۱۰:۰۳ - چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

راننده‌ای که با مسافران سلفی می‌گیرد

یک راننده تاکسی چینی علاقه زیادی به عکس سلفی دارد و دوست دارد با تمامی مسافرانش عکس سلفی بیندازد.

به گزارش پایگاه خبری”شاهین نا” «تنگ جیهازی» راننده تاکسی است که قصد دارد حال مسافران خود را خوب کند. تنگ که مسافرها عمو تنگ صدایش می کنند قبل از اینکه گرفتن عکس سلفی از یک قابلیت در تلفن همراه به یک پدیده اجتماعی تبدیل شود از خودش و مسافران عکس می گرفت. این راننده تاکسی خوش ذوق حالا آرشیو ۳۰ هزارتایی از عکس های سلفی با مسافرانش دارد که آنها را در ۵ سال گذشته گرفته است.

1680345این ایده منحصر به فرد از ده سال پیش به ذهن عموتنگ رسید. در یک روز زمستانی که یک زن و شوهر توریست بیشتر از یک ساعت را در خیابان منتظر تاکسی ایستاده بودند عموتنگ آنها را سوار کرد. آنها نیز برای تشکر خواستند با دادن انعام از عمو تنگ تشکر کنند. اما عموتنگ راضی نشد که از آنها پول بیشتری بگیرد و این زوج توریست نیز پیشنهاد دادند به عنوان یادگاری با عموتنگ عکس بگیرند. «شیوه سپاسگزاری آنها برای من بسیار آرامش بخش بود و این اولین عکسی بود که من تا به حال گرفتم.»

1680348تجربه شیرین این عکاسی باعث شد که عمو تنگ تصمیم بگیرد در سال ۲۰۱۱ یک دوربین عکاسی در جلوی ماشینش نصب کند. از آن زمان تاکنون عموتنگ عکسهای بسیار زیادی با مسافرانش گرفته است. حتی بسیاری از مسافران به گرفتن به بیش از یک عکس تمایل دارند.

1680346عموتنگ به طور میانگین روزانه با ۸۰ مسافر عکس سلفی می اندازد. بسیاری از مسافران گفته اند که چهره همیشه خندان آقای تنگ مسری است و باعث شاد شدن و لبخند زدن مسافرانش می شود. عمو تنگ هم از این بابت که می تواند از این طریق مردم را شاد کند بسیار خوشحال است. تنگ می گوید: « نمی دانم چرا بعضی از مردم دلشان نمی خواهد روزشان را خوشحال و سرحال آغاز کنند و شاداب زندگی کنند. من سعی کردم همواره بهترین کمکم را به مسافرانم برای حل مشکلاتشان انجام دهم. با آنها گپ می زنم، برایشان آواز می خوانم تا آنها خوشحال شوند و سر ذوق بیایند.»

1680347

آقای تنگ می گوید که یک بار خانمی بسیار ناراحت سوار تاکسی شد و درخواستش برای گرفتن عکس سلفی را رد کرد. بنابراین عموتنگ تلاش کرد که با صحبت کردن با این خانم ناراحت مشکلش را متوجه شود. زمانی هم که فهمید ناراحتی این خانم به خاطر مشاجره با مادرش بر سر یک اختلاف است ترانه ای با موضوع «چرا همیشه مادرها نگرانند؟» پخش کرد. او می گوید: « زمانی که ترانه تمام شد، خانم مسافر شروع به گریه کردن کرد و بلافاصله با مادرش تماس گرفت تا از او عذرخواهی کند. حتی قبل از اینکه از ماشین پیاده شود نیز خواست که با من عکس سلفی بگیرد و من از اینکه حال این خانم خوب شد بسیار خوشحال شدم.»

حالا آقای خوش ذوق قصد دارد آرشیو عکس‌هایش را به ۱۰۰ هزار عکس برساند تا بتواند هم رکورد بزند و هم شاید نمایشگاهی با عکس‌هایش برپا کند.

منبع:مهر

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.