۲۰:۲۷ - پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳

رونمایی از اینترنت همراه نسل چهارم ایرانسل

مدیر عامل شرکت ایرانسل گفت: با راه اندازی شبکه 4G، ایران در میان ۱۰۰ کشور اول دارنده این تکنولوژی قرار می گیرد و نیز کاربران تلفن همراه و باند همراه کشور، می توانند اینترنتی با کیفیت جهانی را تجربه کنند.

به گزارش پایگاه خبری“شاهین نابه نقل از مهر، علیرضا دزفولی در مراسم رونمایی از “اینترنت همراه نسل چهارم ایرانسل” در هتل پارس مشهد اظهار کرد: امروز شاهد بهره برداری از شبکه 4G به عنوان آخرین سطح از تکنولوژی روز دنیا در ایران و شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی کشور هستیم و با افتخار اعلام می کنیم که در میان ۱۰۰ کشور اول دارنده این تکنولوژی در دنیا قرار داریم.
وی افزود: با راه اندازی این شبکه، مشترکان تلفن همراه و باند همراه کشور، اینترنتی با کیفیت جهانی را تجربه کرده و با استفاده از سیم‌کارت‌های مخصوص خدمات نسل چهارم را می‌توانند در اختیار داشته‌ باشند.

مدیرعامل ایرانسل خاطر نشان کرد: بعد از راه اندازی نسل دوم شبکه های ارتباطی در سال ۸۵ در مشهد، خوشحالیم که باری دیگر در این کلان شهر مذهبی، برای اولین بار نسل چهارم شبکه های ارتباطی اینترنتی را به بهره برداری می رسانیم.

دزفولی عنوان کرد: با توجه به شعار “زندگی دیجیتال” ایرانسل که از سال گذشته در دستور کار ما قرار گرفته است تلاش شده تا امکانات و مقدمات لازم جهت رفاه حال بیشتر شهروند دیجیتال را فراهم کنیم و بهره برداری از نسل چهارم نیز در جهت تحقق همین هدف بوده است.

وی به مسئولیت های اجتماعی ایرانسل اشاره کرد و گفت: از جمله کارهایی که ایرانسل در راستای خدمات اجتماعی انجام داده می توان به اسپانسری لیگ های برتر سال ۹۳ و حمایت از دانش آموختگان دانشگاه شریف اشاره کرد.

دزفولی به عملکرد شرکت ایرانسل بر مبنای قرارداد وزارت ارتباطات کشور اظهار کرد: طبق قرارداد ما باید تا سال هشتم ۹ هزار کیلومتر از جاده های کشور را پوشش می دادیم که ما رشدی ۲۱۰ درصدی نزدیک به ۲۸ هزار کیلومتر از جاده های کشور را تحت پوشش خدمات تلفنی قرار دادیم.

وی همچنین به پوشش جمعیتی شبکه های ایرانسل در کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس پروانه ای که از سوی وزارت اطلاعات و ارتباطات کشور به ما داده شده بود باید ۷۶ درصد از جمعیت کشور را پوشش می دادیم که ما موفق به پوشش ۸۴ درصدی جمعیت کشور شدیم.

مدیر عامل شرکت ایرانسل از قعطی تماس درون شبکه ای به میزان ۰.۷۶ در کشور خبر داد و گفت: میزان قعطی تماس مکالماتی درون شبکه ای ایرانسل در قراردادی که با وزارت ارتباطات کشور منعقد کرده بود ۱درصد بوده که ما به مراتب کمتر از حد مجاز قعطی تماس در بین مشترکین ایرانسل در کشور داشته ایم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر با ۴۲۱ اپراتور خارجی در حوزه سیم کارت های دائمی و با ۱۵۸ اپراتور دنیا نیز در بخش سیم کارت های اعتباری قرار داد رومینگ منعقد کردیم که حرکتی بی نظیری است.

دزفولی در ارتباط با اهمیت شبکه های اینترنتی و ارتباطی نسل چهارم تصریح کرد: از جمله دلایلی که در حوزه راه اندازی این شبکه اینترنتی است می توان به تقاضای بازار و تغییر رفتار درکاربران شبکه های ارتباطی و تلفن همراه را نام برد.

وی همچنین به چشم انداز ۲۰ ساله کشور در حوزه ارتباطات اشاره کرد و گفت: با توجه به این منشور ملی تحقق بخشی از اهداف آن از جمله توسعه و تقویت جنبش نرم افزاری، ‌تاکید بر رویکرد های نوآورانه، ‌تقویت بخش خصوصی، ‌برقراری پیوندهای مالی، ‌فنی و اقتصادی در میان موسسات تعاونی بر عهده شرکت های ارتباطی از جمله ایرانسل است که ما در نسل چهارم را در همین راستا راه اندازی کردیم.

مدیرعامل شرکت ایرانسل در ارتباط با مزایای نسل چهارم شبکه های ارتباطی و اینترنتی ابراز کرد: در نظر سنجی که در کشور آمریکا از صاحبان سرمایه صورت گرفت نتیجه گرفته شد که نسل چهارم سیم کارت های اعتباری و دائمی باعث افزایش ۶۷ درصدی بهروری ارتباطی، کاهش ۴۷ درصدی هزینه ها به صورت مستقیم شده است.

وی به خدمات متمایز شبکه های 4G اشاره کرد و افزود: از جمله خدمات نسل چهارم ایرانسل برای کاربران افزایش مدت زمان پاسخگویی، امنیت کاربران، ‌سرعت دانلود و آپلود داده ها است.

دزفولی ادامه داد: همچنین در بخش حمل و نقل باعث افزایش هوشمندسازی جاده ها و کنترل ترافیک، ‌ کنترل و پایش وسایل نقلیه به صورت لحظه ای می شود.

وی در پایان به تاثیر نسل چهارم شبکه های ارتباطی و اینترنتی در بخش فرهنگ اشاره کرد و گفت: این فناوری جدید باعث جلوگیری از توسعه فرهنگ نامطلوب و مقابله با تهاجم فرهنگی، ‌ توسعه عدالت اجتماعی و بسترسازی برای تحقق دولت الکترونیک و همراه می شود.

مدیر عامل شرکت ایرانسل خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرکت ایرانسل با توسعه خدمات خود توانسته ۵۰ هزار شغل برای کشور فراهم کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.