۱۷:۰۲ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳

ستاره‌ای از آسمان شهرستان؛

زندگی و وصیت نامه ی شهید محمدرضا عابدی

شهید عابدی در مقطع دبستان با وجود اینکه به سن تکلیف نرسیده بود در نمازهای جمعه و جماعت شرکت میکرد و به فرائض دینی خود فوق العاده اهمیت می داد .

به گزارش پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه “شاهین ناشهید محمدرضا عابدی فرزند حاج رضا در اولین روز مهرماه سال۱۳۵۰ در یک خانواده ی مذهبی در روستای ونداده از توابع بخش میمه اصفهان دیده به جهان گشود.

در مهر ماه سال ۱۳۵۶وارد دبستان ابتدائی روستا شد. درکلاس دوم بود که راهپیمایی ها و اعتراضات ملت ایران علیه رژیم ظلم و ستم پهلوی اوج گرفت.

شهید عابدی در مقطع دبستان با وجود اینکه به سن تکلیف نرسیده بود در نمازهای جمعه و جماعت شرکت میکرد و به فرائض دینی خود فوق العاده اهمیت می داد .

ده ساله بود که به جمع بسیجیان پایگاه مقاومت شهید بهشتی ونداده پیوست و تا زمان شهادت در فعالییت های بسیج و همچنین در اردوهای امادگی جسمانی واموزش های پاره وقت بسیج فعالانه شرکت میکرد .

در مهر سال ۱۳۶۴ جهت ادامه تحصیل در دبیرستان شهید رجائی شهر وزوان ثبت نام نمود، تا پایان سال تحصیلی همه فکر و ذهنش به جبهه و جنگ معطوف شده بود، لذا پس از ثبت نام کلاس دوم ، رضایت والدین را برای فراگیری اموزش نظامی جلب نمود و در اوایل مهر ماه سال ۱۳۶۵ از طریق بسیج سپاه شاهین شهر به پادگان آموزشی امام حسین(ع) خمینی شهر اعزام گردید .

توجه خاص به فرائض دینی، شرکت مستمر در نماز جمعه و جماعت ، علاقه زیاد به حضرت امام خمینی(ره)، ادب و احترام نسبت به والدین و معلمین خود ، ارام بودن در محیط مدرسه و توجه خاص به شهدای روستا و راه انان ، رشد فکری و سیاسی بالا از جمله خصوصیات اخلاقی این شهید والامقام می باشد .

سرانجام درعملیات کربلای۴ قایق حامل شهید عابدی و تعدادی از همرزمانش که به سمت جزیره ام الرصاص در حرکت بودند در نزدیکی این جزیره مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت و روح بلند شهید محمد رضا عابدی در سن ۱۵ سالگی به ارواح دیگر شهدای دفاع مقدس پیوست.

و پس از گذشت بیش از۱۰سال ، پیکر مطهرش توسط کمیته تفحص شهدا کشف و پس از شناسائی به اصفهان منتقل شد و در روز جمعه سیزدهم تیرماه سال ۷۶ مصادف با ۲۸ صفر ۱۴۱۸ توسط جمعییت انبوه عزادار میمه ، وزوان و ونداده تشیع و درگلزار شهدای روستای ونداده در جوار دیگر دوستان و همرزمان شهیدش آرام گرفت.

روحش شاد و یادش گرامی باد

بخشی از وصیت نامه شهید محمدرضا عابدی

برادران و خواهران خواهشی از شما دارم که انشاءالله از این برادر حقیرتان قبول فرمائید و به آن عمل نمائید ، اول اطاعت از الله و ادا کردن حق قرآن کریم که سخن خداست و بعد اطاعت از امام این یگانه ابراهیم زمانمان .

برادرم نگاهت را و خواهرم حجابت را حفظ کن و جاهدوا فی سبیل الله ، جهاد کنید در راه خدا ، ای برادرانی که میتوانید در جهاد شرکت کنید، مگذارید خروش اسلحه ام خاموش شود وسلاحم به زمین ماند که دشمن خوشحال و مسرور شود .

وسخنی با پدر: ای پدر جان میخواهم در شهادتم مسرور باشی که خداوند مرا بخشیده و از سر تقصیراتم گذشته است ومرا تحویلم گرفته است .

والسلام

محمدرضا عابدی

 

2 (4)

 

شهدای بخش میمه روستای ونداده

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.