۰۳:۲۱ - یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲

حامد زمانی

سعی کردم کارهایم از جنس حرف مردم باشد

با این زبان است که می‌توان با مخاطب امروز سخن گفت.

 

حامد زمانی    حامد زمانی ، ۲۵ ساله و متولد میمه در اصفهان . فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی در دانشگاه تهران . با ورود به دنیای موسیقی ابتدا وارد موسیقی سنتی و سپس موسیقی پاپ شده است. می‌گوید با این زبان است که می‌توان با مخاطب امروز سخن گفت.

به گزارش شاهین نا به نقل از مرآت نیوز حامد زمانی خواندن را از تکایا و مساجد شهر میمه در قامت موذن و مداح آغاز کرده و در مدارس این شهر فرهنگی و زیبای شمالی ترین نقطه ی استان اصفهان  بعنوان قاری و حافظ قرآن درخشیده است. او در فضای عاطفی و صمیمی این شهر کوچک حیات سیاسی و اجتماعی اش با اهل بیت و هیئت  ممزوج شده   و با ترنم  آهنگین و دلنشین زیارت عاشورا در آغوش  پر مهر مادر ، به دنیای هنر سلام کرده و از آبشخور این سخن رهبری که ” انقلاب بدون هنر ماندنی نیست ” زمزم صفا و زلال حقیقت را نوشیده است . بچه ی کوچه پس کوچه های خیابان حافظ ، از دامان موطن مادری خود میمه جدا نمی شود و با افتخار از زادگاهش حرف می زند. بی شک در آینده ی شکوفایی بیشتر او ، میمه وامدار اشتهارش می شود و طولی نمی کشد که میمه را با نام حامد زمانی خواهند شناخت.

آنچه در ادامه می‌خوانید حاصل گفتگوی خبرنگار مرآت با هنرمندی است که امیدواریم در همین راهی که اکنون در آن طی طریق می‌کند، ثابت قدم بماند تا شاید کمی از مهجوریت انقلاب اسلامی در این عرصه کاسته شود.

مرآت نیوز- شروع کار موسیقی شما چگونه بود؟

از بچگی با دستگاه‌های موسیقی عرب  در اصفهان ‌آشنا شدم و این هم‌زمان بود باشروع آموختن موسیقی سنتی من که  بعدا کشیده شد به پاپ.

مرآت نیوز- شما کار حرفه‌ای در زمینه‌ی موسیقی را با امکانات شخصی پی گرفتید یا با مؤسسه خاصی در ارتباط بودید؟

کارهای موسیقی کاملا  با امکانات شخصی بوده است . متأسفانه امروزه هیچ سازمان و ارگانی نیست تا قبل از پخش محصول فرهنگی ، بتواند از این محصولات حمایت کند و  تنها زمانی که  کار هنرمند پخش شد و موفقیت‌آمیز بود تازه حاضر به گفت‌وگو برای بستن قرارداد می‌شوند.

مرآت نیوز- شما که فارغ اتحصیل علوم سیاسی هستید چه چیزی باعث شد که به سمت خوانندگی بروید؟

طبیعتا آدم آن چیزی که می خواند باید علم داشته باشد و این تحصیل در علوم سیاسی این دغدغه را به وجود آورد .که در زمینه خواندن استعدادی داشتم  و کارم را شروع کردم که این حرفها، حرف های دینمان بود، حرفای انفلاب  و ارزش هایمان بود که به زبان موسیقی بزنیم هدفم این بود که خداروشکر جاری شد.

مرآت نیوز- با این اوصاف شما کلا می خواهید شعرهایتان را سیاسی بخوانید؟

کلا بهتر بگیم ارزشی خوندن .مفاهیمی که ارزشی است این تم کارهای من است.

مرات نیوز- پیشنهاد کارهای انتخاباتی هم داشتید؟

پیشنهاد کار انتخاباتی هم داشتم ولی قبول نکردم و کارهایی که در انتخابات از من پخش شد کارهای قبلی بوده است که استفاده کردند.

مرآت نیوز- حمایت ویژه ای هم از شما شده است؟

اونجوری که برای  حمایت از موسیقی سنتی  و ارزشی شعار داده می شود ، نه . و فقط یک سری سازمانهایی بوده که صرفا هزینه کارهایی که قرار بوده برایشان بسازیم را دادند و متاسفانه آن اعتماد هنوز به وجود نیامده. ان شاالله که اعتماد سازی شود که بتوانیم آن حمایت را داشته باشیم.

مرآت نیوز- بازخورد کارهایتان را در مردم چطور میبینید؟

بازخورد مخاطبان بسیار خوب بوده و روز به روز داره بهتر می شود.البته کارهام بیشتر  تم ارزشی داره و سعی کرده ام  کارهایم از جنس حرف مردم باشد این کارها را مردم بیشتر دوست دارند.

مرات نیوز- چند تا آلبوم مناسبتی و مذهبی داشتید؟

تا بحال آلبوم مذهبی نداشتم و تک آهنگ بوده و ان شاالله اولین آلبومم  بنام حضرت ماه  تا یکی دو ماه آینده روانه بازار خواهد شد.

مرات نیوز- در پایان انتظارتان از مسئولین چیست؟

خب واقعا حرف حرف انقلاب و ارز ش هاست که مسئولین آمده اند که بخاطرش فعالیت کنند پس مسئولین باید از این موسیقی ها  حمایت های ویژه کنند که توقع بیجا و زیاده ای نیست.

همچنین بخوانید:

2 Responses to “سعی کردم کارهایم از جنس حرف مردم باشد”

 1. بهانه ای برای پرداختن به میمه در قالب خبر و نظر/به صورت آزمایشی راه اندازی شد؛
  واحد CCR پروژه بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان

  واحد CCR بنزین سازی در شرکت پالایش نفت اصفهان با تولید بنزین سوپر به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

  ۹۲۷۲۲ ۱۵۰×۱۵۰ واحد CCR پروژه بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان

  واحد CCR بنزین سازی در شرکت پالایش نفت اصفهان با تولید بنزین سوپر به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

  به گزارش پایگاه خبری شاهین نا، به همت مهندسین پرتوان شرکت پالایش نفت اصفهان در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، واحد CCR پروژه بنزین سازی با تولید بنزین سوپر بصورت آزمایشی و با استفاده از نیمی از توان خود راه اندازی گردید، و با استمرار موفقیت آمیز آن مراسم بهره برداری رسمی از این طرح مهم به زودی انجام خواهد شد.

  بر همین اساس امروز( دوشنبه ۲۲/۷/۹۲) طی مراسمی با حضور مسئولین پالایشگاه از مهندسان و کارگران این واحد تولیدی تقدیر به عمل آمد.

  اطلاعات تکمیلی این خبر متعاقبا از همین سایت اعلام خواهد شد.

  اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در google اشتراک گذاری در digg اشتراک گذاری در technorati اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب دنبال کردن نظرات سایت ارسال ایمیل به دوستان در Gmail
  ۶ دیدگاه برای “واحد CCR پروژه بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان”

