۱۳:۴۲ - یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات:

اطلاعات لورفته ایرانسل مربوط به 2سال ونیم قبل است

ایتنا – واعظی: اطلاعات ایرانسل از سوی فردی متخلف در یکی از نهادهای امنیتی فاش شده و چیز تازه‌ای نیست.

به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاعات فاش شده اپراتور دوم تلفن همراه(ایرانسل) مربوط به اطلاعاتی است که ۲سال و نیم قبل از سوی فردی متخلف در یکی از نهادهای امنیتی فاش شده و چیز تازه ای نیست.

به گزارش ایتنا از ایرنا، محمود واعظی پیش از ظهر روز یکشنبه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی افزود: دو سال و نیم پیش یکی از اپراتورهای تلفن همراه همه اطلاعات مشترکان خود را بنا به درخواست یکی از نهادهای امنیتی در اختیار این نهاد قرار داد.
وی خاطرنشان کرد: فردی متخلف در این نهاد با آگاهی از وجود اطلاعات مشترکان این اپراتور اقدام به فروش آنها به مبالغ ناچیزی کرد و اطلاعات همان زمان فاش شد.

واعظی به فاش شدن مجدد این اطلاعات در روزهای اخیر توسط افرادی بوسیله یک ربات در تلگرام اشاره کرد و ادامه داد: با برملا شدن مجدد این اطلاعات اقدام لازم برای مسدود کردن ربات صورت گرفت و جلوی فعالیت این ربات گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اپراتور مذکور نیز شکایت از فردی که اطلاعات را فاش کرده، در دستور کار خود قرارداده است و آن را تا به سرانجام رسیدن پیگیری خواهد کرد.
واعظی تاکید کرد، مردم مطمئن باشد اطلاعات فاش شده اطلاعات تازه ای نیست و پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه ادامه خواهد یافت.

پیش از این سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود: براساس دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف صیانت از اطلاعات کاربران، ربات فاش کننده اطلاعات کاربران اپراتور تلفن همراه ایرانسل با اقدامات انجام شده مسدود شده است و کاربران نگران نباشند.

پیش از این یک منبع آگاه گفته بود، دو سال پیش اطلاعات کاربران این اپراتور تلفن همراه به سرقت رفت که اقدام برای شناسایی نقطه نفوذ و برخورد با آن صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: اکنون این اطلاعات توسط فردی و با طراحی یک ربات در تلگرام مجدد منتشر شده و زمینه را برای سوءاستفاده از این اطلاعات فراهم آورده است.
منبع یاد شده اضافه کرده بود، فایل اطلاعاتی که فرد سوء استفاده کننده افشا کرده، شامل اطلاعات تازه ای نیست اما با این حال، با همکاری پلیس فتا، اقدام لازم برای شناسایی فرد متخلف انجام خواهد شد.

منبع:ایتنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.