شاهین پرس

آمار دو ساله پاندمی کرونا در شهرستان شاهین شهر و میمه

کدخبر: 88886
اسفند ۲, ۱۴۰۰ در ساعت ۱۱:۰۰ ق.ظ

به گزارش شاهین پرس؛  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه در دومین سال آغاز بحران شیوع بیماری کرونا در کشور در پیامی ضمن اشاره به برخی از آمار به جامانده کرونا در دو سال گذشته، از تلاش شبانه روزی جهادگران عرصه سلامت و کادر درمان شهرستان قدردانی کرد.

سی ام بهمن سال ۱۳۹۸ بود که خبر ورود قطعی کرونا با فوت یک بیمار مبتلا در کشور همه مردم را وحشت زده و نگران کرد و امروز دو سال از آن روز و وقوع پاندمی کرونا می گذرد که حاصل آن در کنار فراز و فرودهای کرونا در کشور، تجربیات و موفقیتهای گرانبها همراه با عوارض بزرگ و مشکلات و آسیب های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و روانی، توام با غم و اندوه و نگرانی بوده است.

در شهرستان شاهین شهر و میمه نیز همزمان با کشور شاهد پنج موج و پیک کرونا بودیم و هم اکنون نیز در قله موج ششم قرار داریم، همراهی مردم عزیز و با فرهنگ شهرستان و تلاش همه مسئولان دلسوز و همکاری و تشریک مساعی بسیاری از گروهها و داوطلبان مردمی و بسیجیان عزیز و ایثار و فداکاری کارکنان و تلاشگران عرصه بهداشت و درمان و مدافعان سلامت موجب شد تا سریعتر از پیک های قبلی عبور کنیم و در طول این دو سال، ایامی بسیار آرام تر از سایر شهرستانهای همتراز در استان و کشور را تجربه کنیم.

از ابتدای شروع پاندمی کرونا تاکنون در شهرستان از ۸۶ هزار و ۱۳۰ نفر (در استان ۱ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۹۵۷ و در کل کشور ۴۶ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۲۷۷ ) تست کرونا انجام داده شده که نتیجه ۲۷ هزارو ۹۳۰ مورد آن در شهرستان (در استان ۴۶۹ هزارو ۹۹۳ و در کشور ۶ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۴۵۲ ) مثبت بود.

در این مدت دو سال در مجموع ۵ هزار و ۸۶۶ نفر در شهرستان (در استان اصفهان ۱۹۶ هزار و ۴۲۳ نفر )از همشهریان بدلیل ابتلای شدید به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شدند که با تلاش کادر زحمت کش درمان بیش از ۵ هزار نفر آنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شدند و متاسفانه ۸۴۰ نفر در شهرستان (در استان ۱۷ هزار و ۶۵۳ نفر) از همشهریان عزیزمان بخاطر کرونا دیگر در بین ما نیستند.

همچنین از زمان شروع واکسیناسیون کرونا تاکنون در شهرستان۴۳۶/۷۹۱ دوز (در استان۸/۲۷۲/۴۵۲ و درکشور۱۳۹/۲۷۲/۴۵۲ )واکسن به ۱۸۸۸۳۱ نفر(در استان ۳/۷۳۲/۸۶۴ در کشور۶۲/۶۷۸/۱۵۱ نفر) از شهروندان تزریق کردیم که ۱۸۵۶۵۳ دوز اول و ۱۷۰۲۹۹ دوز دوم و ۷۹۶۴۲ دوز سوم میباشد.

بی تردید هر قدمی که برای تامین و حفظ و ارتقای سلامت جامعه در این دوسال بحرانی و در این شرایط حساس برداشته شده و می شود در ذهن بیدار و قاموس ماندگار تاریخ نگاشته خواهد شد. حقیر کمترین بر خود فرض و لازم می دانم که از ایثار و تلاش و فداکاری و همکاری و همراهی همه عزیزان با نظام سلامت تقدیر و تشکر نمایم.
امید است به فضل و رحمت الهی و همراهی و مشارکت کلیه شهروندان عزیز و با بکارگیری همه ظرفیت های شهرستان در کنترل بیماری، بزودی شاهد پایان همه گیری کرونا و بازگشت زودتر به روال عادی زندگی با کمترین میزان خسارت جانی و مالی باشیم.

در پایان یاد و خاطره همه شهدای مدافع سلامت و همه درگذشتگان بیماری کرونا را گرامی می داریم و برای آنان غفران الهی و اجر و پاداش اخروی مسئلت می نمایم.

علی پارسا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه

سی ام بهمن ۱۴۰۰

انتهای پیام/