  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۲م, ۱۳۹۲ ، ۳:۳۸ ب.ظ گفته
  مطالبه مردمی مردم بخش میمه
  قانون مطبوعات: ماده ۳٫ مطبوعات حق دارند نظرات، انتقادات سازنده، پیشنهادها، توضیحات مردم و مسئولین رابا رعایت موازین اسلامی و مصالح جامعه درج و به اطلاع عموم برسانند. مطالبه مردمی مردم بخش میمه با توجه به متن مصاحبه: / عبدالرضا شیبانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در میمه اظهار داشت /….که از سال ۱۳۹۱ زمانبندی اجرا در نظر گرفته شده است./ (باتوجه به شروع سال ۹۲ و اینکه مردم بخش میمه در سال ۹۱ شاهد زمانبندی اجرا پروژه نبودند)
  پتروپالایشگاه در شمال میمه احداث می‌شود
  کد خبر: ۹۵۹۳خبر برگرفته از بولتن نیوز
  تاریخ: ۰۸ بهمن ۱۳۸۷ – ۱۵:۱۳
  بخشدار میمه از اخذ موافقت اصولی برای احداث پتروپالایشگاه شمال میمه خبر داد.
  عبدالرضا شیبانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در میمه اظهار داشت: پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری استاندار اصفهان، نماینده مردم میمه در مجلس شورای اسلامی و غلامعلی سرتاج، مدیرعامل پتروپالایشگاه شمال میمه و به استناد ماده ۲۰ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، از سوی معاون وزیر در برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، با طرح ارائه شده شرکت پتروپالایشگاه شمال مبنی بر احداث پتروپالایشگاه با مشخصات و تخصیص خوراک براساس شرایط معین در ۲۹دی امسال موافقت شد.
  وی افزود: در اوایل اردیبهشت امسال، ‌طی تماس تلفنی استاندار اصفهان، سرمایه‌گذاری جدید در بخش میمه به بخشداری اطلاع داده شد، در ادامه و با برگزاری جلسات متعدد با مدیرعامل پتروپالایشگاه و انجام بررسی‌های بسیار زیاد، سرانجام در کارگروه اشتغال استان، ضرورت این سرمایه‌گذاری با حمایت شخص استاندار و مدیران ارشد استان در میمه به تصویب رسید.
  وی بیان داشت: کمیته استعدادیاب استان نیز کروکی مورد نظر در موقعیت شرق میمه را به میزان ۲۴۰۰ هکتار مورد تایید قرار داد.
  بخشدار میمه گفت: مجتمع پتروپالایشگاه شمال میمه یک پالایشگاه نفت خام به ظرفیت ۱۵۰هزار بشکه در روز و دو مجتمع پتروشیمیایی شامل مجتمع‌های آروماتیک و الفین دارد که از سال ۱۳۹۱ زمانبندی اجرا در نظر گرفته شده است.
  وی افزود: بوتان، بنزین سوپر، بنزین معمولی، نفت سفید، گازوئیل، نفت کوره، گوگرد، انیدریدمالئیک، اسیدسولفوریک، روغن و گریس، الکترودگرافیتی و دوده صنعتی از محصولات تولیدی پالایشگاه نفت خام این مجتمع است.
  شیبانی اضافه کرد: علاوه بر آن در واحد آروماتیک این مجتمع پی ای تی و بنزن تولید شده و در واحد الفین پتروپالایشگاه شمال میمه نیز استالدهید، وینیل استات، بوتانول، دو اتیل هگزانول، اتیلن اکساید و گلایکول‌ها، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی بوتادین تولید خواهد شد.
  وی از مسئولان ذی‌ربط خواست با همکاری مجدانه در به ثمر نشستن این طرح عظیم ملی که در ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است سهیم شوند.
  + نوشته شده توسط بولتن خبری میمه در چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ و ساعت ۱۵:۲۱ | آرشیو نظرات
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۲م, ۱۳۹۲ ، ۴:۲۰ ب.ظ گفته
  ایا پتروپالایشگاه در شمال میمه احداث می شود
  پالایشگاه کوچک، راهکاری ارزان برای دوری از خام‌فروشی و مقابله با تحریم‌
  انعطاف پذیری در انتخاب خوراک و افزایش توان پالایشی کشور؛ امکان صادرات آسان­ فرآورده ها نسبت به نفت خام و میعانات گازی در شرایط تحریم؛ رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل؛ اشتغال زایی مناسب نسبت به حجم سرمایه گذاری و بازار مناسب فرآورده ها در داخل و خارج از کشور؛ از مزایای پالایشگاه کوچک است.
  بیش از یک سال و نیم از تحریم نفت ایران از سوی مصرف کنندگان بین‌­المللی بواسطه فشار آمریکا می­‌گذرد و آمارها و سیر تحولات بیانگر آن است که برخی از کشورهای واردکننده نفت ایران، خرید نفت خود از کشورمان را قطع کرده و برخی دیگر از کشورها ضمن کاهش قابل توجه میزان واردات نفت از ایران، به دنبال ایجاد فرصت به منظور یافتن جایگزین برای نفت ایران در بازارهای بین­‌المللی می­‌باشند. در واقع، غیر ممکن دانستن تحریم صادرات نفت ایران از سوی تصمیم­‌گیران و مدیران صنعت نفت و بخش های مرتبط، سبب ایجاد واکنش­‌های انفعالی به سود کشورهای تحریم کننده و کاهش قابل توجه خریداران نفت ایران شد. خوش­بینی غیر کارشناسانه مسئولان صنعت نفت همواره معطوف به توان تولیدی کشور عربستان در شرایط بحرانی بازار نفت برمی­‌گردد. بطوری که در آن زمان به مکرر بیان می­شد که افزایش تولید نفت عربستان در شرایط اضطراری و برای ثبات بخشیدن به نوسانات موجود در بازار نفت حداکثر ۵۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود که با توجه به صادرات بیش از ۲ میلیون بشکه در روز نفت ایران، تحریم نفت ایران عملاً موجب عدم تعادل در بازارهای نفت و در نتیجه، افزایش قیمت به دلیل کمبود عرضه خواهد شد. اما در واقع، ایجاد ظرفیت و افزایش تولید و صادرات نفت عراق، مهمترین تهدید و جایگزین واقعی صادرات نفت ایران در بازارهای بین المللی نفت می­‌باشد.
  پالایشگاه کوچک
  عراق ۱۴۳ میلیارد بشکه ذخایر نفتی اثبات شده دارد و از این حیث چهارمین دارنده‌ منابع نفتی جهان به حساب می‌آید.این کشور پس از سقوط صدام و پایان تحریم­های بین‌المللی به یکی از مهم‌ترین مناطق نفت‌خیز مناسب سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های معتبر نفتی تبدیل شد. بطوری که تا کنون ۴ مناقصه جهت توسعه صنعت نفت عراق برگزار گردیده است و مسئولان این کشور برآورده کرده­‌اند ظرفیت تولید نفت عراق تا سال ۲۰۱۷ به ۱۲ میلیون بشکه در روز خواهد رسید (به احتمال فراوان، حداقل ۵۰% این ظرفیت تا آن تاریخ محقق خواهد شد). در حال حاضر، عراق روزانه بیش از ۲٫۷ میلیون بشکه نفت صادر می­‌کند و کارشناسان پیش بینی می کنند که با توجه به برنامه­‌ریزی­های صورت گرفته در این کشور و همچنین احداث خطوط لوله انتقال نفت به مدیترانه، دسترسی بهتر این کشور به بازارهای جهانی در آینده فراهم شده و نه تنها نفت ایران جایگزین شده، بلکه مازاد عرضه در بازارهای جهانی نیز بوجود خواهد آمد. لازم به ذکر است که این جایگزینی نه صرفاً بخاطر افزایش تولید، بلکه به دلیل نزدیکی شاخص های نفت عراق به شاخص های نفت ایران نیز می­‌باشد.
  بازاری که به سادگی احیا نخواهد شد
  بر اساس آخرین آمارهای منتشره از سوی آژانس بین­‌المللی انرژی، تولید روزانه نفت ایران به ۲٫۶ تا ۲٫۸ میلیون بشکه در روز و صادرات نفت کشورمان نیز به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز رسیده است و این در حالی است که پیش از اعمال تحریم­های نفتی، میزان تولید و صادرات نفت به طور متوسط به ترتیب برابر ۳٫۹ و ۲٫۲ میلیون بشکه در روز بوده است. مقایسه آمار تولید و صادرات نفت قبل و بعد از اعمال تحریم­ها نشان می دهد که به دلیل عدم وجود برنامه­‌ریزی منسجم و عملیاتی، کاهش شدید صادرات نفت صرفاً منجر به کاهش شدید و دستوری تولید نفت شده است. هرچند بسیاری امید به کاهش و حتی لغو تحریم ها در دولت یازدهم را دارند، اما کسب مجدد بازارهای از دست رفته آسان نبوده و نیازمند بازاریابی قوی در بازارهای نفت می­باشد. با شناختی که از مدیریت امور بین­‌الملل شرکت ملی نفت ایران وجود دارد، بعید به نظر می­رسد بتوان با روش­های فعلی بازاریابی، امکان بدست آوردن سهم قبلی از بازار حتی به کمک تخفیف­‌های قابل توجه، فراهم شود (بخصوص در مدت زمانی کوتاه). لذا بهتر است از این فرصت اجباری که برای صنعت نفت کشور پیش آمده است به گونه­‌ای دیگر استفاده شود. تاکنون درباره کاهش و یا جلوگیری از خام فروشی نفت صحبت های بسیار شده است ولی اکنون دیگر زمان آن فرا رسیده است که عملاً اقداماتی در این زمینه صورت گیرد. تبدیل نفت خام به فرآورده­‌های پر ارزش نفتی از جمله راهکارهایی می باشد که می­توان علاوه بر قطع خام فروشی، ارزش افزوده بالاتری را نصیب اقتصاد ملی نمود. در ادامه به ضرورت تبدیل نفت خام به فرآورده­‌های نفتی و پتانسیل­‌های صادارتی آن پرداخته خواهد شد.
  پالایشگاه کوچک، راهکاری ارزان با بازاری مناسب
  احداث واحدهای پالایشگاهی بزرگ، نیازمند حجم سرمایه‌­گذاری بالا و فراهم آوردن تاسیسات جانبی قابل توجه‌ای است و این در حالی است که با توجه به شرایط فعلی کشور از لحاظ اقتصادی و قانونی، تامین این سرمایه از سوی بخش دولتی بسیار مشکل بوده و از سویی دیگر بخش خصوصی نیز قادر به تامین این حجم از سرمایه گذاری و حضور در این بخش نخواهد بود. لذا با توجه به شرایط فعلی کشور که صادرات نفت خام بسیار محدود گشته و از سویی دیگر احداث واحدهای پالایشگاهی بزرگ توسط بخش خصوصی امکان­‌پذیر نمی­باشد، ایجاد واحدهای پالایشگاهی کوچک (Minirefinery) پیشنهاد می شود. پالایشگاه­‌های کوچک، واحدهای کوچک تولید فرآورده­‌های پالایشگاهی با ظرفیت ۲۰۰ تا ۲۰۰۰۰ بشکه در روز می­‌باشند که امکان تولید فرآورده‌­هایی از قبیل بنزین و گازوئیل را دارا می­‌باشند. هزینه پالایش هر بشکه فرآورده با خوراک میعانات گازی و نفت خام به ترتیب حدود ۴ و ۹ هزار دلار است. در این شرایط هزینه احداث بالاترین ظرفیت پالایشگاه‌­های کوچک بر اساس خوراک میعانات گازی برابر ۸۰ میلیون دلار بوده و در مقایسه با هزینه سه میلیارد دلاری احداث پالایشگاه‌­های بزرگ با ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز، به مراتب کمتر است. با توجه به توان مالی بخش خصوصی و حجم سرمایه مورد نیاز جهت احداث واحدهای کوچک پالایشگاهی، امکان فعالیت بخش خصوصی در این حوزه، مناسب به نظر می­رسد.
  انعطاف پذیری در انتخاب خوراک و افزایش توان پالایشی کشور؛ امکان صادرات آسان­ فرآورده ها نسبت به نفت خام و میعانات گازی در شرایط تحریم؛ رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل؛ اشتغال زایی مناسب نسبت به حجم سرمایه گذاری و بازار مناسب فرآورده ها در داخل و خارج از کشور؛ برخی دیگر از مزایای احداث واحدهای کوچک پالایشی (پالایشگاه های کوچک) به پالایشگاه های بزرگ است.
  با عنایت به این ویژگی­‌ها و مزیت­های پالایشگاه­‌های کوچک و با توجه به بازار مناسب در کشورهای همسایه (بویژه افغانستان) بهتر است امکانات و زیرساخت­های لازم جهت ایجاد واحدهای مذکور در مناطقی که دسترسی بهتری به بازارهای صادراتی را دارند، ایجاد شود. دلیل این پیشنهاد آن است که هم اکنون حجم قابل توجهی از فرآورده­های نفتی توزیعی در مناطق مرزی با کشور افغانستان، بصورت قاچاق از کشور خارج می­شوند. از سویی دیگر نیز با توجه به زیرساخت­‌های بسیار ضعیف در افغانستان جهت تولید فرآورده­‌های نفتی و عدم تامین نیاز آن کشور از طریق منابع داخلی، توجه هر چه بیشتر به این بازار با پتانسیل را امری ضروری­‌تر می­‌سازد. لذا می­توان از طریق احداث واحدهای پالایشگاهی کوچک در همجواری با بازارهای مصرف و با رعایت اصول پدافند غیرعامل، شرایطی را ایجاد کرد که بهترین بهره را از دپیلماسی انرژی در ارتباط با کشورهای همسایه در وضعیت فعلی فراهم آید.
  عاملی که می­‌تواند اهمیت بازارهای هدف را از یکدیگر تمایز داده و اولویت­ها را بصورت صحیح­تری به سیاستگذاران اعلام نماید، قیمت فرآورده­‌های نفتی در کشورهای همسایه و میزان وابستگی و واردات آنها به انواع فرآورده­‌های مورد نیازشان می­باشد. بطور مثال هم اکنون قیمت هر لیتر گازوئیل در کشور افغانستان برابر ۱٫۸ دلار می­باشد که با مقایسه صادرات نفت خام، می­تواند ارزش افزوده­ به مراتب بالاتری را نصیب اقتصاد ملی نموده و از سویی دیگر نیز با ایجاد وابستگی بازارهای هدف به فرآورده­‌های نفتی ایرانی، تهدید تحریم نفت ایران را به فرصتی برای کشورمان تبدیل نماید.
  منبع:
  عیار آنلاین
  + نوشته شده توسط بولتن خبری میمه در یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ و ساعت ۸:۳۳ | نظر بدهید
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۴م, ۱۳۹۲ ، ۲:۰۸ ب.ظ گفته
  مطا لبه مردمی مردم بخش میمه
  مدیر عامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال خبر داد:احداث ۷ واحد شیمیایی در کنار مجتمع پتروپالایشگاه شمال
  مدیر عامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال خبر داد:احداث ۷ واحد شیمیایی در کنار مجتمع پتروپالایشگاه شمال
  خبرگزاری فارس: مدیرعامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال گفت: در کنار مجتمع پتروپالایشگاه شمال، هفت واحد شیمیایی وابسته ایجاد می‌شود.
  غلامعلی سرتاج امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در میمه اظهار داشت: مجتمع پتروپالایشگاه شمال که در شرق بخش میمه اصفهان احداث خواهد شد، دارای موافقت اصولی با ارائه طرح و تخصیص خوراک از وزارت نفت است.
  وی افزود: در حال حاضر با توجه به منابع موجود خوراک این مجتمع بر‌اساس مصرف روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت خام و ۴/۲ میلیارد متر مکعب گاز در سال برنامه‌ریزی شده است.
  وی اضافه کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار اجرا خواهد شد که نیاز به ۱۸ میلیون متر مکعب آب مصرفی و ۲۰۰ هزار کیلو وات برق مصرفی دارد.
  مدیرعامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال با اشاره به دلایل انتخاب موقعیت پتروپالایشگاه در میمه خاطرنشان کرد: محل اجرای این طرح براساس مولفه‌های بسیاری امکان‌سنجی و انتخاب شده که نزدیکی به خط لوله نفت سراسری، نزدیکی به خط لوله گاز سراسری، واقع شدن در مرکز کشور با لحاظ کردن مسائل امنیتی، نزدیکی به شاهراه‌های اصلی و کریدورهای شمال ـ جنوب، شرق و غرب، نزدیکی به خط راه‌آهن قطار سریع‌السیر اصفهان ـ تهران، برخورداری از امکانات بالقوه و بالفعل استان اصفهان به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صنعت کشور، نزدیکی به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، امکان تامین آب مورد نیاز از منابع آبی استان، وجود نیروی انسانی متخصص و کارآمد در سطح استان و رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی از مهم‌ترین این دلایل است.
  وی تقسیم‌بندی تولیدات مجتمع را مشتمل بر دو واحد پالایشگاه و پتروشیمی ذکر کرد و گفت: از نفت خام در پالایشگاه این مجتمع گاز بوتان در واحد انیدرید مالئیک، بنزین معمولی، نفت سفید، گازوئیل، نفت کوره، گوگرد در واحد اسید سولفوریک، نفت در مجتمع پتروشیمی (اولفین)، برش سنگین در واحد روغن و گریس، ضایعات کک‌سازی در واحد الکترود گرافیتی، رفرمات در مجتمع پتروشیمی (آروماتیک)، پیروپیلن در مجتمع پتروشیمی (آروماتیک) تولید می‌شود.
