۱۱:۴۸ - سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳

واریز سهمیه بنزین بهمن ماه؛ ساعت ۲۴ امشب

حدود۴۰۰ میلیون لیتر از سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت باقی مانده که از ابتدای بهمن ماه تبدیل به ۲ سهمیه ۷۰۰ تومانی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری“شاهین نابه نقل از ایلنا، سهمیه ۶۰ لیتری بنزین امشب در کارت های سوخت شارژ می شود. سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ویژه بهمن ماه ساعت ۲۴ امشب ۳۱ دی ماه در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ خواهد شد.

بر این اساس، هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به قیمت ۷۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد نیز با نرخ ۱۰۰۰ تومان به فروش خواهد رسید.

همچنین یادآور می شود؛ مسئولان وزارت نفت اعلام کرده اند که از ابتدای بهمن ماه عرضه بنزین ۴۰۰ تومانی در جایگاه های سوخت متوقف خواهد شد.

این گزارش اضافه می‌کند، مصرف‌کنندگانی که بنزین ۴۰۰ تومانی ذخیره‌شده در کارت‌های خود دارند از امشب به جای هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی ۲ لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی دریافت خواهند کرد.

طبق آنچه سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی روز شنبه اعلام کرده بود: حدود۴۰۰ میلیون لیتر از سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت باقی مانده که از ابتدای بهمن ماه تبدیل به ۲ سهمیه ۷۰۰ تومانی می‌شود.

عربعلی گفته بود: با اعلام زمان پایان عرضه بنزین ۴۰۰ تومانی میزان مصرف افزایش چندانی نداشته اما میزان مراجعات مردم به جایگاه‌ها و سوختگیری‌ها تا حدودی افزایش یافته است.

وی اظهار کرده بود: با توقف عرضه بنزین ۴۰۰ تومانی اتفاق خاص و یا غیر منتظره‌ای رخ نداده و در ‌‌نهایت به سود مصرف کننده است بنابراین نگرانی وجود ندارد ضمن اینکه دو نرخی شدن درآمدی برای شرکت پخش ندارد و تغییری در درآمدهای شرکت ملی پخش فرآورده حاصل نمی‌شود.

وی به کسانی که همچنان سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی را در کارت‌های خود دارند توصیه کرد که حتما یک مرحله در بهمن ماه سوخت گیری کنند تا تراکنش انجام شود و بنزین ۴۰۰ تومانی تبدیل به ۲ لیتربنزین ۷۰۰ تومانی شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه یادآور شده با انجام تراکنش موجودی ۴۰۰ تومانی محاسبه می‌شود و به ازای هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی دو لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی جایگزین می‌شود در غیر این صورت ممکن است با مشکل مواجه شوند یعنی اگر یک بار تراکنش ثبت شود مشکل احتمالی رفع می‌شود ضمن اینکه در صورت بروز مشکل می‌توانند با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند تا نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.