۱۴:۰۲ - چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴

حواشی یک فوت ناگهانی

حاشیه سازی زشت فوتبالی برای همسر فوتبالیست

ورزش کشور و در صدر آن ورزش فوتبال با حاشیه عجین شده که متاسفانه این حاشیه ها همواره از چشمان تیزبین رسانه های نوشتاری و تصویری پنهان نمانده است.

به گزارش پایگاه خبری”شاهین نا” روز پنج شنبه هفته گذشته خبری منتشر شد که اندوه آن تا ابد اگر در خاطر همه مردم باقی نماند حداقل در خاطر فوتبال دوستان باقی می ماند.انتشار خبر فوت هادی نوروزی، کاپیتان ۳۰ ساله تیم فوتبال پرسپولیس تهران از این منظر فراموش نشدنی است که وی به صورت ناگهانی و بدون داشتن سابقه بیماری و همچنین قرار داشتن در سن جوانی و اوج  دوران ورزشی خود با دنیا وداع کرد.

بر خلاف فوت ناگهانی هادی نوروزی کاپیتان فقید تیم فوتبال پرسپولیس که اصلا قابل پیش بینی نبود، حضور پرشور ورزشکاران و مخصوصا اهالی فوتبال در مراسم تشییع و تدفین نوروزی قابل پیش بینی بود، به گونه ای که تاسف فوت نوروزی از سطح فوتبال و ورزش ایران عبور کرد و عملا اکثر ملت ایران از این خبر ناگهانی تحت تاثیر و اندوه قرار گرفتند که این مسئله با توجه به مراسم تشییع و خاکسپاری نوروزی در تهران و بابل به اثبات رسید.

جمعیت شرکت کننده در تشییع پیکر نوروزی در شهرستان بابل به اندازه ای بود که تشییع در ورزشگاه کشوری این شهر منتفی شد و جنازه به زادگاه نوروزی منتقل شد و در نهایت پیکر این فوتبالیست با اخلاق در روستای “کپورچال” به خاک سپرده شد.

به طور کلی ورزش کشور و در صدر آن ورزش فوتبال با حاشیه عجین شده و همواره با حاشیه های مختلف مواجه بوده است که متاسفانه با همواره از چشمان تیزبین رسانه های نوشتاری و تصویری پنهان نمانده و همیشه مورد توجه قرار گرفته است، حاشیه هایی که بعضا سبب نزول جایگاه ورزش کشور در سطح جهان هم شده است.

پرسپولیس تهران به عنوان یکی از تیم های لیگ برتری که امسال هم همانند سنوات گذشته از حاشیه به دور نبوده است، انتظار می رفت با توجه به از دست دادن کاپیتان خود آن هم در اوج آمادگی و پختگی دوران ورزشی نوروزی، مورد توجه حاشیه سازان قرار نگیرد.تا حدود زیادی هم این انتظار برآورده شد اما نه به صورت کامل و صد در صدی، چرا که هم پرسپولیس و هم خانواده داغدار نوروزی مورد نوازش حاشیه سازان کاسب قرار گرفتند.

هنوز هادی نوروزی کاپیتان جوان پرسپولیس دفن نشده بود که برخی رسانه ها به طلب میلیونی این بازیکن فقید از باشگاه بحران زده پرسپولیس پرداختند و به نوعی با دلسوزی ظاهری برای فرزندان و همسر نوروزی قصد داشتند که آنها را در مقابل باشگاه قرار دهند.

اما این پایان کار نبود و اشاره های دست همسر نوروزی در شرایط بسیار بد روحی و در مراسم تشییع همسرش از چشمان تیز بین حاشیه سازان دور نماند و اشاره های وی دستاویزی برای حاشیه سازان قرار گرفت.

farhangnews_150842-436840-1444110975

اگرچه همسر نوروزی استنباط رسانه های حاشیه ساز از اشاره اش را غلط توصیف کرد اما نکاتی در باب این مسائل مطرح است:

۱٫در شرایطی که روح هر انسانی از فوت این بازیکن جوان تحت تاثیر قرار گرفته است، قطعا بعد فوت این بازیکن فوتبال حتی مخالفان دوران حیات نوروزی دست از مخالفت با وی برداشته اند حال چه برسد به یک استقلالی و یا هر رنگ دیگر.همانطور که استقلالی ها برای نوروزی بعد از فوتش سنگ تمام گذاشتند و بدون حاشیه با خانواده مرحوم نوروزی همدردی کردند.

۲٫اگر بر فرض محال همسر نوروزی عدد ۶ را خطاب به استقلالی ها نشان داده باشد نباید به وی در آن حال و هوا که دائما از حال می رفت و به هوش می آمد خرده گرفت و مطمئنا استقلالی ها هم به این نتیجه رسیده اند که موضع خاصی نگرفتند اما باید تاسف خورد برای حاشیه سازان که به همسر داغدیده نوروزی رحم نکردند و شرایطی را فراهم ساختند که همسر نوروزی با حال و هوای خاص خود قسم بخورد که منظورش از اشاره دستانش نشان دادن عدد شش نبوده و تنها قصد داشته است که حلقه خود را نمایان سازد.

۳٫به نظر می رسد این حاشیه نویسان به غیر از افزایش مخاطب و فروش بیشتر هدف دیگری ندارند چرا که هر انسان عاقلی می داند که پرداختن به چنین موضوعاتی آن هم در هیاهوی وارد شدن شوک بزرگ به یک خانواده و تیم، زمان مناسبی نیست.

۴٫نکته پایانی اینکه شرایط حاکم بر ورزش ایران و مخصوصا فوتبال کاملا احساسی است و این ادعا با توجه به وجود چنین حاشیه هایی که اشاره شد، کاملا احساس می شود که به نظر می رسد عدم توجه رسانه های دلسوز ورزشی و البته مسئولین به منظور جلوگیری از چنین حواشی ای می تواند آینده تلخی را چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور برای ورزش کشور رقم بزند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.