  سرتاج با بیان اینکه از گاز طبیعی در دو واحد پتروشیمی این مجتمع تولیداتی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در واحد پتروشیمی آروماتیک پلی پروپیلین و (PIT ( 220 ) در واحد الیاف پلی‌استر، PIT (72) و بنزین تولید می‌شود و در واحد پتروشیمی اولفین، استالدهاید، اسید استیک، وینیل استات، بوتانول، دواتیل هگزانول، اتیلن اکساید و گلایکول‌ها، پلی‌اتیلن، پلی پروپیلن و پلی بوتادین تولید خواهد شد.
  وی افزود: در کنار این مجتمع هفت واحد شیمیایی وابسته شامل واحد تولید انیدرید مالئیک، واحد تولید اسید سولفوریک، واحد تولید روغن و روان‌سازها و گریس‌های صنعتی، واحد تولید الکترود گرافیتی، واحد تولید دوده صنعتی، واحد تولید الیاف پلی‌استر و واحد آلکیل بنزین خطی ایجاد خواهد شد.
  سرتاج با اشاره به سرمایه‌گذاری این طرح گفت: نوع سرمایه‌گذاری به‌ صورت BOT و مبلغ سرمایه‌‌گذاری ۴ میلیارد یورو و ۴۵۰ میلیارد تومان است که به‌ صورت مستقیم و غیر مستقیم ۲۵ هزار نفر پرسنل خواهد داشت.
  وی بیان داشت: این طرح مورد تایید کمیسیون استعدادیابی استان اصفهان قرار گرفته و جواب مثبت استعلام‌های مربوطه نیز از سوی ادارات و ارگان‌هایی مانند اداره کل محیط زیست استان اصفهان، اداره آب منطقه‌ای، اداره مسکن و شهرسازی، اداره کل جهاد کشاورزی، اداره مخابرات، اداره برق منطقه‌ای، اداره گاز، شرکت گاز، منطقه ۲ عملیات شرکت انتقال گاز استان، فرمانداری شاهین‌شهر و میمه و … اعلام شده است.
  انتهای پیام/ش۱۰
  یکشنبه|ا|۱۸|ا|اسفند|ا|۱۳۸۷
  + نوشته شده توسط بولتن خبری میمه در چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۲ و ساعت ۱۴:۷ | نظر بدهید
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۵م, ۱۳۹۲ ، ۱۰:۱۷ ب.ظ گفته
  صبح میمه نوشت/محمدتقی معینیان – به بهانه انتخاب شهردار جدید و غیر بومی شهر میمه
  صبح میمه : با کمال عذرخواهی از نویسنده ، محقق و پژوهشگر ارجمند جناب آقای معینیان ، مقاله ی زیر روز گذشته توسط ایشان ایمیل و قبل از چک شدن ایمیل ها در تماسی که داشتند درخواست نمودند بدون جرح و تعدیل و کمی و کاستی ارائه گردد. خدا می داند از بکار بردن تعابیر بزرگوارانه ی شان در مورد خودم اکراه دارم اما همواره از شخصی کردن صبح میمه پرهیز داشته ام و بعنوان دیدگاه اندیشمندی که میمه دوستی موثر و ماندگارش در آینه ی تالیفات متعددی که دارد ” داستانی است که بر هر سر بازاری هست ” و با عذرخواهی از کاربران محترم از مبالغه ای که در مورد اینجانب شده است و بقول آقای قرائتی به ” سوزن زن ، دکتر گفته اند ” تقدیم می گردد و خاطر نشان می سازد بدلیل عدم جدی تمایل به احراز سمت شهرداری ، کامنتتهای تایید و حمایت کننده ی از خود را نیز ارائه نمی نمودم و دیدگاههای خود را در یکی از جلسات شورای محترم دوره ی چهارم ابراز داشته ام .
  ———————-
  محمدتقی معینیان :
  شایسته سالاری آب حیات جامعه است در قرآن مجید می خوانیم ” همانا خداوند دستور می دهد که امانت ها را به اهلش بسپارید” وبفرمایش پیامبر (ص) هرکس از بین مسلمانان عاملی را بر سر کار آورد وبداند که بین مسلمانان فردی وجود دارد که برای این کار سزاوارتر است آنکس بخداوند ورسول وجمیع امت اسلامی خیانت کرده است(سنت بیهقی جلد ۱۰ صفحه ۱۱)
  شنیده ها حکایت از آن دارد که دوباره استانداری درصدد است یک شهردار انتصابی غیر بومی را به شورای شهر میمه تحمیل کند.
  آیا قرار است ۴ سال دیگر مدیریت این شهر به فردی غریبه و ناآشنا به منطقه و نیازهای مدیریت شهری این شهر فلک زده واگذار گردد؟ آیا مدیریت تیم نجف آبادی طی ۶ سال گذشته درس عبرتی برای شورای چهارم شهر نشده است؟ بررسی عملکرد تیم نجف آبادی شاید این روزها کمی دشوار باشد، چرا که گرد و غباری در عملکرد این تیم حاکم است که تشخیص صحیح و ناصحیح را دشوار می کند شاید شواری چهارم با فروکش کردن گرد و غبارها ، آسان تر بتواند پیرامون عملکرد تیم نجف آبادی حاکم بر مدیریت چند ساله این شهر را به مردم گزارش دهد . اما آنچه در پی می آید برش هائی است از حضور چند ساله این تیم در شهرداری میمه ، تعیین اینکه شهردار نجف آبادی و تیم همراهش در مدت مدیریت خود به کدام اصل اخلاقی و مدیریت محوری شهر پشت پا نزده را باید به تاریخ واگذاشت اما میزان پایبندی این تیم به عمران و آبادانی منطقی و عقلائی شهر و رشد و ارتقا تعصبات میمه دوستی ، میمه خواهی و رشد و بالندگی هویت تاریخی شهر و ستنهای دیرینه و تاریخی و فرهنگ حاکم بر افکار جامعه شهری میمه را با عقل سلیم همین امروز می توان دید(صفر)آیا تیم نجف آبادی ها که رفت ، نیروهای مطلقه مهیبی نبودند که هیچ بوق تبلیغاتی آخر الدوره و آخر الزمانی نمی تواند نقش مخرب آنها را در روند نابود کردن کارهای برنامه ای و فعالیتهای عقلائی در عرصه عمران و آبادانی شهر میمه بپوشاند.
  تیم نجف آبادی ،آمدند بهم زدند،خراب کردند(خوردند و بردند را بخاطر فقدان اسناد آشکار و محکمه پسندش فاکتور می گیریم) و رفتند، وارث این تیم عوام رنگ کن ، مسیری است با تلاقی که آسفالت پوش شده ، این سوال مطرح است که چگونه می توان باز با انتخاب تیم دیگری از نجف آباد یا اصفهان راه توسعه و پیش رفت شهر میمه را پیمود؟
  پاسخ عرفی به این پرسش آسان است ، ماهیت تیم جدید را قبل از ورود می توان برآورد کرد، تیمی که خواهد آمد با تیم قبلی از یک چرخ دنده غول آسا هستند که در نهایت پیماینده همان راهی خواهند بود که تیم قبلی پیمودند.
  در سالجاری پس از گذشت ۶ سال از عمر شورای سوم در نقطه ای که تفکر یک جانبه نگر شورای سوم به انتهای همه بن بست های ذاتی خود در عرصه سیاست و مدیریت شهری رسیده بود. در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی، افق های جدید پدیدار شد که بنظر می رسید میوه های نهفته در این افق خوشایند باشد به همین علت اهالی هیجان زده و مومن شهر میمه به تقدس باورهای تازه کسب کرده،طی یک انتخابات پر شور دست رد به سینه اعضای شورای سوم شهر ،(حاملان و حامیان شهردار غیر بومی)زدند و تا حد پاک کردن اعضاء شورا سوم برای همیشه از عرصه مدیریت شهری،آنها را به عقب راندند. سپس با خیالی آسوده و با صداقت قلب و ساده دلی حاصل از عقب راندن بلاتکلیفی عقلی حاکم بر مدیریت گذشته شهر ، مدیریت شهر میمه را به دست نیروهایی مردمی،مومن،دلسوز و معتقد به مدیریت بومی سپردند اما به نظر می رسد عمده ترین عواقب و دستاوردهای این انتخاب به کم آوردن نهائی در یک جنگ چند ماهه بین اعضای شورا برای انتخاب شهردار بومی انجامیده که سرانجام آن فرو رفتن همه آرزوها و امیدهای مردم شهر در باتلاقی خواهد بود که نیروهای موج سوار عصبی و خط تندرو حاکم بر استانداری و نیروهای تشکیلات غیر رسمی محلی برای شورای شهر میمه ترسیم خواهد کرد و می رود که خیال آسوده همگانی و امیدها و آرزوهای اهالی شهر را به کابوسهای حاصل از بلاهت حاملان و عاملان خط تندرو و بی تدبیر تنی چند از اعضای شورای شهر مبدل کند و می رود که دوره جدیدی از حاکمیت مجدد و بلامنازع موج عصبی تندرو با شروعی بی پایان دوباره بر مدیریت شهر میمه حاکم شود. متاسفانه این بار این موج با چنان توانی از تقدس ، عوام گرائی ، دروغ و بی مهابائی به عرصه باز خواهد گشت که هیچکس گمان نمی برد. هر چند حاملان آن بلاخره مجبور خواهند شد روزی به عقب نشینی در برابر بازگشت دوباره به موج اعتدال و امید نیروهای بومی رضایت دهند اما پس از فرصت سوزی های طلائی که باعث عواقبی جبران ناپذیر برای پیشرفت و اصلاح مدیریت غلط شهرمان خواهد شد.
  متاسفانه بعضی از اعضای شورای شهر انقدر بی مهابا و عطشناک و متنفر از نیروهای بومی و مورد تائید مردم به افرادی(نظیر آقای شیبانی و جوانان تحصیل کرده بومی) میتازند که بنظر می رسد دوران نابودی امیدها و سلطه سرنوشت محتوم شهر فرا رسیده است.
  واقعاً باعث تعجب است که اعضای شورای شهر،چگونه حاضرند با وجود بهترین گزینه های بومی برای پست شهرداری در شهر میمه نظیر آقای شیبانی (فردی متدین،انقلابی،رزمنده سالهای دفاع مقدس ، دلسوز،دردمند و دردآشنا،آشنا به مشکلات مردم و شهر میمه ،نیروی با تجربه و کار بلد،فرد آشنا به تکنیکهاو ترفندهای دیپلماسی روز حاکم بر کشور و استان،نیروی تلاشگر و فعال،میمه دوست و عاشق عمران و پیشرفت شهر میمه،انسانی فهیم،سخنور،مدیر و مدبر،توانمند در فعالیتهای فرهنگی و اجرائی،با تجربه ای گرانبها و ارزشمند و موفق در مسئولیتهای مهم اجرایی نظیر مشاور استاندار،بخشداری،شهرداری و مدیر پروژه عظیم مسکن مهر) را به بهانه واهی (بازنشسته بودن))بگذرند و تن به پذیرش یک نیروی غیر بومی دهند،آیا در شهر میمه با اینهمه نیروهای مومن،با تجربه و متخصص جوان،فردی برای مسند شهرداری یافت نمی شود؟ آیا مدیریت بر شهر میمه سخت تر از مدیریت بر شهر کاشان (دومین شهر استان) است ؟شهردار جدید شهر کاشان آقای مهندس رضوی(یک جوان تحصیل کرده رشته عمران با ۲۶ سال سن است)چرا به جوانان تحصیل کرده شهرمان ایمان و اعتقادی نیست؟
  آیا در شهر میمه چنین افرادی یافت نمی شود که کاسه گدائی بدست گرفته و سفره رنگین و فرش قرمز برای غریبه ها می گسترانیم ؟ آیا عملکرد چندین ساله تیم نجف آبادی به این زودی فراموش شد؟
  برادران بزرگوار و محترم عضو شورای شهر میمه،این چنین نیست ،بالاخره امیدها دوباره جوانه می زند و شکوفه می دهد و دوباره آن شور خردمندانه و شیوه رفتار عقلائی پنهان در چین های افکار جامعه و مردم فهیم شهر میمه،خود را نشان خواهد داد.باید بپذیرید که باید تغییر رخ دهد،باید موج عصبیت حاکم بر اعضاء شورا پس نشسته و رفتارهای عقلائی پذیرفته شود درست است که عوامل بسیاری در شکل گیری آینده پیشرفت شهر میمه دخیل است که حتی سمت و سوی آنها هم مشخص نیست.اما یک چیز مسلم است که جامعه شهری میمه یک پشتوانه اصلی ولی نهفته و درونی دارد که نیروی آن مهیب تر از امیال هر خود رائی است(نیروی فکری نسلی جوان و تحصیل کرده)،بیائید خود را به این نیروها وصل کنید(به موئی وصل شوید که هرگز پاره نخواهد شد)وآینده پیشرفت کلی شد و آینده ای روشن ، محتوم این شهر و مردم آن خواهند بود،هر چند با افت و خیز و دشوار یهایی توام باشد.
  و اما آخرین تذکر دوستانه به اعضای محترم شورای شهر ،برادران بزرگوار به راهی نروید که شورای سوم رفت،مردم فهیم و هوشیاری شهر میمه با کسی عهداخوت نبسته اند و مطمئن باشید که اگر تن به پذیرش شهردار غیر بومی و عاریتی دهید،مردم همانطوریکه در انتخابات شورای چهارم شهر،دست رد به سینه اعضای شورای سوم زدند در انتخابات آینده از شما هم عبور خواهند کرد و عملکرد شما لکه ای سیاه در تاریخ این شهر باقی خواهد گذاشت.
  و اما سخنی با نماینده محترم شهرستان
  جناب آقای حاجی، انتظار آنست که حضرتعالی با پیگیری از طریق مسؤولین استانداری مانع و بهانه بازنشسته بودن آقای شیبانی را مرتفع نمایید . برادر بزرگوار ، زندگی یکسری لحظه هاست که فرصتهای پیاپی برای انسانها ایجاد می کند ، حال که این فرصت برای شما ایجاد شده که بتوانید حرکتی انجام دهید، خواهشمندم که این فرصت را تبدیل به فرصت سوزی نکنید و به عوض کوشش وافری که بخرج می دهید تا جایگاهتان را به هر نحو ممکن حفظ کنید کمی به این موضوع فکر کنید که وام دار مردمی هستید که به هر دلیلی به شما رای داده اند وانتظار کمک از شما دارند.
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۵م, ۱۳۹۲ ، ۱۰:۱۸ ب.ظ گفته
  صبح میمه نوشت/۴۷:۵۲ – پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : ۱۴ views | |
  یکی از نویسندگان صبح میمه – تاملی بر انتخاب شهردار
  بسمه تعالی
  بازدید از مطلب جناب آقای معینیان ابتدا به دلیل دانشمند بودن ایشان است و در ثانی به دلیل اهمیت موضوع برای شهروندان میمه ای و نشانگر مسوولیت خطیر اعضای شورای چهارم در بحث انتخاب شهردار است. الحمدالله مردم میمه بسیار فهیم و قدردان هستند و در هر شهری تعدادی انگشت شمار وجود دارند که همیشه برخلاف جهت آب در حرکتند و این هم نیاز رشد و پویایی است که اگر نباشد پیشرفتی در کار نیست. با بررسی که در اتفاقات اخیر شورای چهارم داشتم باز هم رد پایی از ادامه گل کاشتنهای شورای سوم به چشم خورد و متاسفانه شورای چهارم نیز در طوفان ایجاد شده غوطه ور شده و به جای اینکه به پیشرفت میمه فکر کنند به محبوبیت خود فکر کردند و این محبوبیت نیز دستخوش تحولاتی خواهد بود بزرگ و گذشت زمان همان هایی را که احترام کردند در روبرویشان مشاهده خواهند نمود. گروهی انگشت شمار به محوریت یک شخص در تلاش بودند که رییس شورای فعلی شهردار گردد تا باز هم جاده برای بعضی دوستان شورای سوم باز گردد و با همین دلیل بچه گانه اقدام به تبلیغات منفی و تخریبی در بین مردم عام بر علیه تمامی کاندید های بومی شهرداری میمه، با شعار اینکه دلم برای میمه می سوزد نمود. به این امید که شاید این اتفاقات دلیلی باشد برای حضور مجدد در شورای شهر. دوستان شورای چهارم هوشیارانه این اتفاق را از نطفه خاموش نمودند ولیکن نتوانستند با هوشیاری و تیز هوشی حاشیه های این حرکت را رهبری نمایند.
  درخواست مردم از شورای چهارم مبنی بر حضور آقای شیبانی به عنوان شهردار این نیست که فکر کنید به خاطر خط و خطوط سیاسی است. اگر مردم می گویند آقای اسد در زمان شهردار بودنش خوب عمل کرد رای اول شورا را نیز با همین تفکرات عمومی کسب می کند و اگر الان می گویند آقای شیبانی به این دلیل است که ایشان به عنوان یک نیروی بومی ، توانمندی کار در شهرداری را دارد و می توامد راه گشای پیشرفت شهر باشد. و طبیعی است که چنین پست هایی موافق و مخالف زیادی دارد آقای مقصودی اگه امکان داره متنی را آماده کنید و به بعضی از دوستان شورای چهارم بدهید ده بار از رویش بنویسند که اگر منتخب مردم شدند باید اقتدار و پایبندی به اصول داشته باشند و محبوبیت خودشان در بین مردم را به اصل اول تصمیم یعنی انتخاب شهردار ترجیح ندهند. و اگر اینگونه خودشان را به دست امواج عمومی دهند شاهنامه پایان خوشی نخواهد داشت. البته جای گلایه نیز دارد که سوابق دوستان در شوراهای اسبق نباید اینگونه دوستان را در سردرگمی قرار دهد
  و اما معرفی شهردار از طرف استانداری آقای شورای شهر اطمینان داشته باشید که نیروی کارآمد و قوی برای میمه نخواهد آمد معاون شهردار درجه سه استان به عنوان شهر میمه دردی از شهر میمه را مرتفع نخواهد نمود و ۴ سال شما هم به همین منوال چند ماهه خواهد گذشت. کسی که از استانداری یا فرمانداری به میمه نگاه می کند نگاهی است در حد یک شهری با این جمعیت و این درآمد و این گروه های افراطی و….. نمی آید آنچه را که خودمان برای شهرمان حق می دانیم ببیند. پس در معرفی شهردار نیز با همین تفکرات اقدام می نماید.
  رسیدن به یک جمع بندی زمان یک ساعته با مدیریت رییس شورای شهر می خواهد و صحبت های منطقی و ان شالله تصمیم به آنچه که به نفع شهر است.
  به امید روزی که اتحاد و همدلی در بین اعضای شورای شهر بابی باشد برای اتحاد بین همه مردم خوب و فهیم میمه.
