۱۶:۵۰ - پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج):

تعامل با دشمن حربی که هر روز ما را تهدید نظامی می کند مجاز نیست

حجت الاسلام غفاری پور گفت: براساس آیات قران کریم و رهنمودهای رهبر انقلاب تعامل با استکبار و کفار حربی که هر روز ما را تهدید نظامی می کند و دشمنی خود را بارها اثبات کرده اند مجاز نیست.

به گزارش شاهین پرس، نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) در آیین تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شاهین شهر دلیل نادیده گرفتن دشمنان و عدم دشمن شناسی را غفلت از یاد خداوند دانست و گفت: هر کسی که ما را از یاد خداوند غافل می کند دشمن ما محسوب می شود، البته همه انسان ها یک دشمن داخلی هم که نفس انسان است، دارند.

حجت الاسلام رضا غفاری پور افزود: خداوند در قرآن کریم اهل ایمان را به «ذکر کثیر» سفارش فرموده و ذکر خداوند را در برابر غفلت از یاد خداوند قرار داده است، ذکر خداوند به معنای انست که ما همواره و در هر شرایطی که هستیم به یاد خداوند باشیم.

وی ادامه داد: هر اهل ایمانی که ذاکر خداوند باشد از غفلت به دور است و چنین فردی می تواند بصیرت خود را حفظ کند و به واسطه همین بصیرت بسیاری از حقایق برای انسان روشن می شود و انسان های غافل نمی توانند این حقایق را دریافت کنند که از جمله این حقایق شناخت دشمن و اهداف دشمنان اسلام و انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) اهل نماز بودن، انس با قرآن و رفاقت با دوست خوب و مؤمن را از عوامل مهم برای دوری از غفلت دانست و گفت: نماز انسان را از معصیت الهی دور می کند و تلاوت و تدبر در قرآن هم به معنای ذکر است، اطاعت الهی علامت هدایت و معصیت علامت گمراهی است.

دشمن شناسی و ایستادگی در برابر استکبار از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

حجت الاسلام غفاری پور با بیان اینکه پیروی از احکام اسلامی در کسب و کار و داد و ستد و معاملات سبب دوری از غفلت می شود، تصریح کرد: در همه امور باید به یاد خداوند باشیم، چرا که دوری از یاد خداوند سبب می شود تا بنا بر قول خدای متعال در قرآن کریم از حیوان هم پست تر شویم، برخی حیوانات سودهای فروانی برای مردم دارند که انسان بی بصیرت و غافل همان فایده ها را هم ندارد.

وی افزود: یکی از مصادیق ذکر خدا پیروی از احکام شرعی در کار و حین اشتغال است، پاسداران عزیز هم باید احکام الهی و شرعیات مربوط به کار خود را دریافت کنند و بیاموزند، ما فقه سازمانی داریم که لازم است تا نسبت به فراگیری آن اهتمام شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) دشمن شناسی و ایستادگی در برابر استکبار را از تأکیدات رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار کرد: دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی ماهوی است، انقلاب اسلامی سبب شده تا ابهت و اقتدار ابرقدرت های شرق و غرب در ذهن مردم جهان شکسته شود و این بسیار بالاتر از در خطر قرار دادن منافع سیاسی و اقتصادی آمریکا در منطقه است.

انقلاب اسلامی اصلی ترین دشمن لیبرال دموکراسی است

حجت الاسلام غفاری پور، اسلام قبل از انقلاب اسلامی در ایران را منحصر به یک سری دستورالعمل های شخصی و فردی از اسلام عنوان کرد و گفت: امام خمینی(ره) همان اسلام را به نسخه ای تبدیل کرد که به اعتراف غربی ها اصلی ترین دشمن لیبرال دموکراسی است.

وی افزود: سکولارها می خواهند اسلام در عرصه اجتماع و سیاست و اقتصاد نباشد، این که برخی افراد در هیأت های عزاداری و مساجد می گویند که مسجد و روضه را سیاسی نکنید و یا اینکه به تکبیر بعد از نماز اعتراض می کنند به تفکر خطرناک سکولاریسم بر می گردد، نه اینکه بگوییم این افراد همه از آمریکا دستور می گیرند، بلکه این تفکر در ذهن آن ها رخنه کرده و بصیرت لازم برای شناخت هدف دشمن را ندارند.

