۰۹:۰۹ - یکشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۴

مدیر روابط عمومی وزارت نفت خبر داد

قطع احتمالی سهمیه سوخت خودروهای شخصی

مدیر روابط عمومی وزارت نفت گفت: در مورد سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی هنوز تصمیم قطعی صورت نگرفته است اما به‌ احتمال زیاد این سهمیه واریز نمی‌شود و خودرو‌های شخصی از این به بعد با نرخ آزاد سوخت گیری می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری”شاهین نا” اکبر نعمت اللهی در حاشیه طرح افتتاح سالن کنفرانس ناحیه آبادان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سهمیه سوخت خودرو های عمومی به حساب آن ها واریز شده اما سهمیه سوخت خودرو های شخصی تا این لحظه اعمال نشده است.

وی با بیان اینکه این موضوع در روز های آینده مشخص می شود، تک نرخی کردن سهمیه سوخت برای خودروهای شخصی را امری مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با این کار جلوی فروش غیرقانونی، قاچاق و نگه داشتن بیش از حد سوخت در کارت جلوگیری می شود.

مدیر روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینکه خودرو های عمومی نیز بر اساس مسیری که طی می کنند و چیزی که از بارنامه و جی پی اس آن ها دریافت می شود سهمیه سوخت دریافت می کنند، عنوان کرد: با این کار سوخت مازاد بر مصرف داده نمی شود و هر فرد به اندازه ای که مصرف دارد سوخت دریافت می کند.

وی با اشاره به مجموعه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، بیان کرد: مجموعه پخش در صنعت نفت نقش سرباز جلو را بازی می کند و در واقع قسمت ارتباطی مجموعه نفت با مردم را تشکیل می دهد.

نعمت اللهی اظهار داشت : همین ویژگی سبب حساس بودن کار مجموعه پخش شده است و از آنجایی که این ارتباط همیشگی است مانند برق که تا کلید آن خاموش شود همه متوجه می شوند، خدمات پخش نیز به خودی خود به صورت مداوم در پمپ بنزین ها و دیگر مناطق زیر نظر عموم است و به صورت آنی رصد می شود.

مشاور وزیر نفت با بیان اینکه در فصول مختلف ممکن است مشکلاتی برای پخش سوخت هایی مانند گاز به وجود بیاید، عنوان کرد: این موضوع نیز بر حساسیت کار می افزاید و نیازمند مدیریت کامل و صحیح است.

وی اظهار داشت: در یک ماه آینده پالایشگاه آبادان بنزین یورو۴ خود را عرضه می کند و شاهد ارائه بنزینی با کیفیت مطلوب از این پالایشگاه برای ارائه در پمپ بنزین ها خواهیم بود.

منبع:جام جم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.