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۵م, ۱۳۹۲ ، ۱۰:۲۶ ب.ظ گفته
  بی مناسبت نیست پس از مطرح شدن برخی خبرهاو مطالب /الزایمر سیاسی
  الزایمر سیاسی : حاجی دلیگانی مویدالدوله یا منتقدالدوله
  حاجی هم به صف منتقدین رئیس جمهور پیوست .
  در حالیکه برخی از صاحب نظران و کارشناسان امور سیاسی معتقد بودند حاجی با استعفا از معاونت استانداری اصفهان و فرمانداری کاشان بعنوان وکیلی از طرف دولت به مجلس راه یافته است و حمایت وی از ریاست سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی ، مخالفت با ریاست علی لاریجانی در مجلس ، مخالفت جدی با طرح اصلاح قانون انتخابات ، خروج از جلسه ی علنی مجلس در جهت آبستراکسیون و همنوایی با جبهه ی پایداری که با تعیین سهم دکتر الهام در دولت ، به احمدی نژاد نزدیکتر شده اند ، به این شائبه دامن می زد به انتقاد از عزل و نصب های اخیر احمدی نژاد پرداخت . وی به خبرنگار پارلمانی رویداد گفت : البته از اختیارات رئیس جمهور است که وزیر را سرپرست بگذارد و وزیری که این همه کار به عهده اش است، دو وزارتخانه ایی که نباید ادغام می شد و اعتقاد ما الان این است که ادغام این دو وزارت خانه باعث شده است که کار بخشی فدای بخش دیگری از شهرستانها و استان ها شود و الان یک وزارت خانه را هم سرپرستی کند این هم جای نقد دارد.
  وی در رابطه با تغییر منصب رحیم مشایی افزود: آقای رئیس جمهور باید بداند که عموما کسانی که بچه های انقلاب و دوستدار و دلسوز نظام که اصولگرا هستند رابطه و میانه خوبی با مشایی ندارند و این نوع تعریف و تمجید که، کلمه ای نبود که مثبت باشد و آقای رئیس جمهور بکار نبرده باشد در رابطه با ایشان و این هم کار درستی نبود و با توجه به این که ایشان در زمانی که می خواستند معاون اول رئیس جمهور بشود باز با رهنمودی که مقام معظم رهبری داشتند ایشان کنار گذاشته شدند و درست هم همان بود که کنار گذاشته شوند و این تعریف و تمجید کار درستی نبود.
  + نوشته شده در شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ساعت ۶:۵۳ توسط صبح میمه | آرشیو نظرات
  حاجی هم به صف منتقدین رئیس جمهور پیوست .
  ناظر
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۷:۱۷
  من یک سئوال از حاجی دارم وآن اینکه چرا در یک مملکت ۷۵میلیونی چند سالی است که هیچکس تیغش به رحیم مشایی نبریده وهمچنان جولان می دهد اگر حاجی جواب نداد از صاحبنظران دیگرجواب میخواهم مخصوصا از طرفداران رحیم مشایی
  م.
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۸:۱۷
  در پاراگراف اول ، نظر خود راجع به حاجی را نوشتید !
  امیر محمد
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰
  قال الرّضا علیه‌السّلام:
  لا یَتِمُّ عَقْلُ امْرِء مُسْلِم حَتّى تَکُونَ فیهِ عَشْرُ خِصال:
  أَلْخَیْرُ مِنْهُ مَأمُولٌ. وَ الشَّرُّ مِنْهُ مَأْمُونٌ. یَسْتَکْثِرُ قَلیلَ الْخَیْرِ مِنْ غَیْرِهِ، وَ یَسْتَقِلُّ کَثیرَ الْخَیْرِ مِنْ نَفْسِهِ. لا یَسْأَمُ مِنْ طَلَبِ الْحَوائِجِ إِلَیْهِ، وَ لا یَمَلُّ مِنْ طَلَبِ الْعِلْمِ طُولَ دَهْرِهِ. أَلْفَقْرُ فِى اللّهِ أَحَبُّ إِلَیْهِ مِنَ الْغِنى. وَ الذُّلُّ فىِ اللّهِ أَحَبُّ إِلَیْهِ مِنَ الْعِزِّ فى عَدُوِّهِ. وَ الْخُمُولُ أَشْهى إِلَیْهِ مِنَ الشُّهْرَهِ.
  ثُمَّ قالَ(علیه السلام):
  أَلْعاشِرَهُ وَ مَا الْعاشِرَهُ؟ قیلَ لَهُ: ما هِىَ؟ قالَ(علیه السلام): لا یَرى أَحَدًا إِلاّ قالَ: هُوَ خَیْرٌ مِنّى وَ أَتْقى.
  * * *
  امام رضا علیه السلام فرمودند:
  عقل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:
  ۱ـ از او امید خیر باشد.
  ۲ـ از بدى او در امان باشند.
  ۳ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد.
  ۴ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد.
  ۵ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود.
  ۶ـ در عمر خود از دانش‌طلبى خسته نشود.
  ۷ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد.
  ۸ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد.
  ۹ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد.
  ۱۰ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟
  به او گفته شد: چیست؟
  فرمود:
  احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴
  باهیچکس عهد اخوت ویا پدر کشتگی نداریم هرکه در صراط مستقیم باشد در دل ماست و هرکه از صراط مستقیم خارج شد او را به ارباب جدیدش می سپاریم
  همشهری
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۷:۲۶
  آقای شیبانی خیلی سیاستمدارانه نوشته اید. بوجود شما برای پیشبرد امور شهرمان و بخشمان افتخار می کنیم . راستی شهرستان شدن به کجا رسید. زمان اقای حسینی کار تمام شده بود و فقط انتخابات مانع شد. لطفا شما پیگیری کنید.
  شنونده
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸
  همشهری عزیز شما که کار فرمانداری را در زمان آقای حسینی تمام شده دیدید و اینقد نفوذ داشتید چطور از آقای شیبانی خبر می گیرید
  ۱۵
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ ۱۸:۳۲
  سلام
  این پست با بصیرت و درایت جامعی نگاشته و تنظیم شده است.
  منصف
  سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ ۷:۵۲
  ازآقای هاشمی که تعریف نکرده که اینقدرذوق زده شده ای!آقای شیبانی،حاجی انسان منصفی ست که درجای خودش انصاف دارد.
  کد خبر: ۹۸۴۶ | زمان مخابره: ۶:۴۲:۲۷ – سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ وزیری که آقای حاجی را هم مایوس کرده است .
  حاجی که با انتقاد های تند از مدیران شهرستان حضور رسانه ای خود را قبل از سوگند نمایندگی و صف آرایی های داخل مجلس آغاز کرده بود خیلی زود و با عضویت در فراکسیون اصول گرایان اقلیت ، به جمع مویدالدوله های مجلس پیوست و علیرغم امضای استیضاح وزیر ورزش در کارنامه ی خود ، ضمن مخالفت مشروح با اصلاح قانون انتخابات و طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح وزراء ، با آرامی و بدون اعلام قبلی به وضع موجود در مدیریت ها رضایت داد . اما وی روز گذشته در گفتگو با فارس ، حسینی وزیر ارشاد را بدلیل عملکردش در استان اصفهان که در روزهای اخیر اعتراض استاندار را هم برانگیخته است ، مستحق پاسخگویی به سوال نمایندگان دانست . با هم گفتگوی فارس با آقای حاجی را می خوانیم :
  حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز ( دیروز ) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر با بیان اینکه ضعف مدیریتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان امری غیرقابل توجیه است، اظهار کرد: علل بحران مدیریتی این سازمان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر می‌گردد.
  وی ادامه داد: سکاندار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه ضعیف عمل کرده است و باید پاسخگوی نمایندگان ملت باشد.
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: مدیر قبلی این اداره در استان اصفهان پروازی بودند در حالی‌که مدیر پروازی برای این استان با تاریخ و تمدن کهن جوابگو نیست.
  وی تصریح کرد: من از عملکرد سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال استان اصفهان مأیوسم و در صورتی که بحران مدیریتی این استان را حل نکند باید پاسخگوی سئوالات نمایندگان ملت باشد.
  نماینده مردم شاهین‌شهر و بر خوار در مجلس تأکید کرد: ما تمام مشکلات هنرمندان به ویژه در شهرستان‌های شاهین شهر و برخوار را به صورت مکتوب برای وزیر مربوطه نوشته‌ایم، اما به دلیل ضعف مدیریتی این وزارتخانه هنوز امکان ملاقات یا دسترسی به وزیر فرهنگ و ارشاد برای گفت‌وگو درباره این چنین مشکلات را پیدا نکرده‌ایم.۱۱ دیدگاه مطلب برای ” وزیری که آقای حاجی را هم مایوس کرده است . ” ارسال شده است. ۱۱ دیدگاه مطلب برای ” وزیری که آقای حاجی را هم مایوس کرده است . ” ارسال شده است.
  بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟
  بحث شهرستان شدن میمه عمری به بلندای تاسیس … ( ۱۰۴ بازدید در روز گذشته )
  ادامه مطلب
  + نوشته شده در دوشنبه چهارم دی ۱۳۹۱ساعت ۷:۲۷ توسط صبح میمه | آرشیو نظرات
  بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟
  گرچه بحث شهرستان شدن میمه عمری به بلندای تاسیس شهرستان برخوار و میمه و سپس شهرستان شاهین شهر و میمه دارد ،
  اما این موضوع در دور دوم نمایندگی آقای حسینی از شتاب بیشتری برخوردار گردید و ایشان با توجه به تجربه ای که در تاسیس شهرستان برخوار داشتند ، بحث شهرستان شدن میمه را بخوبی مدیریت کردند و فقط عامل انتخابات مجلس شورای اسلامی و بیم بهره برداری تبلیغاتی مانع از نتیجه گیری نهایی گردید . یکی از نگرانی های نگارنده در تغییر نماینده ، فراموش شدن و یا به نتیجه نرسیدن تاسیس شهرستان میمه بود که با شروع نمایندگی آقای حاجی و برگزاری چند جلسه و پیگیریهایی که ادعا می شد در حال انجام است قاطبه ی اهالی بخش میمه ، به تحقق این مهم امیدوارتر از گذشته شدند گرچه هر از چند گاه فرافکنی های برخی از مسئولین مبنی بر اینکه شورای مرکز بخش باید فعال تر وارد شود یا ورود فلان سایت به قضیه مشکل ایجاد کرده است ، نشان از این دارد که یا اراده ی جدی برای این امر وجود ندارد یا این اراده از کارآمدی لازم حتی در فرمانداری و شهرستان و استانداری اصفهان برخوردار نیست.
  مردم بخش ما بخوبی واقف هستند که با تحقق شهرستان میمه آنچه را با جلسات سفیران خدمت که کار حداقلی پسندیده ای است به سختی بدست می آورند ، با اعتبارات و مدیریت مستقل و همخوانی و یکپارچگی فرهنگی و اجتماعی موجود در شهرستان میمه با سهولت بیشتری بدست خواهند آورد و پیاله ی می ما به دستهای بعضا رعشه دار برخی از مدیران شهرستانی نخواهد افتاد که با اصرار و التماس و چانه زنی سهم بخش وسیع ، دورافتاده و محروم ما از درآمد ملی تادیه گردد.
  مردم بخش میمه می توانند عطای سفیران خدمت را با مصوباتی که حتی در سایت نماینده ی محترم نیز لابد بدلیل نداشتن پشتوانه ی اجرایی ، اطلاع رسانی نمی گردد ، ببخشایند و با تشکیل ستادی از فعالان مسائل اجتماعی شهرها و روستاهای مختلف بخش میمه ، با مدیریت نماینده ی محترم مردم در مجلس شورای اسلامی به پیگیری این مهم بپردازند و زمان را تا رسیدن به آستانه ی انتخابات حساس ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از دست ندهند. جا دارد استاندار دست نیافتنی اصفهان و فرماندار محترم به نمایندگی از ایشان با صراحتی که از مسئولین نظام انتظار می رود به مردم ما بگویند که ” بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟”نوشته شده در دوشنبه چهارم دی ۱۳۹۱ساعت ۷:۲۷ توسط صبح میمه
  بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟
  م.
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۷:۵۸
  استاندار برای ما دست نیافتنی هستند . اصلا می دانند شهری به اسم میمه هم در استان اصفهان وجود دارد ؟ همه می دانند که اصفهانیها تا ریگی در آب نبینند پا در آن نمی گذارند . تا اوضاع اینطور است ما که هیچ ، به داد شهرهای اقماری اصفهان نیز نمی رسند .
  ضمنا ، تابلوی شهرستان میمه بد حالی به ما داد !
  میمه اى
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۸:۱۱
  صحیح است.حرف دل ماست.
  ع امین
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۸:۱۵
  چقدر مغرضانه تنظیم شده ۱-هنوز حمایت ازحاج اقا حسینی و مصادره فعالیت های اقای حاجی ۲-تحریک احساسات ناسیونالیستی وزوانی ها با جعل تابلو ۳- کنایه زدن به استاندار و فرماندارونماینده تا انها از پیگیری دلسرد شوند
  ——————————————————————————–
  با سلام ، آیا حمایت از کسی که در دوره ای خدمتگزار مردم بوده است و خدمات ارزشمندی هم داشته است ، غرض ورزی است؟ کدام فعالیت آقای حاجی نماینده ی محترم مصادره شده است ؟آیا اگر بخش میمه ارتقاء یابد جز به شهرستان میمه ارتقاء می یابد؟ کجای این مطلب تحریک احساسات است؟ کجای این نوشتار کنایه دارد؟ اگر هم کنایه باشد ابلغ من الصراحه است . بحث از دلسرد شدن و دلسرد نشدن نیست. نماینده و فرماندار و استاندار بزرگترین شانی که دارند در خدمت مردم بودن است و دلسردی تکلیف را از آنان ساقط نمی کند.
  شهرستانى
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۸:۲۵
  اقاى حاجى به کارهاى کلان و کشورى فکر میکنه و باید نماینده ایران تو سازمان ملل مى شد به جاى اینکه نماینده مردم میمه و برخوار و شاهین شهر تو مجلس بشه.فرماندار شدن میمه رو بى خیال شده به هاى و هوى و مخالفت با یه سرى مسایل روى اورده.اقا جان شهرستان شدن میمه چى شد؟حسینى بى هاى و هوى بیشتر پا کار بود.
  زاهدی
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹
  آقای شیبانی کاملا منطقی و مستدل نوشته اید. یاد آقای حسینی بخیر . بحث قطار را یک تنه پیش برد . بدون سر و صدا . مردم آمادگی دارندذ برای شهرستان شدن به وزارت کشور هم بروند.
  //
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹
  چه اصراری دارین به شهرستان شدن !!!
  حل همه مشکلاتتون روفقط تویک کلمه میبیینیید
  خیلیییییییی سطحی نگرهستید
  خوش خیال
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴
  چرا اینقدرعجله میکنید مگرشما اصحاب کهف هستید میمه خیلی وقته که شهرستان شده رییس شورای شهرمیمه چندین جلسه است که ازآمدن قریب الوقوع شهرستان میمه میگوید چرا باورندارید همراه جاده دهق میاید نگران نباشید
  شهروند
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۶
  کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
  اقای شیبانی مثل قضیه قنات باید خودتان دست بکار شوید وگرنه فایده ای ندارد.
  اصفهانی
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۳۳
  به قول اصفهانی ها:
  اون پشت پسلا
  محسن.ج
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۴:۲۳
  با سلام خدمت اقای شیبانی باتشکر از این که پرونده شهرستان شدن را با قلم خود یکبار دیگر گشودید…..ما که هر چه نوشیتیم نشد جز به هزله سویی نرفت….
  یک سوال داشتم…چندی پیش در رابطه با این موضوع از یکی از مسولین سوال نمودم که در جواب گفت شورای وزوان در پی دیدن عکس تابلوی فرمانداری در وب میمه؛ شروع به نامه نگاری نموده که چرا در تابلوی ؛ وزوان و میمه ،ذکر نشده و کار شده را در دقیقه نود نافرجام نمودند….ایا فی الواقع چنین بوده ؟ هر چند که بنده به گفته ای ایشان اطمینان دارم….
  ثانیا اگر این گونه بوده ایا کسی سعی در این راه نموده که به مسولین تفهیم کند بخش ما شامل روستاهای بسیار دیگری از جمله لایبید لوشاب اذان زیاد اباد حسن رباط موته و غیره و غیره هست ونباید کسی تنها به حرف ۵نفر اعضای شورای یکی از توابع گوش دهد؟ با تشکر
  —————————————

