۱۸:۱۹ - یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵

یک محقق طب سنتی:

«گل محمدی» مقوی اعصاب، قلب و آرامبخش است

یک محقق طب سنتی گفت: گلاب مالیدن به صورت بعد از حمام, خون‌رسانی به پوست را افزایش داده و به خوش رنگ شدن رنگ چهره نیز کمک می‌کند؛ همچنین شستن صورت با گلاب برای رفع استرس و افسردگی مفید است زیرا گلاب در تعادل اخلاط مغزی مفید است.

به گزارش پایگاه خبری شاهین نا؛   مهدی کریمی درباره گل محمدی اظهار داشت: گل محمدی ملین ملایم, ضد عفونی کننده, مقوی اعصاب و قلب, آرام بخش است.

به گفته وی گل محمدی کاهنده میل جنسی است و برای رفع سردرد و تقویت اعصاب مفید است. گلاب مالیدن به صورت بعد از حمام, خونرسانی به پوست را افزایش داده که به خوش رنگ شدن رنگ چهره کمک می‌کند چرا که منافذ پوست بعد از حمام باز شده و گلاب جذب پوست می‌شود.

این محقق طب سنتی افزود: شستن صورت با گلاب برای رفع استرس و افسردگی مفید است همچنین گلاب در تعادل اخلاط مغزی مفید است.

کریمی گفت: از گل محمدی مربا تهیه می‌کنند که خوردن آن در دوران نقاهت بسیار مقوی، مغذی, غش, ضعف و بی‌هوشی را رفع می‌کند البته مصرف زیاد گلاب پوست را حساس می‌کند.

خواص گل قند

وی ادامه داد: گل قند از گل محمدی و عسل تهیه می‌شود که در عطاری‌ها و داروخانه‌ها وجود دارد, داروی بسیار مقوی که ملین لطیف برای پیران و افراد حساس مثل کودکان و زنان حامله است همچنین حافظ جنین زنان حامله نیز است.

این محقق طب سنتی بیان کرد: گل قند ملیت طبع و رافع یبوست, رطوبت بخش و نرم کننده, مقوی مغز, معده, کبد و قلب است، البته مصرف بیش از حد موجب دل درد می‌شود.

منبع:تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.