلام کرد که حمله تروریست های داعش با سه خودروی بمبگذاری شده و دو عنصر انتحاری که به دنبال نفوذ به شهرستان نخیب بودند در منطقه ای به نام «صحرای کربلا» در استان کربلا خنثی شد.

به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛  به نقل از السومریه نیوز، «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات فرات میانی گفت که نیروهای امنیتی به دستور فرماندهی عملیات و رئیس پلیس منطقه توانستند مانع از حمله گروه تروریستی داعش به منطقه صحرای کربلا شوند.

وی افزود: تروریست‌ها با سه خودروی بمبگذاری شده، کمربندهای انتحاری و در اختیار داشتن سلاح‌های سبک، نیمه سنگین و بمب‌های دست ساز دستگیر شدند و نتوانستند به خاکریز و خندق شرقی که در صحرای کربلا به سمت نخیب در دست احداث است، وارد شوند.

المحمداوی عنوان کرد: نیروها توانستند این خودروها را قبل از رسیدن آنها به منطقه منفجر و سلاح‌ های آنها را توقیف کنند.

شهرستان نخیب بین دو استان کربلا و الانبار واقع شده و از لحاظ اداری وابسته به کربلا است. تروریست‌ها حملات تروریستی به شهر کربلای معلی را از این شهر به تازگی ساماندهی کرده بودند.

از سوی دیگر منابع خبری اعلام کردند، نیروهای عراقی ورودی شهرستان شرقاط واقع در شمال استان صلاح الدین از کنترل داعش خارج و آزاد کردند.

نیروهای امنیتی عراق در ادامه عملیات آزادسازی شرقاط از داعش، ورودی این شهرستان را به کنترل خود درآورده اند.

نیروهای عراقی در ادامه پیشروی های خود به سمت موصل، به ورودی های شرقاط رسیدند و کنترل مهمترین نقاط مسیری که استان نینوا به استان صلاح الدین متصل می کند را در اختیار گرفتند.

منبع:صاحب نیوز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.