 2. بهانه ای برای پرداختن به میمه در قالب خبر و نظر/به صورت آزمایشی راه اندازی شد؛
  واحد CCR پروژه بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان

  واحد CCR بنزین سازی در شرکت پالایش نفت اصفهان با تولید بنزین سوپر به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

  ۹۲۷۲۲ ۱۵۰×۱۵۰ واحد CCR پروژه بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان

  واحد CCR بنزین سازی در شرکت پالایش نفت اصفهان با تولید بنزین سوپر به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

  به گزارش پایگاه خبری شاهین نا، به همت مهندسین پرتوان شرکت پالایش نفت اصفهان در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، واحد CCR پروژه بنزین سازی با تولید بنزین سوپر بصورت آزمایشی و با استفاده از نیمی از توان خود راه اندازی گردید، و با استمرار موفقیت آمیز آن مراسم بهره برداری رسمی از این طرح مهم به زودی انجام خواهد شد.

  بر همین اساس امروز( دوشنبه ۲۲/۷/۹۲) طی مراسمی با حضور مسئولین پالایشگاه از مهندسان و کارگران این واحد تولیدی تقدیر به عمل آمد.

  اطلاعات تکمیلی این خبر متعاقبا از همین سایت اعلام خواهد شد.

  اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در google اشتراک گذاری در digg اشتراک گذاری در technorati اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب دنبال کردن نظرات سایت ارسال ایمیل به دوستان در Gmail
  ۶ دیدگاه برای “واحد CCR پروژه بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان”

