۱۲:۱۵ - دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶

معاون فنی بیمه ایران تشریح کرد:

جزئیات بیمه زائران اربعین حسینی

بیمه ایران تمام زائران اربعین حسینی که بصورت انفرادی یا گروهی بصورت قانونی از کشور خارج می شوند را بیمه می کند.

به گزارش شاهین پرس، معاون فنی بیمه ایران با اعلام این خبر افزود: این بیمه‌نامه شامل بیمه عمر، درمان و حوادث است و به منظور ایجاد آرامش وتامین امنیت خاطر و بهره‌مندی زائران عتبات عالیات از پوشش‌های بیمه ای مناسب  با حق بیمه ۱۶۰ هزار ریالی برای هر زائر عرضه شده است.

حیدری در خصوص پوشش‌های این بیمه نامه افزود: پوشش‌های این بیمه‌نامه برای  هر یک از بیمه شدگان شامل: پرداخت غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دایم کلی یا جزیی در اثر حادثه دو میلیارد ریال، پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه دو میلیارد ریال، هزینه های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی به علت بیماری یا حوادث 200 میلیون ریال و هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه 20 میلیون ریال تعیین شده است.

عضو هیات مدیره بیمه ایران، در مورد مدت پوشش این بیمه نامه برای هر یک از بیمه شدگان اظهار کرد: مدت پوشش بیمه‌ای برای هر یک از بیمه شدگان حداکثر ۳۰ روز در فاصله زمانی چهاردهم مهر تا سوم آذر امسال است که این زمان از فاصله ۲۰ کیلومتری مرزهای خروجی خاک ایران به سمت خاک عراق شروع می‌شود.

معاون فنی بیمه ایران در ادامه با اشاره به حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه های درمان از تاریخ سوم  مهر ۱۳۹۶ و به تبع آن حذف مالیات این بخش در محاسبه حق بیمه تمام شده زائران، گفت: به رغم افزایش هزینه در بخش درمان و افزایش تعهدات و سایر هزینه های جنبی، حق بیمه دریافتی از زائران کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: این حق بیمه به صورت حمایتی تنظیم شده و بیمه ایران به رغم اینکه بنگاهی اقتصادی است، لیکن با توجه به ابعاد معنوی حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی و در چارچوب مسئولیت های اجتماعی خود، قرارداد بیمه زائران اربعین را بدون نگاه سودآوری منعقد کرده است.

به گفته حیدری چنانچه پس از کسر هزینه های مربوط شامل اجرای قرارداد، خسارتهای پرداختی و هزینه های عملیات اجرایی، بخشی از سود احتمالی از این قرارداد حاصل شود، از حق بیمه سال آینده کسر خواهد شد.

معاون فنی بیمه ایران همچنین درباره شیوه انتخاب کارگزار مربوط به این قرارداد گفت: با توجه به تجارب عوامل اجرایی، کارگزار ذیربط برای اجرای با کیفیت و مناسب خدمات از سوی سازمان حج و زیارت به بیمه ایران معرفی شد و شرکت بیمه در تعیین کارگزار نقشی نداشته، ولی آنچه مورد تاکید است ارائه خدمات مورد نیاز بیمه گزاران، هماهنگی لازم با مراجع درمانی و سایر موارد در مرزهای دوکشور همچنین شهرهای مذهبی کربلا، کاظمین، سامرا و نجف جزو وظایف این کارگزاری قرار داده شده است.

انتهای پیام/ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.