۲۰:۰۰ - سه شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور،:

کاهش اعتماد عمومی نتیجه شفاف نبودن عملکرد برخی مسئولان است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور،تضعیف سرمایه اجتماعی نظام را نقشه مهم دشمنان برای مقابله با جمهوری اسلامی دانست و گفت: نبود شفافیت ‏ابهام در ذهن مردم و رانت خواری و ویژه خواری و در نتیجه آن فساد و کاهش ‏اعتماد ‏عمومی ‏مردم را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش شاهین پرس، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور، عصر امروز در همایش ‏انقلابیون جوان، در دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان، گفت: نفوذ در عقاید و باورهای جوانان نقشه شوم دشمنان انقلاب اسلامی است و دشمن می خواهد تا جوانان ما یک اسلام حداقلی ظاهر را داشته باشند و نسبت به محیط پیرامون و جامعه خود بی تفاوت و خنثی شوند.

داوود گودرزی، با تاکید بر اینکه امروز بخش ‏مهمی از اقتدار ملی نظام جمهوری اسلامی سرمایه اجتماعی است خاطرنشان کرد: دشمن هم نمی تواند این سرمایه عظیم انسانی ‏را ‏تحمل کند و هم می خواهد این سرمایه را از کشور ما بگیرد ‏ چرا که بعد از فتنه ۸۸ آمریکا و اسراییل و اندیشکده های ‏غربی بارها تکرار کرده اند که مردم پشتوانه این نظام هستند و پیوند محکمی بین این نظام و مردم وجود دارد و تا این پشتوانه ‏وجود دارد نمی شود این نظام را سرنگون کرد.‏

تغییر ذائقه و نفوذ در باور و اعتقاد جوانان، شیوه دشمن برای سست کردن پشتوانه مردمی نظام است

وی افزود: دشمن برای سست کردن پشتوانه مردمی نظام از شیوه تغییر ذائقه و نفوذ در باورها و عقاید جوانان و عوض ‏کردن مدل دینداری استفاده می کند تا جوانان ما نتوانند در صحنه های مهم انقلاب نقش مثبتی ایفا کنند و بی تفاوت باشند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه ما باید با رفتارهای خود سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را جلب کنیم، تصریح کرد: دشمن به دنبال آن است تا جوانان ایران اسلامی جوانانی تنبل و بی قید و عافیت ‏طلب باشند و می خواهد تا سرمایه اجتماعی نظام که همان اعتماد عمومی مردم به نظام و مسؤلان است را از بین برده و ‏سست کند.‏

وی اضافه کرد: البته بخش مهمی از رفتارهای کشور برای تقویت اعتماد عمومی و افزایش ذخیره نیروی انسانی حامی نظام مربوط به مسئولان است و با رفتارهای شفاف و صادقانه است که سرمایه انسانی در کشور تقویت می شود.

گودرزی ابراز کرد: شفافیت و صداقت در اقدامات و عملکرد مدیران کشور از جمله مهمترین اموری است که باید از سوی ‏مسؤولان کشور صورت گیرد تا اعتماد مردم به نظام و پشتوانه عظیم انسانی کشور حفظ و تقویت شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه که اگر شفافیت ‏نباشد ابهام در ذهن مردم وارد می شود و رانت خواری و ویژه خواری و در نتیجه آن فساد و کاهش ‏اعتماد عمومی ‏مردم به وجود خواهد آمد، ‏اظهار کرد: ‏ایجاد نظم در زندگی روزمره و سر و سامان دادن به اقتصاد کشور از ‏مهمترین اموری است که باید مردم آن را در زندگی خود مشاهده کنند تا آرامش بر زندگی مردم حاکم شود و اگر قرار است ‏واردات و صادرات و مبادلات تجاری و فعالیت اقتصادی صورت گیرد همه این ها باید کاملاً شفاف باشد.

وی با تاکید بر اینکه هر مدیری که در رفتارش شفافیت نباشد خواسته یا ناخواسته در پازل دشمن بازی می کند، گفت: ‏رفتارهایی مانند غارت بیت المال و برخورد غیرصادقانه با مردم همه از اموری هستند که اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی نظام را تضعیف می کنند.

مهمترین وظیفه امروز دانشگاهیان، تولید علم است

گودرزی مهمترین وظیفه امروز دانشگاهیان را تولید علم دانست و ابراز کرد: رشد علمی ما در همه پیشرفت ها است و علم تولید ‏ثروت می کند و ثروت هم مؤلفه مهم قدرت است، مسئولان باید از زایش ‏های علمی و ایده های نوآورانه جوانان حمایت کنند، ‏اما اساتید و دانشجویان دانشگاه ها هم نباید همیشه منتظر مسؤولان و ‏سیاستمداران بمانند و نباید متوقف شوند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور شهید ‏محسن حججی را نمونه یک انسان انقلابی آتش به اختیار توصیف کرد که هیچ مانعی او را از حرکت وا نمی داشت و گفت: مبارزه ادامه دارد و هیچ سفره آماده ای برای ما پهن نشده است، حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم نشان دادند که تلاش و مقاومت تولید اقتدار و امنیت می کند و با تنبلی و بی تفاوتی و نگاه به دست بیگانگان مشکلی حل نخواهد شد.

وی ایمان، حیا و اخلاق و روحیه جهادی را از مؤلفه های قدرت کشور دانست و افزود: امروز نقد منصفانه مسئولان و جهاد روشنگری و تبیین آرمان های انقلاب اسلامی به همراه حفظ بصیرت و مجاهدت بهترین شیوه مبارزه جوانان انقلابی با نقشه دشمن برای کاستن سرمایه اجتماعی نظام است و همین می تواند ادامه راه شهدا در شرایط کنونی کشور باشد.

همایش ‏انقلابیون جوان با حضور جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهین شهر و میمه، مسئول بسیج دانشجویی استان و جمعی از مسئولان دانشگاه در سالن شهید نبوی منش دانشگاه مالک اشتر شاهین برگزار شده بود که پخش کلیپ و تجلیل از اساتید و کارکنان بسیجی دانشگاه مالک اشتر از جمله برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.