  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۲م, ۱۳۹۲ ، ۳:۳۸ ب.ظ گفته
  مطالبه مردمی مردم بخش میمه
  قانون مطبوعات: ماده ۳٫ مطبوعات حق دارند نظرات، انتقادات سازنده، پیشنهادها، توضیحات مردم و مسئولین رابا رعایت موازین اسلامی و مصالح جامعه درج و به اطلاع عموم برسانند. مطالبه مردمی مردم بخش میمه با توجه به متن مصاحبه: / عبدالرضا شیبانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در میمه اظهار داشت /….که از سال ۱۳۹۱ زمانبندی اجرا در نظر گرفته شده است./ (باتوجه به شروع سال ۹۲ و اینکه مردم بخش میمه در سال ۹۱ شاهد زمانبندی اجرا پروژه نبودند)
  پتروپالایشگاه در شمال میمه احداث می‌شود
  کد خبر: ۹۵۹۳خبر برگرفته از بولتن نیوز
  تاریخ: ۰۸ بهمن ۱۳۸۷ – ۱۵:۱۳
  بخشدار میمه از اخذ موافقت اصولی برای احداث پتروپالایشگاه شمال میمه خبر داد.
  عبدالرضا شیبانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در میمه اظهار داشت: پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری استاندار اصفهان، نماینده مردم میمه در مجلس شورای اسلامی و غلامعلی سرتاج، مدیرعامل پتروپالایشگاه شمال میمه و به استناد ماده ۲۰ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، از سوی معاون وزیر در برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، با طرح ارائه شده شرکت پتروپالایشگاه شمال مبنی بر احداث پتروپالایشگاه با مشخصات و تخصیص خوراک براساس شرایط معین در ۲۹دی امسال موافقت شد.
  وی افزود: در اوایل اردیبهشت امسال، ‌طی تماس تلفنی استاندار اصفهان، سرمایه‌گذاری جدید در بخش میمه به بخشداری اطلاع داده شد، در ادامه و با برگزاری جلسات متعدد با مدیرعامل پتروپالایشگاه و انجام بررسی‌های بسیار زیاد، سرانجام در کارگروه اشتغال استان، ضرورت این سرمایه‌گذاری با حمایت شخص استاندار و مدیران ارشد استان در میمه به تصویب رسید.
  وی بیان داشت: کمیته استعدادیاب استان نیز کروکی مورد نظر در موقعیت شرق میمه را به میزان ۲۴۰۰ هکتار مورد تایید قرار داد.
  بخشدار میمه گفت: مجتمع پتروپالایشگاه شمال میمه یک پالایشگاه نفت خام به ظرفیت ۱۵۰هزار بشکه در روز و دو مجتمع پتروشیمیایی شامل مجتمع‌های آروماتیک و الفین دارد که از سال ۱۳۹۱ زمانبندی اجرا در نظر گرفته شده است.
  وی افزود: بوتان، بنزین سوپر، بنزین معمولی، نفت سفید، گازوئیل، نفت کوره، گوگرد، انیدریدمالئیک، اسیدسولفوریک، روغن و گریس، الکترودگرافیتی و دوده صنعتی از محصولات تولیدی پالایشگاه نفت خام این مجتمع است.
  شیبانی اضافه کرد: علاوه بر آن در واحد آروماتیک این مجتمع پی ای تی و بنزن تولید شده و در واحد الفین پتروپالایشگاه شمال میمه نیز استالدهید، وینیل استات، بوتانول، دو اتیل هگزانول، اتیلن اکساید و گلایکول‌ها، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی بوتادین تولید خواهد شد.
  وی از مسئولان ذی‌ربط خواست با همکاری مجدانه در به ثمر نشستن این طرح عظیم ملی که در ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است سهیم شوند.
  + نوشته شده توسط بولتن خبری میمه در چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ و ساعت ۱۵:۲۱ | آرشیو نظرات
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۲م, ۱۳۹۲ ، ۴:۲۰ ب.ظ گفته
  ایا پتروپالایشگاه در شمال میمه احداث می شود
  پالایشگاه کوچک، راهکاری ارزان برای دوری از خام‌فروشی و مقابله با تحریم‌
  انعطاف پذیری در انتخاب خوراک و افزایش توان پالایشی کشور؛ امکان صادرات آسان­ فرآورده ها نسبت به نفت خام و میعانات گازی در شرایط تحریم؛ رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل؛ اشتغال زایی مناسب نسبت به حجم سرمایه گذاری و بازار مناسب فرآورده ها در داخل و خارج از کشور؛ از مزایای پالایشگاه کوچک است.
  بیش از یک سال و نیم از تحریم نفت ایران از سوی مصرف کنندگان بین‌­المللی بواسطه فشار آمریکا می­‌گذرد و آمارها و سیر تحولات بیانگر آن است که برخی از کشورهای واردکننده نفت ایران، خرید نفت خود از کشورمان را قطع کرده و برخی دیگر از کشورها ضمن کاهش قابل توجه میزان واردات نفت از ایران، به دنبال ایجاد فرصت به منظور یافتن جایگزین برای نفت ایران در بازارهای بین­‌المللی می­‌باشند. در واقع، غیر ممکن دانستن تحریم صادرات نفت ایران از سوی تصمیم­‌گیران و مدیران صنعت نفت و بخش های مرتبط، سبب ایجاد واکنش­‌های انفعالی به سود کشورهای تحریم کننده و کاهش قابل توجه خریداران نفت ایران شد. خوش­بینی غیر کارشناسانه مسئولان صنعت نفت همواره معطوف به توان تولیدی کشور عربستان در شرایط بحرانی بازار نفت برمی­‌گردد. بطوری که در آن زمان به مکرر بیان می­شد که افزایش تولید نفت عربستان در شرایط اضطراری و برای ثبات بخشیدن به نوسانات موجود در بازار نفت حداکثر ۵۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود که با توجه به صادرات بیش از ۲ میلیون بشکه در روز نفت ایران، تحریم نفت ایران عملاً موجب عدم تعادل در بازارهای نفت و در نتیجه، افزایش قیمت به دلیل کمبود عرضه خواهد شد. اما در واقع، ایجاد ظرفیت و افزایش تولید و صادرات نفت عراق، مهمترین تهدید و جایگزین واقعی صادرات نفت ایران در بازارهای بین المللی نفت می­‌باشد.
  پالایشگاه کوچک
  عراق ۱۴۳ میلیارد بشکه ذخایر نفتی اثبات شده دارد و از این حیث چهارمین دارنده‌ منابع نفتی جهان به حساب می‌آید.این کشور پس از سقوط صدام و پایان تحریم­های بین‌المللی به یکی از مهم‌ترین مناطق نفت‌خیز مناسب سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های معتبر نفتی تبدیل شد. بطوری که تا کنون ۴ مناقصه جهت توسعه صنعت نفت عراق برگزار گردیده است و مسئولان این کشور برآورده کرده­‌اند ظرفیت تولید نفت عراق تا سال ۲۰۱۷ به ۱۲ میلیون بشکه در روز خواهد رسید (به احتمال فراوان، حداقل ۵۰% این ظرفیت تا آن تاریخ محقق خواهد شد). در حال حاضر، عراق روزانه بیش از ۲٫۷ میلیون بشکه نفت صادر می­‌کند و کارشناسان پیش بینی می کنند که با توجه به برنامه­‌ریزی­های صورت گرفته در این کشور و همچنین احداث خطوط لوله انتقال نفت به مدیترانه، دسترسی بهتر این کشور به بازارهای جهانی در آینده فراهم شده و نه تنها نفت ایران جایگزین شده، بلکه مازاد عرضه در بازارهای جهانی نیز بوجود خواهد آمد. لازم به ذکر است که این جایگزینی نه صرفاً بخاطر افزایش تولید، بلکه به دلیل نزدیکی شاخص های نفت عراق به شاخص های نفت ایران نیز می­‌باشد.
  بازاری که به سادگی احیا نخواهد شد
  بر اساس آخرین آمارهای منتشره از سوی آژانس بین­‌المللی انرژی، تولید روزانه نفت ایران به ۲٫۶ تا ۲٫۸ میلیون بشکه در روز و صادرات نفت کشورمان نیز به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز رسیده است و این در حالی است که پیش از اعمال تحریم­های نفتی، میزان تولید و صادرات نفت به طور متوسط به ترتیب برابر ۳٫۹ و ۲٫۲ میلیون بشکه در روز بوده است. مقایسه آمار تولید و صادرات نفت قبل و بعد از اعمال تحریم­ها نشان می دهد که به دلیل عدم وجود برنامه­‌ریزی منسجم و عملیاتی، کاهش شدید صادرات نفت صرفاً منجر به کاهش شدید و دستوری تولید نفت شده است. هرچند بسیاری امید به کاهش و حتی لغو تحریم ها در دولت یازدهم را دارند، اما کسب مجدد بازارهای از دست رفته آسان نبوده و نیازمند بازاریابی قوی در بازارهای نفت می­باشد. با شناختی که از مدیریت امور بین­‌الملل شرکت ملی نفت ایران وجود دارد، بعید به نظر می­رسد بتوان با روش­های فعلی بازاریابی، امکان بدست آوردن سهم قبلی از بازار حتی به کمک تخفیف­‌های قابل توجه، فراهم شود (بخصوص در مدت زمانی کوتاه). لذا بهتر است از این فرصت اجباری که برای صنعت نفت کشور پیش آمده است به گونه­‌ای دیگر استفاده شود. تاکنون درباره کاهش و یا جلوگیری از خام فروشی نفت صحبت های بسیار شده است ولی اکنون دیگر زمان آن فرا رسیده است که عملاً اقداماتی در این زمینه صورت گیرد. تبدیل نفت خام به فرآورده­‌های پر ارزش نفتی از جمله راهکارهایی می باشد که می­توان علاوه بر قطع خام فروشی، ارزش افزوده بالاتری را نصیب اقتصاد ملی نمود. در ادامه به ضرورت تبدیل نفت خام به فرآورده­‌های نفتی و پتانسیل­‌های صادارتی آن پرداخته خواهد شد.
  پالایشگاه کوچک، راهکاری ارزان با بازاری مناسب
  احداث واحدهای پالایشگاهی بزرگ، نیازمند حجم سرمایه‌­گذاری بالا و فراهم آوردن تاسیسات جانبی قابل توجه‌ای است و این در حالی است که با توجه به شرایط فعلی کشور از لحاظ اقتصادی و قانونی، تامین این سرمایه از سوی بخش دولتی بسیار مشکل بوده و از سویی دیگر بخش خصوصی نیز قادر به تامین این حجم از سرمایه گذاری و حضور در این بخش نخواهد بود. لذا با توجه به شرایط فعلی کشور که صادرات نفت خام بسیار محدود گشته و از سویی دیگر احداث واحدهای پالایشگاهی بزرگ توسط بخش خصوصی امکان­‌پذیر نمی­باشد، ایجاد واحدهای پالایشگاهی کوچک (Minirefinery) پیشنهاد می شود. پالایشگاه­‌های کوچک، واحدهای کوچک تولید فرآورده­‌های پالایشگاهی با ظرفیت ۲۰۰ تا ۲۰۰۰۰ بشکه در روز می­‌باشند که امکان تولید فرآورده‌­هایی از قبیل بنزین و گازوئیل را دارا می­‌باشند. هزینه پالایش هر بشکه فرآورده با خوراک میعانات گازی و نفت خام به ترتیب حدود ۴ و ۹ هزار دلار است. در این شرایط هزینه احداث بالاترین ظرفیت پالایشگاه‌­های کوچک بر اساس خوراک میعانات گازی برابر ۸۰ میلیون دلار بوده و در مقایسه با هزینه سه میلیارد دلاری احداث پالایشگاه‌­های بزرگ با ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز، به مراتب کمتر است. با توجه به توان مالی بخش خصوصی و حجم سرمایه مورد نیاز جهت احداث واحدهای کوچک پالایشگاهی، امکان فعالیت بخش خصوصی در این حوزه، مناسب به نظر می­رسد.
  انعطاف پذیری در انتخاب خوراک و افزایش توان پالایشی کشور؛ امکان صادرات آسان­ فرآورده ها نسبت به نفت خام و میعانات گازی در شرایط تحریم؛ رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل؛ اشتغال زایی مناسب نسبت به حجم سرمایه گذاری و بازار مناسب فرآورده ها در داخل و خارج از کشور؛ برخی دیگر از مزایای احداث واحدهای کوچک پالایشی (پالایشگاه های کوچک) به پالایشگاه های بزرگ است.
  با عنایت به این ویژگی­‌ها و مزیت­های پالایشگاه­‌های کوچک و با توجه به بازار مناسب در کشورهای همسایه (بویژه افغانستان) بهتر است امکانات و زیرساخت­های لازم جهت ایجاد واحدهای مذکور در مناطقی که دسترسی بهتری به بازارهای صادراتی را دارند، ایجاد شود. دلیل این پیشنهاد آن است که هم اکنون حجم قابل توجهی از فرآورده­های نفتی توزیعی در مناطق مرزی با کشور افغانستان، بصورت قاچاق از کشور خارج می­شوند. از سویی دیگر نیز با توجه به زیرساخت­‌های بسیار ضعیف در افغانستان جهت تولید فرآورده­‌های نفتی و عدم تامین نیاز آن کشور از طریق منابع داخلی، توجه هر چه بیشتر به این بازار با پتانسیل را امری ضروری­‌تر می­‌سازد. لذا می­توان از طریق احداث واحدهای پالایشگاهی کوچک در همجواری با بازارهای مصرف و با رعایت اصول پدافند غیرعامل، شرایطی را ایجاد کرد که بهترین بهره را از دپیلماسی انرژی در ارتباط با کشورهای همسایه در وضعیت فعلی فراهم آید.
  عاملی که می­‌تواند اهمیت بازارهای هدف را از یکدیگر تمایز داده و اولویت­ها را بصورت صحیح­تری به سیاستگذاران اعلام نماید، قیمت فرآورده­‌های نفتی در کشورهای همسایه و میزان وابستگی و واردات آنها به انواع فرآورده­‌های مورد نیازشان می­باشد. بطور مثال هم اکنون قیمت هر لیتر گازوئیل در کشور افغانستان برابر ۱٫۸ دلار می­باشد که با مقایسه صادرات نفت خام، می­تواند ارزش افزوده­ به مراتب بالاتری را نصیب اقتصاد ملی نموده و از سویی دیگر نیز با ایجاد وابستگی بازارهای هدف به فرآورده­‌های نفتی ایرانی، تهدید تحریم نفت ایران را به فرصتی برای کشورمان تبدیل نماید.
  منبع:
  عیار آنلاین
  + نوشته شده توسط بولتن خبری میمه در یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ و ساعت ۸:۳۳ | نظر بدهید
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۴م, ۱۳۹۲ ، ۲:۰۸ ب.ظ گفته
  مطا لبه مردمی مردم بخش میمه
  مدیر عامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال خبر داد:احداث ۷ واحد شیمیایی در کنار مجتمع پتروپالایشگاه شمال
  مدیر عامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال خبر داد:احداث ۷ واحد شیمیایی در کنار مجتمع پتروپالایشگاه شمال
  خبرگزاری فارس: مدیرعامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال گفت: در کنار مجتمع پتروپالایشگاه شمال، هفت واحد شیمیایی وابسته ایجاد می‌شود.
  غلامعلی سرتاج امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در میمه اظهار داشت: مجتمع پتروپالایشگاه شمال که در شرق بخش میمه اصفهان احداث خواهد شد، دارای موافقت اصولی با ارائه طرح و تخصیص خوراک از وزارت نفت است.
  وی افزود: در حال حاضر با توجه به منابع موجود خوراک این مجتمع بر‌اساس مصرف روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت خام و ۴/۲ میلیارد متر مکعب گاز در سال برنامه‌ریزی شده است.
  وی اضافه کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار اجرا خواهد شد که نیاز به ۱۸ میلیون متر مکعب آب مصرفی و ۲۰۰ هزار کیلو وات برق مصرفی دارد.
  مدیرعامل مجتمع پتروپالایشگاه شمال با اشاره به دلایل انتخاب موقعیت پتروپالایشگاه در میمه خاطرنشان کرد: محل اجرای این طرح براساس مولفه‌های بسیاری امکان‌سنجی و انتخاب شده که نزدیکی به خط لوله نفت سراسری، نزدیکی به خط لوله گاز سراسری، واقع شدن در مرکز کشور با لحاظ کردن مسائل امنیتی، نزدیکی به شاهراه‌های اصلی و کریدورهای شمال ـ جنوب، شرق و غرب، نزدیکی به خط راه‌آهن قطار سریع‌السیر اصفهان ـ تهران، برخورداری از امکانات بالقوه و بالفعل استان اصفهان به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صنعت کشور، نزدیکی به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، امکان تامین آب مورد نیاز از منابع آبی استان، وجود نیروی انسانی متخصص و کارآمد در سطح استان و رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی از مهم‌ترین این دلایل است.
  وی تقسیم‌بندی تولیدات مجتمع را مشتمل بر دو واحد پالایشگاه و پتروشیمی ذکر کرد و گفت: از نفت خام در پالایشگاه این مجتمع گاز بوتان در واحد انیدرید مالئیک، بنزین معمولی، نفت سفید، گازوئیل، نفت کوره، گوگرد در واحد اسید سولفوریک، نفت در مجتمع پتروشیمی (اولفین)، برش سنگین در واحد روغن و گریس، ضایعات کک‌سازی در واحد الکترود گرافیتی، رفرمات در مجتمع پتروشیمی (آروماتیک)، پیروپیلن در مجتمع پتروشیمی (آروماتیک) تولید می‌شود.
