۱۶:۰۳ - چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵

حاجی‌دلیگانی خبر داد:

اشغال پست‌های مهم یک وزارتخانه توسط خانواده آقای وزیر/ بیشتر یارانه‌ها به اشتباه حذف شده

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی از اشغال پست‌های مهم یکی از وزارتخانه‌ها توسط داماد و برادر خانم‌های آقای وزیر خبر داد.

به گزارش شاهین پرس؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و اطلاعات به دست آمده در یکی از وزارتخانه‌ها آقای وزیر برادر خانم خود را به عنوان قائم مقام یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارتخانه و برادر خانم دیگر خود را نیز به عنوان مشاور IT خود منصوب کرده است.

وی افزود: این آقای وزیر داماد خود را به عنوان دستیار ویژه گماشته‌ و فرزند وی در همه بخش‌های وزارتخانه می‌چرخد و همه کاره و در وزارتخانه فعال مایشاع است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: متاسفانه ما اینگونه مسائل را در بسیاری از دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها به ویژه توسط اعضای شورا داریم و مشاهده چنین وضعیتی هستیم.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: در سازمان فرهنگی یکی از شهرداری‌ها که اخیرا به آنجا مراجعه داشتم مشاهده کردم هر یک از اعضای شورا تعداد 4-5 نفر از نزدیکان خود را در این سازمان مشغول به کار کرده است و وقتی به رئیس آن مجموعه گفتم این مجموعه را به چه شکل مدیریت می‌کند به من پاسخ داد من به هیچ وجه نمی‌توانم این مجموعه را مدیریت کنم و همه را به حال خود واگذاشته‌ام چرا که وقتی به هر یک از این نیروها امر و نهی می‌کنم از طرف عضو شورا تحت فشار قرار می‌گیرم و من برای اینکه موقعیت کاری‌ام را از دست ندهم به نیروهای تحت امر خود حرفی نزنم.

وی در پایان افزود:‌ اینگونه اقدامات برخلاف اصل سوم قانون اساسی که بر تساوی حقوق مردم تاکید دارد و همچنین برخلاف اصل 23 قانون اساسی است که دولت را موظف کرده شرایط اشتغال را برای همگان ایجاد کند.

برخی از یارانه‌ها به درستی، ولی بیشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

 نماینده شاهین شهر و میمه در گفتگو با تسنیم در خصوص حذف یارانه‌ها نیز اظهار کرد: برای منابع مالی حذف شده در سطح ملی برنامه‌ریزی می‌شود و این برنامه‌ریزی به صورت کشوری و متمرکز است.

وی افزود: منابع مالی حذف شده در استان اصفهان فقط در این استان سرمایه‌گذاری نمی‌شود و برای این منابع، به صورت استانی تصمیم‌گیری نمی‌کنند.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس بیان کرد: برخی از یارانه‌ها به درستی ولی بیشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به معیارهای تشخیص دهک‌های پردرآمد تصریح کرد: از یک سری بانک‌های اطلاعاتی برای تشخیص دهک‌های پردرآمد استفاده می‌شود، به عنوان نمونه افرادی که ماشین‌های خارجی خرید کردند و یا املاکی به نامشان ثبت شده و یا حساب‌هایی با گردش مالی بالا دارند جزء این دسته قرار می‌گیرند.

حاجی دلیگانی گفت: در برخی موارد اطلاعات استفاده شده برای حذف یارانه‌ها درست نبوده و یا اشتباهاتی رخ می‌دهد که باید بستر اصلاح هم وجود داشته باشد، ما این مشکلات را منعکس کردیم، اصلاح هم صورت گرفت ولی برطرف کردن برخی زمان‌بر است.

وی درباره صحبت‌هایی که مبنی بر حذف کامل یارانه‌ها برای همه دهک‌ها مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: یارانه‌ همه اقشار جامعه به طور کامل حذف نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.