۱۲:۴۹ - یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

طنز عقبگرد/ به قلم اولاد آدم

جهش ۵ درصدی آقای هیچ و رم کردن دلارهای تهاتری برادران نجومی‌خواه!

نقشه اولاد آدم این است که برای یکسان‌سازی نرخ ارز، این بار پوپولیست‌بازی در‌نیاورد و مرام سوسیالیستی را ببوسد و لیبرال شده و تخت گاز بزند به جاده مرکانتلیست‌ها!

به گزارش شاهین پرس؛ اولاد آدم بعد از اینکه به سرش زد تا برود و با مخزن سوخته پتروشیمی بیستون عکس یادگاری بگیرد و از آنجا بپرد و بیاید اینجا و چندتا از تعاونی‌هایش را داخل بورس کند تا شاپورجان، در همین اول راه، جان بگیرد و حباب نترکاند، به‌فکرش رسید که این چه کارهای ساده‌ای است و باید کاری بکند کارستان! برای همین هم گفت به همه می‌گویم می‌خواهم ارز را یکسان‌سازی کنم! همه هم فکر می‌کنند که چه کار خوبی! اما نمی‌دانند که می‌خواهم باز هم جیب ملت را خالی کنم!

یعنی نقشه اولاد آدم این است که برای یکسان‌سازی نرخ ارز، این بار پوپولیست‌بازی در‌نیاورد و مرام سوسیالیستی را ببوسد و لیبرال شده و تخت گاز بزند به جاده مرکانتلیست‌ها! یعنی نقشه‌اش این است که دست بانک‌ها را باز بگذارد تا همانطور که دلالی و بنگاهداری و ساختمان‌سازی می‌کنند و به اقتصاد کلنگی مملکت مدد می‌رسانند، آن یک مقدار اندوخته باقی مانده خود را هم که هنوز با بهره ۴ درصد به برادران نجومی‌خواه، نداده‌اند! ببرند داخل بازار و دلار بخرند تا دلار بکشد بالا و دولت از کمبود نقدینگی نالان نشود و اجناس خارجی بروند روی بورس و نرخ‌گذاری‌شان را بگذارند بدون قیمت‌گذاری! تا شیوا از بازار رقابتی برایشان حرف بزند و انحصارکشی آغاز شود!
الان به هوای یکسان‌سازی می‌زنیم چشم دلار را روشن می‌کنیم و فردا هم از دم می‌دهیم تمام قیمت‌ها را آزادسازی کنند! اینطور به ویژه با وجود تورم تک‌رقمی، مردم هم سایر کرامت‌های اولاد آدم را با پوست و استخوان خود حس می‌کنند و این امر به همین نکته بسنده نمی‌کند و مردم از این حس، احساس امنیت کرده و می‌فهمند که چه تدبیر و اعتدال و امیدی، دست به دست هم داده‌اند تا نگوییم که یکدست نیستند!
اولاد آدم به نتیجه رسیده که در این امر هیچ بانکی هم تخلف نمی‌کند. تازه اگر تخلف کند؛ مگر چه می‌شود؟ دو سال پیش ۱۳پرونده تخلف خودروسازان رفت که بیاید و نیامد و حالا هم همان متخلف‌ها دارند قرارداد می‌بندند و کارشان را می‌کنند! اینطوری نیست که مملکت حساب و کتاب نداشته باشد و هر کسی هر کاری خواست، نتواند انجام بدهد! این از مزایا و تسهیلات ما برای جذب سرمایه خارجی است و برای همین هم در پسابرجام تا حالا نتوانسته‌ایم سرمایه خارجی جذب بکنیم!
تازه! گوش شیطان کر! اولاد آدم می‌خواهد یک کار دیگر هم بکند که تا حالا هیچ‌کس نکرده است و می‌تواند در این دوره و زمانه که یارانه ۲۰ میلیون نفر را نمی‌شود قطع کرد، راهگشا باشد! الان دولت به بانک‌ها بدهی دارد. از آن طرف بانک‌ها هم به بانک مرکزی بدهی دارند. خب عقل سلیم به اولاد آدم می‌گوید که این به آن در. به این می‌گویند تهاتر. بانک مرکزی بدهی بانک‌ها را از آنها نمی‌گیرد و از طرف دیگر هم دولت، بدهی خود به بانک‌ها را نمی‌دهد. اینطوری، فکر می‌کنید که در مملکت همیشه چراغانی و عروسی و…. است.
اولاد آدم فکرهای دیگری هم داردا که به مرور زمان در این وقت باقیمانده تا انتخابات از خود بروز می‌دهد تا لااقل اگر کاری برای مردم پیش نمی‌رود، حداقل بخت چند نفر باز شود و در دوران پسادولتی، جیره و اندوخته‌ای برای تداوم اعتدال در مملکت، باقی بماند و اولاد آدم سربلند از این واقع‌نگری و درایت و هوشیاری بیرون بیاید. همه‌اش که نمی‌شود به فکر مردم بود. گاهی هم باید به فکر مردم بود.

یعنی با این اوضاع و احوال است که سیف از جهش اقتصادی ۵ درصدی در سال ۹۵ حرف می‌زند. این جهش از آن جهش‌هاست که امثال اولاد آدم با طرح‌های خود باید برای آن بسترسازی کنند. اصلاً کار اولاد آدم بسترسازی است!

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.