  سرتاج با بیان اینکه از گاز طبیعی در دو واحد پتروشیمی این مجتمع تولیداتی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در واحد پتروشیمی آروماتیک پلی پروپیلین و (PIT ( 220 ) در واحد الیاف پلی‌استر، PIT (72) و بنزین تولید می‌شود و در واحد پتروشیمی اولفین، استالدهاید، اسید استیک، وینیل استات، بوتانول، دواتیل هگزانول، اتیلن اکساید و گلایکول‌ها، پلی‌اتیلن، پلی پروپیلن و پلی بوتادین تولید خواهد شد.
  وی افزود: در کنار این مجتمع هفت واحد شیمیایی وابسته شامل واحد تولید انیدرید مالئیک، واحد تولید اسید سولفوریک، واحد تولید روغن و روان‌سازها و گریس‌های صنعتی، واحد تولید الکترود گرافیتی، واحد تولید دوده صنعتی، واحد تولید الیاف پلی‌استر و واحد آلکیل بنزین خطی ایجاد خواهد شد.
  سرتاج با اشاره به سرمایه‌گذاری این طرح گفت: نوع سرمایه‌گذاری به‌ صورت BOT و مبلغ سرمایه‌‌گذاری ۴ میلیارد یورو و ۴۵۰ میلیارد تومان است که به‌ صورت مستقیم و غیر مستقیم ۲۵ هزار نفر پرسنل خواهد داشت.
  وی بیان داشت: این طرح مورد تایید کمیسیون استعدادیابی استان اصفهان قرار گرفته و جواب مثبت استعلام‌های مربوطه نیز از سوی ادارات و ارگان‌هایی مانند اداره کل محیط زیست استان اصفهان، اداره آب منطقه‌ای، اداره مسکن و شهرسازی، اداره کل جهاد کشاورزی، اداره مخابرات، اداره برق منطقه‌ای، اداره گاز، شرکت گاز، منطقه ۲ عملیات شرکت انتقال گاز استان، فرمانداری شاهین‌شهر و میمه و … اعلام شده است.
  انتهای پیام/ش۱۰
  یکشنبه|ا|۱۸|ا|اسفند|ا|۱۳۸۷
  + نوشته شده توسط بولتن خبری میمه در چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۲ و ساعت ۱۴:۷ | نظر بدهید
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۵م, ۱۳۹۲ ، ۱۰:۱۷ ب.ظ گفته
  صبح میمه نوشت/محمدتقی معینیان – به بهانه انتخاب شهردار جدید و غیر بومی شهر میمه
  صبح میمه : با کمال عذرخواهی از نویسنده ، محقق و پژوهشگر ارجمند جناب آقای معینیان ، مقاله ی زیر روز گذشته توسط ایشان ایمیل و قبل از چک شدن ایمیل ها در تماسی که داشتند درخواست نمودند بدون جرح و تعدیل و کمی و کاستی ارائه گردد. خدا می داند از بکار بردن تعابیر بزرگوارانه ی شان در مورد خودم اکراه دارم اما همواره از شخصی کردن صبح میمه پرهیز داشته ام و بعنوان دیدگاه اندیشمندی که میمه دوستی موثر و ماندگارش در آینه ی تالیفات متعددی که دارد ” داستانی است که بر هر سر بازاری هست ” و با عذرخواهی از کاربران محترم از مبالغه ای که در مورد اینجانب شده است و بقول آقای قرائتی به ” سوزن زن ، دکتر گفته اند ” تقدیم می گردد و خاطر نشان می سازد بدلیل عدم جدی تمایل به احراز سمت شهرداری ، کامنتتهای تایید و حمایت کننده ی از خود را نیز ارائه نمی نمودم و دیدگاههای خود را در یکی از جلسات شورای محترم دوره ی چهارم ابراز داشته ام .
  ———————-
  محمدتقی معینیان :
  شایسته سالاری آب حیات جامعه است در قرآن مجید می خوانیم ” همانا خداوند دستور می دهد که امانت ها را به اهلش بسپارید” وبفرمایش پیامبر (ص) هرکس از بین مسلمانان عاملی را بر سر کار آورد وبداند که بین مسلمانان فردی وجود دارد که برای این کار سزاوارتر است آنکس بخداوند ورسول وجمیع امت اسلامی خیانت کرده است(سنت بیهقی جلد ۱۰ صفحه ۱۱)
  شنیده ها حکایت از آن دارد که دوباره استانداری درصدد است یک شهردار انتصابی غیر بومی را به شورای شهر میمه تحمیل کند.
  آیا قرار است ۴ سال دیگر مدیریت این شهر به فردی غریبه و ناآشنا به منطقه و نیازهای مدیریت شهری این شهر فلک زده واگذار گردد؟ آیا مدیریت تیم نجف آبادی طی ۶ سال گذشته درس عبرتی برای شورای چهارم شهر نشده است؟ بررسی عملکرد تیم نجف آبادی شاید این روزها کمی دشوار باشد، چرا که گرد و غباری در عملکرد این تیم حاکم است که تشخیص صحیح و ناصحیح را دشوار می کند شاید شواری چهارم با فروکش کردن گرد و غبارها ، آسان تر بتواند پیرامون عملکرد تیم نجف آبادی حاکم بر مدیریت چند ساله این شهر را به مردم گزارش دهد . اما آنچه در پی می آید برش هائی است از حضور چند ساله این تیم در شهرداری میمه ، تعیین اینکه شهردار نجف آبادی و تیم همراهش در مدت مدیریت خود به کدام اصل اخلاقی و مدیریت محوری شهر پشت پا نزده را باید به تاریخ واگذاشت اما میزان پایبندی این تیم به عمران و آبادانی منطقی و عقلائی شهر و رشد و ارتقا تعصبات میمه دوستی ، میمه خواهی و رشد و بالندگی هویت تاریخی شهر و ستنهای دیرینه و تاریخی و فرهنگ حاکم بر افکار جامعه شهری میمه را با عقل سلیم همین امروز می توان دید(صفر)آیا تیم نجف آبادی ها که رفت ، نیروهای مطلقه مهیبی نبودند که هیچ بوق تبلیغاتی آخر الدوره و آخر الزمانی نمی تواند نقش مخرب آنها را در روند نابود کردن کارهای برنامه ای و فعالیتهای عقلائی در عرصه عمران و آبادانی شهر میمه بپوشاند.
  تیم نجف آبادی ،آمدند بهم زدند،خراب کردند(خوردند و بردند را بخاطر فقدان اسناد آشکار و محکمه پسندش فاکتور می گیریم) و رفتند، وارث این تیم عوام رنگ کن ، مسیری است با تلاقی که آسفالت پوش شده ، این سوال مطرح است که چگونه می توان باز با انتخاب تیم دیگری از نجف آباد یا اصفهان راه توسعه و پیش رفت شهر میمه را پیمود؟
  پاسخ عرفی به این پرسش آسان است ، ماهیت تیم جدید را قبل از ورود می توان برآورد کرد، تیمی که خواهد آمد با تیم قبلی از یک چرخ دنده غول آسا هستند که در نهایت پیماینده همان راهی خواهند بود که تیم قبلی پیمودند.
  در سالجاری پس از گذشت ۶ سال از عمر شورای سوم در نقطه ای که تفکر یک جانبه نگر شورای سوم به انتهای همه بن بست های ذاتی خود در عرصه سیاست و مدیریت شهری رسیده بود. در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی، افق های جدید پدیدار شد که بنظر می رسید میوه های نهفته در این افق خوشایند باشد به همین علت اهالی هیجان زده و مومن شهر میمه به تقدس باورهای تازه کسب کرده،طی یک انتخابات پر شور دست رد به سینه اعضای شورای سوم شهر ،(حاملان و حامیان شهردار غیر بومی)زدند و تا حد پاک کردن اعضاء شورا سوم برای همیشه از عرصه مدیریت شهری،آنها را به عقب راندند. سپس با خیالی آسوده و با صداقت قلب و ساده دلی حاصل از عقب راندن بلاتکلیفی عقلی حاکم بر مدیریت گذشته شهر ، مدیریت شهر میمه را به دست نیروهایی مردمی،مومن،دلسوز و معتقد به مدیریت بومی سپردند اما به نظر می رسد عمده ترین عواقب و دستاوردهای این انتخاب به کم آوردن نهائی در یک جنگ چند ماهه بین اعضای شورا برای انتخاب شهردار بومی انجامیده که سرانجام آن فرو رفتن همه آرزوها و امیدهای مردم شهر در باتلاقی خواهد بود که نیروهای موج سوار عصبی و خط تندرو حاکم بر استانداری و نیروهای تشکیلات غیر رسمی محلی برای شورای شهر میمه ترسیم خواهد کرد و می رود که خیال آسوده همگانی و امیدها و آرزوهای اهالی شهر را به کابوسهای حاصل از بلاهت حاملان و عاملان خط تندرو و بی تدبیر تنی چند از اعضای شورای شهر مبدل کند و می رود که دوره جدیدی از حاکمیت مجدد و بلامنازع موج عصبی تندرو با شروعی بی پایان دوباره بر مدیریت شهر میمه حاکم شود. متاسفانه این بار این موج با چنان توانی از تقدس ، عوام گرائی ، دروغ و بی مهابائی به عرصه باز خواهد گشت که هیچکس گمان نمی برد. هر چند حاملان آن بلاخره مجبور خواهند شد روزی به عقب نشینی در برابر بازگشت دوباره به موج اعتدال و امید نیروهای بومی رضایت دهند اما پس از فرصت سوزی های طلائی که باعث عواقبی جبران ناپذیر برای پیشرفت و اصلاح مدیریت غلط شهرمان خواهد شد.
  متاسفانه بعضی از اعضای شورای شهر انقدر بی مهابا و عطشناک و متنفر از نیروهای بومی و مورد تائید مردم به افرادی(نظیر آقای شیبانی و جوانان تحصیل کرده بومی) میتازند که بنظر می رسد دوران نابودی امیدها و سلطه سرنوشت محتوم شهر فرا رسیده است.
  واقعاً باعث تعجب است که اعضای شورای شهر،چگونه حاضرند با وجود بهترین گزینه های بومی برای پست شهرداری در شهر میمه نظیر آقای شیبانی (فردی متدین،انقلابی،رزمنده سالهای دفاع مقدس ، دلسوز،دردمند و دردآشنا،آشنا به مشکلات مردم و شهر میمه ،نیروی با تجربه و کار بلد،فرد آشنا به تکنیکهاو ترفندهای دیپلماسی روز حاکم بر کشور و استان،نیروی تلاشگر و فعال،میمه دوست و عاشق عمران و پیشرفت شهر میمه،انسانی فهیم،سخنور،مدیر و مدبر،توانمند در فعالیتهای فرهنگی و اجرائی،با تجربه ای گرانبها و ارزشمند و موفق در مسئولیتهای مهم اجرایی نظیر مشاور استاندار،بخشداری،شهرداری و مدیر پروژه عظیم مسکن مهر) را به بهانه واهی (بازنشسته بودن))بگذرند و تن به پذیرش یک نیروی غیر بومی دهند،آیا در شهر میمه با اینهمه نیروهای مومن،با تجربه و متخصص جوان،فردی برای مسند شهرداری یافت نمی شود؟ آیا مدیریت بر شهر میمه سخت تر از مدیریت بر شهر کاشان (دومین شهر استان) است ؟شهردار جدید شهر کاشان آقای مهندس رضوی(یک جوان تحصیل کرده رشته عمران با ۲۶ سال سن است)چرا به جوانان تحصیل کرده شهرمان ایمان و اعتقادی نیست؟
  آیا در شهر میمه چنین افرادی یافت نمی شود که کاسه گدائی بدست گرفته و سفره رنگین و فرش قرمز برای غریبه ها می گسترانیم ؟ آیا عملکرد چندین ساله تیم نجف آبادی به این زودی فراموش شد؟
  برادران بزرگوار و محترم عضو شورای شهر میمه،این چنین نیست ،بالاخره امیدها دوباره جوانه می زند و شکوفه می دهد و دوباره آن شور خردمندانه و شیوه رفتار عقلائی پنهان در چین های افکار جامعه و مردم فهیم شهر میمه،خود را نشان خواهد داد.باید بپذیرید که باید تغییر رخ دهد،باید موج عصبیت حاکم بر اعضاء شورا پس نشسته و رفتارهای عقلائی پذیرفته شود درست است که عوامل بسیاری در شکل گیری آینده پیشرفت شهر میمه دخیل است که حتی سمت و سوی آنها هم مشخص نیست.اما یک چیز مسلم است که جامعه شهری میمه یک پشتوانه اصلی ولی نهفته و درونی دارد که نیروی آن مهیب تر از امیال هر خود رائی است(نیروی فکری نسلی جوان و تحصیل کرده)،بیائید خود را به این نیروها وصل کنید(به موئی وصل شوید که هرگز پاره نخواهد شد)وآینده پیشرفت کلی شد و آینده ای روشن ، محتوم این شهر و مردم آن خواهند بود،هر چند با افت و خیز و دشوار یهایی توام باشد.
  و اما آخرین تذکر دوستانه به اعضای محترم شورای شهر ،برادران بزرگوار به راهی نروید که شورای سوم رفت،مردم فهیم و هوشیاری شهر میمه با کسی عهداخوت نبسته اند و مطمئن باشید که اگر تن به پذیرش شهردار غیر بومی و عاریتی دهید،مردم همانطوریکه در انتخابات شورای چهارم شهر،دست رد به سینه اعضای شورای سوم زدند در انتخابات آینده از شما هم عبور خواهند کرد و عملکرد شما لکه ای سیاه در تاریخ این شهر باقی خواهد گذاشت.
  و اما سخنی با نماینده محترم شهرستان
  جناب آقای حاجی، انتظار آنست که حضرتعالی با پیگیری از طریق مسؤولین استانداری مانع و بهانه بازنشسته بودن آقای شیبانی را مرتفع نمایید . برادر بزرگوار ، زندگی یکسری لحظه هاست که فرصتهای پیاپی برای انسانها ایجاد می کند ، حال که این فرصت برای شما ایجاد شده که بتوانید حرکتی انجام دهید، خواهشمندم که این فرصت را تبدیل به فرصت سوزی نکنید و به عوض کوشش وافری که بخرج می دهید تا جایگاهتان را به هر نحو ممکن حفظ کنید کمی به این موضوع فکر کنید که وام دار مردمی هستید که به هر دلیلی به شما رای داده اند وانتظار کمک از شما دارند.
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۵م, ۱۳۹۲ ، ۱۰:۱۸ ب.ظ گفته
  صبح میمه نوشت/۴۷:۵۲ – پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : ۱۴ views | |
  یکی از نویسندگان صبح میمه – تاملی بر انتخاب شهردار
  بسمه تعالی
  بازدید از مطلب جناب آقای معینیان ابتدا به دلیل دانشمند بودن ایشان است و در ثانی به دلیل اهمیت موضوع برای شهروندان میمه ای و نشانگر مسوولیت خطیر اعضای شورای چهارم در بحث انتخاب شهردار است. الحمدالله مردم میمه بسیار فهیم و قدردان هستند و در هر شهری تعدادی انگشت شمار وجود دارند که همیشه برخلاف جهت آب در حرکتند و این هم نیاز رشد و پویایی است که اگر نباشد پیشرفتی در کار نیست. با بررسی که در اتفاقات اخیر شورای چهارم داشتم باز هم رد پایی از ادامه گل کاشتنهای شورای سوم به چشم خورد و متاسفانه شورای چهارم نیز در طوفان ایجاد شده غوطه ور شده و به جای اینکه به پیشرفت میمه فکر کنند به محبوبیت خود فکر کردند و این محبوبیت نیز دستخوش تحولاتی خواهد بود بزرگ و گذشت زمان همان هایی را که احترام کردند در روبرویشان مشاهده خواهند نمود. گروهی انگشت شمار به محوریت یک شخص در تلاش بودند که رییس شورای فعلی شهردار گردد تا باز هم جاده برای بعضی دوستان شورای سوم باز گردد و با همین دلیل بچه گانه اقدام به تبلیغات منفی و تخریبی در بین مردم عام بر علیه تمامی کاندید های بومی شهرداری میمه، با شعار اینکه دلم برای میمه می سوزد نمود. به این امید که شاید این اتفاقات دلیلی باشد برای حضور مجدد در شورای شهر. دوستان شورای چهارم هوشیارانه این اتفاق را از نطفه خاموش نمودند ولیکن نتوانستند با هوشیاری و تیز هوشی حاشیه های این حرکت را رهبری نمایند.
  درخواست مردم از شورای چهارم مبنی بر حضور آقای شیبانی به عنوان شهردار این نیست که فکر کنید به خاطر خط و خطوط سیاسی است. اگر مردم می گویند آقای اسد در زمان شهردار بودنش خوب عمل کرد رای اول شورا را نیز با همین تفکرات عمومی کسب می کند و اگر الان می گویند آقای شیبانی به این دلیل است که ایشان به عنوان یک نیروی بومی ، توانمندی کار در شهرداری را دارد و می توامد راه گشای پیشرفت شهر باشد. و طبیعی است که چنین پست هایی موافق و مخالف زیادی دارد آقای مقصودی اگه امکان داره متنی را آماده کنید و به بعضی از دوستان شورای چهارم بدهید ده بار از رویش بنویسند که اگر منتخب مردم شدند باید اقتدار و پایبندی به اصول داشته باشند و محبوبیت خودشان در بین مردم را به اصل اول تصمیم یعنی انتخاب شهردار ترجیح ندهند. و اگر اینگونه خودشان را به دست امواج عمومی دهند شاهنامه پایان خوشی نخواهد داشت. البته جای گلایه نیز دارد که سوابق دوستان در شوراهای اسبق نباید اینگونه دوستان را در سردرگمی قرار دهد
  و اما معرفی شهردار از طرف استانداری آقای شورای شهر اطمینان داشته باشید که نیروی کارآمد و قوی برای میمه نخواهد آمد معاون شهردار درجه سه استان به عنوان شهر میمه دردی از شهر میمه را مرتفع نخواهد نمود و ۴ سال شما هم به همین منوال چند ماهه خواهد گذشت. کسی که از استانداری یا فرمانداری به میمه نگاه می کند نگاهی است در حد یک شهری با این جمعیت و این درآمد و این گروه های افراطی و….. نمی آید آنچه را که خودمان برای شهرمان حق می دانیم ببیند. پس در معرفی شهردار نیز با همین تفکرات اقدام می نماید.
  رسیدن به یک جمع بندی زمان یک ساعته با مدیریت رییس شورای شهر می خواهد و صحبت های منطقی و ان شالله تصمیم به آنچه که به نفع شهر است.
  به امید روزی که اتحاد و همدلی در بین اعضای شورای شهر بابی باشد برای اتحاد بین همه مردم خوب و فهیم میمه.
  وبلاگ بولتن خبر میمه, در مهر ۲۵م, ۱۳۹۲ ، ۱۰:۲۶ ب.ظ گفته