تعامل با دشمن حربی که هر روز ما را تهدید نظامی می کند مجاز نیست

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) ‏با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در تعیین خطوط اصلی جهت گیری دولت دوازدهم در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری تصریح کرد: فرمایشات رهبر انقلاب درباره معیشت مردم، تعامل با دنیا و ایستادگی در برابر سلطه جویان و استکبار جهانی دارای ترتیب خاصی بود که این ترتیب کاملاً هدفمند بود.

حجت الاسلام غفاری پور در ادامه ابراز کرد: اینکه رهبر انقلاب ابتدا بحث معیشت مردم را پیش کشیدند و سپس وارد موضوع تعامل با دنیا شدند نشان دهنده اینست که نباید معیشت مردم را به مذاکرات و تعامل با دنیا گره زد، متأسفانه برخی جریانات در کشور معتقد هستند که همه مشکلات کشور را باید از طریق مذاکره حل کرد.

برخی افراد بدون توجه به دشمنی دشمنان،مشکلات کشور را به مذاکره گره می زنند

وی افزود: همچنین رهبر معظم انقلاب بعد از موضوع تعامل با دنیا بحث ایستادگی در برابر استکبار را مطرح کردند که نشان می دهد ایشان مخالف تعامل گسترده با دنیا نیستند، اما تعامل و مذاکره با استکبار جهانی را هم مجاز نمی دانند که این مهم برگرفته از تعالیم قرآنی است، قرآن اجازه تعامل با کفار غیر حربی و کفار اهل ذمه را به ما داده است، اما تعامل با کفار حربی که هر روز ما را تهدید نظامی می کنند و دشمنی خود را بارها اثبات کرده اند مجاز نیست.

حجت الاسلام غفاری پور ایجاد قائله امنیتی در کشور، ناامید کردن مردم از حکومت اسلامی از طریق ایجاد مشکلات معیشتی و نهایتاً نابودی جمهوری اسلامی را به ترتیب اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت استکبار ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه برخی افراد دشمنی دشمن را نمی بینند و درک نمی کنند، نباید همه مشکلات کشور را به مذاکرات گره زد.

برای پاسداری از انقلاب اسلامی باید افکار و راه معمار انقلاب را بشناسیم

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شاهین شهر و میمه در ابتدای این مراسم بر لزوم بازخوانی اندیشه های امام خمینی(ره) توسط اقشاز انقلابی و مذهبی و پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: امام خمینی(ره) تجلی قیام برای خدا بود، خداوند در قرآن ما را برای قیام در راهش نصیحت کرده است.

سرهنگ دوم پاسدار سید احمدقریشی ادامه داد: بازخوانی اندیشه های امام خمینی(ره) نیاز امروز جامعه ما است، باید اندیشه ها و راه امام(ره) را آموخت و یاد داد و به آن عمل کرد، چند سالی است که رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد رحلت امام(ره) به ویژگی ها و راه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در زمان حیاتشان می پردازند و خطر تحریف راه امام(ره) را گوشزد می کنند.

وی با اشاره به جمله مشهور امام(ره) درباره لزوم ایستادگی همیشگی در برابر استکبار جهانی، افزود: امام(ره) فرمودند« باید برای خدا ایستاد، تا کفر هست مبارزه هم هست و تا مبارزه هست ما هم هستیم» ، برای حراست و پاسداری از انقلاب ابتدا باید معمار و مهندس انقلاب یعنی امام راحل عظیم الشأن را بشناسیم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه مطالعه وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) و مجموعه فرمایشات ایشان تحت عنوان« صحیفه نور» را برای شناخت شخصیت و راه امام(ره) بسیار مؤثر دانست و ابراز کرد: بر همین اساس بسیج دانشجویی سیر کتب با نام « صحیفه آفتاب» در 20 جلد کوچک برای سهولت بسیجیان و پاسداران تدارک دیده است، باید با افکار امام راحل(ره) و امام خامنه ای عزیز آشنا شویم و قدر متاع گرانقدر فرصت پاسداری از انقلاب را بدانیم.

در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های حجت الاسلام اکبر احمدی مسئول پیشین نمایندگی ولی فقیه در این ناحیه، حجت الاسلام جواد احمدی به عنوان نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه معرفی شد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.