  بی مناسبت نیست پس از مطرح شدن برخی خبرهاو مطالب /الزایمر سیاسی
  الزایمر سیاسی : حاجی دلیگانی مویدالدوله یا منتقدالدوله
  حاجی هم به صف منتقدین رئیس جمهور پیوست .
  در حالیکه برخی از صاحب نظران و کارشناسان امور سیاسی معتقد بودند حاجی با استعفا از معاونت استانداری اصفهان و فرمانداری کاشان بعنوان وکیلی از طرف دولت به مجلس راه یافته است و حمایت وی از ریاست سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی ، مخالفت با ریاست علی لاریجانی در مجلس ، مخالفت جدی با طرح اصلاح قانون انتخابات ، خروج از جلسه ی علنی مجلس در جهت آبستراکسیون و همنوایی با جبهه ی پایداری که با تعیین سهم دکتر الهام در دولت ، به احمدی نژاد نزدیکتر شده اند ، به این شائبه دامن می زد به انتقاد از عزل و نصب های اخیر احمدی نژاد پرداخت . وی به خبرنگار پارلمانی رویداد گفت : البته از اختیارات رئیس جمهور است که وزیر را سرپرست بگذارد و وزیری که این همه کار به عهده اش است، دو وزارتخانه ایی که نباید ادغام می شد و اعتقاد ما الان این است که ادغام این دو وزارت خانه باعث شده است که کار بخشی فدای بخش دیگری از شهرستانها و استان ها شود و الان یک وزارت خانه را هم سرپرستی کند این هم جای نقد دارد.
  وی در رابطه با تغییر منصب رحیم مشایی افزود: آقای رئیس جمهور باید بداند که عموما کسانی که بچه های انقلاب و دوستدار و دلسوز نظام که اصولگرا هستند رابطه و میانه خوبی با مشایی ندارند و این نوع تعریف و تمجید که، کلمه ای نبود که مثبت باشد و آقای رئیس جمهور بکار نبرده باشد در رابطه با ایشان و این هم کار درستی نبود و با توجه به این که ایشان در زمانی که می خواستند معاون اول رئیس جمهور بشود باز با رهنمودی که مقام معظم رهبری داشتند ایشان کنار گذاشته شدند و درست هم همان بود که کنار گذاشته شوند و این تعریف و تمجید کار درستی نبود.
  + نوشته شده در شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱ساعت ۶:۵۳ توسط صبح میمه | آرشیو نظرات
  حاجی هم به صف منتقدین رئیس جمهور پیوست .
  ناظر
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۷:۱۷
  من یک سئوال از حاجی دارم وآن اینکه چرا در یک مملکت ۷۵میلیونی چند سالی است که هیچکس تیغش به رحیم مشایی نبریده وهمچنان جولان می دهد اگر حاجی جواب نداد از صاحبنظران دیگرجواب میخواهم مخصوصا از طرفداران رحیم مشایی
  م.
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۸:۱۷
  در پاراگراف اول ، نظر خود راجع به حاجی را نوشتید !
  امیر محمد
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰
  قال الرّضا علیه‌السّلام:
  لا یَتِمُّ عَقْلُ امْرِء مُسْلِم حَتّى تَکُونَ فیهِ عَشْرُ خِصال:
  أَلْخَیْرُ مِنْهُ مَأمُولٌ. وَ الشَّرُّ مِنْهُ مَأْمُونٌ. یَسْتَکْثِرُ قَلیلَ الْخَیْرِ مِنْ غَیْرِهِ، وَ یَسْتَقِلُّ کَثیرَ الْخَیْرِ مِنْ نَفْسِهِ. لا یَسْأَمُ مِنْ طَلَبِ الْحَوائِجِ إِلَیْهِ، وَ لا یَمَلُّ مِنْ طَلَبِ الْعِلْمِ طُولَ دَهْرِهِ. أَلْفَقْرُ فِى اللّهِ أَحَبُّ إِلَیْهِ مِنَ الْغِنى. وَ الذُّلُّ فىِ اللّهِ أَحَبُّ إِلَیْهِ مِنَ الْعِزِّ فى عَدُوِّهِ. وَ الْخُمُولُ أَشْهى إِلَیْهِ مِنَ الشُّهْرَهِ.
  ثُمَّ قالَ(علیه السلام):
  أَلْعاشِرَهُ وَ مَا الْعاشِرَهُ؟ قیلَ لَهُ: ما هِىَ؟ قالَ(علیه السلام): لا یَرى أَحَدًا إِلاّ قالَ: هُوَ خَیْرٌ مِنّى وَ أَتْقى.
  * * *
  امام رضا علیه السلام فرمودند:
  عقل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:
  ۱ـ از او امید خیر باشد.
  ۲ـ از بدى او در امان باشند.
  ۳ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد.
  ۴ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد.
  ۵ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود.
  ۶ـ در عمر خود از دانش‌طلبى خسته نشود.
  ۷ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد.
  ۸ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد.
  ۹ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد.
  ۱۰ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟
  به او گفته شد: چیست؟
  فرمود:
  احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴
  باهیچکس عهد اخوت ویا پدر کشتگی نداریم هرکه در صراط مستقیم باشد در دل ماست و هرکه از صراط مستقیم خارج شد او را به ارباب جدیدش می سپاریم
  همشهری
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۷:۲۶
  آقای شیبانی خیلی سیاستمدارانه نوشته اید. بوجود شما برای پیشبرد امور شهرمان و بخشمان افتخار می کنیم . راستی شهرستان شدن به کجا رسید. زمان اقای حسینی کار تمام شده بود و فقط انتخابات مانع شد. لطفا شما پیگیری کنید.
  شنونده
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸
  همشهری عزیز شما که کار فرمانداری را در زمان آقای حسینی تمام شده دیدید و اینقد نفوذ داشتید چطور از آقای شیبانی خبر می گیرید
  ۱۵
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ ۱۸:۳۲
  سلام
  این پست با بصیرت و درایت جامعی نگاشته و تنظیم شده است.
  منصف
  سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ ۷:۵۲
  ازآقای هاشمی که تعریف نکرده که اینقدرذوق زده شده ای!آقای شیبانی،حاجی انسان منصفی ست که درجای خودش انصاف دارد.
  کد خبر: ۹۸۴۶ | زمان مخابره: ۶:۴۲:۲۷ – سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ وزیری که آقای حاجی را هم مایوس کرده است .
  حاجی که با انتقاد های تند از مدیران شهرستان حضور رسانه ای خود را قبل از سوگند نمایندگی و صف آرایی های داخل مجلس آغاز کرده بود خیلی زود و با عضویت در فراکسیون اصول گرایان اقلیت ، به جمع مویدالدوله های مجلس پیوست و علیرغم امضای استیضاح وزیر ورزش در کارنامه ی خود ، ضمن مخالفت مشروح با اصلاح قانون انتخابات و طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح وزراء ، با آرامی و بدون اعلام قبلی به وضع موجود در مدیریت ها رضایت داد . اما وی روز گذشته در گفتگو با فارس ، حسینی وزیر ارشاد را بدلیل عملکردش در استان اصفهان که در روزهای اخیر اعتراض استاندار را هم برانگیخته است ، مستحق پاسخگویی به سوال نمایندگان دانست . با هم گفتگوی فارس با آقای حاجی را می خوانیم :
  حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز ( دیروز ) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر با بیان اینکه ضعف مدیریتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان امری غیرقابل توجیه است، اظهار کرد: علل بحران مدیریتی این سازمان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر می‌گردد.
  وی ادامه داد: سکاندار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه ضعیف عمل کرده است و باید پاسخگوی نمایندگان ملت باشد.
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: مدیر قبلی این اداره در استان اصفهان پروازی بودند در حالی‌که مدیر پروازی برای این استان با تاریخ و تمدن کهن جوابگو نیست.
  وی تصریح کرد: من از عملکرد سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال استان اصفهان مأیوسم و در صورتی که بحران مدیریتی این استان را حل نکند باید پاسخگوی سئوالات نمایندگان ملت باشد.
  نماینده مردم شاهین‌شهر و بر خوار در مجلس تأکید کرد: ما تمام مشکلات هنرمندان به ویژه در شهرستان‌های شاهین شهر و برخوار را به صورت مکتوب برای وزیر مربوطه نوشته‌ایم، اما به دلیل ضعف مدیریتی این وزارتخانه هنوز امکان ملاقات یا دسترسی به وزیر فرهنگ و ارشاد برای گفت‌وگو درباره این چنین مشکلات را پیدا نکرده‌ایم.۱۱ دیدگاه مطلب برای ” وزیری که آقای حاجی را هم مایوس کرده است . ” ارسال شده است. ۱۱ دیدگاه مطلب برای ” وزیری که آقای حاجی را هم مایوس کرده است . ” ارسال شده است.
  بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟
  بحث شهرستان شدن میمه عمری به بلندای تاسیس … ( ۱۰۴ بازدید در روز گذشته )
  ادامه مطلب
  + نوشته شده در دوشنبه چهارم دی ۱۳۹۱ساعت ۷:۲۷ توسط صبح میمه | آرشیو نظرات
  بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟
  گرچه بحث شهرستان شدن میمه عمری به بلندای تاسیس شهرستان برخوار و میمه و سپس شهرستان شاهین شهر و میمه دارد ،
  اما این موضوع در دور دوم نمایندگی آقای حسینی از شتاب بیشتری برخوردار گردید و ایشان با توجه به تجربه ای که در تاسیس شهرستان برخوار داشتند ، بحث شهرستان شدن میمه را بخوبی مدیریت کردند و فقط عامل انتخابات مجلس شورای اسلامی و بیم بهره برداری تبلیغاتی مانع از نتیجه گیری نهایی گردید . یکی از نگرانی های نگارنده در تغییر نماینده ، فراموش شدن و یا به نتیجه نرسیدن تاسیس شهرستان میمه بود که با شروع نمایندگی آقای حاجی و برگزاری چند جلسه و پیگیریهایی که ادعا می شد در حال انجام است قاطبه ی اهالی بخش میمه ، به تحقق این مهم امیدوارتر از گذشته شدند گرچه هر از چند گاه فرافکنی های برخی از مسئولین مبنی بر اینکه شورای مرکز بخش باید فعال تر وارد شود یا ورود فلان سایت به قضیه مشکل ایجاد کرده است ، نشان از این دارد که یا اراده ی جدی برای این امر وجود ندارد یا این اراده از کارآمدی لازم حتی در فرمانداری و شهرستان و استانداری اصفهان برخوردار نیست.
  مردم بخش ما بخوبی واقف هستند که با تحقق شهرستان میمه آنچه را با جلسات سفیران خدمت که کار حداقلی پسندیده ای است به سختی بدست می آورند ، با اعتبارات و مدیریت مستقل و همخوانی و یکپارچگی فرهنگی و اجتماعی موجود در شهرستان میمه با سهولت بیشتری بدست خواهند آورد و پیاله ی می ما به دستهای بعضا رعشه دار برخی از مدیران شهرستانی نخواهد افتاد که با اصرار و التماس و چانه زنی سهم بخش وسیع ، دورافتاده و محروم ما از درآمد ملی تادیه گردد.
  مردم بخش میمه می توانند عطای سفیران خدمت را با مصوباتی که حتی در سایت نماینده ی محترم نیز لابد بدلیل نداشتن پشتوانه ی اجرایی ، اطلاع رسانی نمی گردد ، ببخشایند و با تشکیل ستادی از فعالان مسائل اجتماعی شهرها و روستاهای مختلف بخش میمه ، با مدیریت نماینده ی محترم مردم در مجلس شورای اسلامی به پیگیری این مهم بپردازند و زمان را تا رسیدن به آستانه ی انتخابات حساس ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از دست ندهند. جا دارد استاندار دست نیافتنی اصفهان و فرماندار محترم به نمایندگی از ایشان با صراحتی که از مسئولین نظام انتظار می رود به مردم ما بگویند که ” بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟”نوشته شده در دوشنبه چهارم دی ۱۳۹۱ساعت ۷:۲۷ توسط صبح میمه
  بخش میمه در کجای شهرستان شدن ایستاده است ؟
  م.
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۷:۵۸
  استاندار برای ما دست نیافتنی هستند . اصلا می دانند شهری به اسم میمه هم در استان اصفهان وجود دارد ؟ همه می دانند که اصفهانیها تا ریگی در آب نبینند پا در آن نمی گذارند . تا اوضاع اینطور است ما که هیچ ، به داد شهرهای اقماری اصفهان نیز نمی رسند .
  ضمنا ، تابلوی شهرستان میمه بد حالی به ما داد !
  میمه اى
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۸:۱۱
  صحیح است.حرف دل ماست.
  ع امین
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۸:۱۵
  چقدر مغرضانه تنظیم شده ۱-هنوز حمایت ازحاج اقا حسینی و مصادره فعالیت های اقای حاجی ۲-تحریک احساسات ناسیونالیستی وزوانی ها با جعل تابلو ۳- کنایه زدن به استاندار و فرماندارونماینده تا انها از پیگیری دلسرد شوند
  ——————————————————————————–
  با سلام ، آیا حمایت از کسی که در دوره ای خدمتگزار مردم بوده است و خدمات ارزشمندی هم داشته است ، غرض ورزی است؟ کدام فعالیت آقای حاجی نماینده ی محترم مصادره شده است ؟آیا اگر بخش میمه ارتقاء یابد جز به شهرستان میمه ارتقاء می یابد؟ کجای این مطلب تحریک احساسات است؟ کجای این نوشتار کنایه دارد؟ اگر هم کنایه باشد ابلغ من الصراحه است . بحث از دلسرد شدن و دلسرد نشدن نیست. نماینده و فرماندار و استاندار بزرگترین شانی که دارند در خدمت مردم بودن است و دلسردی تکلیف را از آنان ساقط نمی کند.
  شهرستانى
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۸:۲۵
  اقاى حاجى به کارهاى کلان و کشورى فکر میکنه و باید نماینده ایران تو سازمان ملل مى شد به جاى اینکه نماینده مردم میمه و برخوار و شاهین شهر تو مجلس بشه.فرماندار شدن میمه رو بى خیال شده به هاى و هوى و مخالفت با یه سرى مسایل روى اورده.اقا جان شهرستان شدن میمه چى شد؟حسینى بى هاى و هوى بیشتر پا کار بود.
  زاهدی
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹
  آقای شیبانی کاملا منطقی و مستدل نوشته اید. یاد آقای حسینی بخیر . بحث قطار را یک تنه پیش برد . بدون سر و صدا . مردم آمادگی دارندذ برای شهرستان شدن به وزارت کشور هم بروند.
  //
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹
  چه اصراری دارین به شهرستان شدن !!!
  حل همه مشکلاتتون روفقط تویک کلمه میبیینیید
  خیلیییییییی سطحی نگرهستید
  خوش خیال
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴
  چرا اینقدرعجله میکنید مگرشما اصحاب کهف هستید میمه خیلی وقته که شهرستان شده رییس شورای شهرمیمه چندین جلسه است که ازآمدن قریب الوقوع شهرستان میمه میگوید چرا باورندارید همراه جاده دهق میاید نگران نباشید
  شهروند
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۶
  کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
  اقای شیبانی مثل قضیه قنات باید خودتان دست بکار شوید وگرنه فایده ای ندارد.
  اصفهانی
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۲:۳۳
  به قول اصفهانی ها:
  اون پشت پسلا
  محسن.ج
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ ۱۴:۲۳
  با سلام خدمت اقای شیبانی باتشکر از این که پرونده شهرستان شدن را با قلم خود یکبار دیگر گشودید…..ما که هر چه نوشیتیم نشد جز به هزله سویی نرفت….
  یک سوال داشتم…چندی پیش در رابطه با این موضوع از یکی از مسولین سوال نمودم که در جواب گفت شورای وزوان در پی دیدن عکس تابلوی فرمانداری در وب میمه؛ شروع به نامه نگاری نموده که چرا در تابلوی ؛ وزوان و میمه ،ذکر نشده و کار شده را در دقیقه نود نافرجام نمودند….ایا فی الواقع چنین بوده ؟ هر چند که بنده به گفته ای ایشان اطمینان دارم….
  ثانیا اگر این گونه بوده ایا کسی سعی در این راه نموده که به مسولین تفهیم کند بخش ما شامل روستاهای بسیار دیگری از جمله لایبید لوشاب اذان زیاد اباد حسن رباط موته و غیره و غیره هست ونباید کسی تنها به حرف ۵نفر اعضای شورای یکی از توابع گوش دهد؟ با تشکر
  —————————————

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.