۰۸:۰۰ - جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

مهارت های مهم برای برقراری ارتباط موثر با دیگران

در عصر حاضر که عصر تکنولوژی و اینترنت نامیده می شود، ارتباطات حرف اول را می زند و همه افراد برای موفقیت در کارها باید مهارت های لازم برای برقراری ارتباط موثر با دیگران را کسب کنند.

به گزارش شاهین پرس؛ این روزها تقریبا همه به دنبال این هستند که نحوه برقراری ارتباط درست را بیاموزند، چرا که هرکس برای گذران زندگی و ادامه حیات به ارتباط سازی نیاز دارد. دکتر میثم شکری ساز مترجم کتاب آسایش در آرامش سعی داشته تا با ترجمه این کتاب و گنجاندن تجربیات خود در آن به سایرین بیاموزد که چطور در مکان های مختلف، از محل کار گرفته تا دانشگاه و خانواده، به روشی درست ارتباط برقرار کنند.

میثم شکری ساز: با آسایش در آرامش متفاوت تر از همیشه ارتباط برقرار کنید

آلن و باربارا پیس دو نویسنده این اثر ارزشمند معتقد هستند که این کتاب به طور شگفت انگیزی به فرد کمک می کند تا به راحتی با دیگران ارتباطات محکم و استواری برقرار سازد تا بتواند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند. محال ممکن است فردی که در حال حاضر در قرن بیست و یکم زندگی می کند نداند که این عصر به عصر تکنولوژی و اینترنت و ارتباطات معروف است. این روزها ارتباطات به شیوه فوق العاده بیشتر شده و از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که با قاطعیت می توان گفت که ارتباطات حرف اول را می زند و شما برای موفقیت در هر کاری باید بتوانید با افراد پیش روی تان ارتباط موثری برقرار کنید، تا به هدف خود برسید. این هدف هرچه که باشد، قطعا با یک ارتباط سازنده پایدار تر ومحکم تر خواهد شد.

بخش هایی از کتاب آسایش در آرامش ترجمه دکتر میثم شکری ساز

خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن دو مهارتی است که نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط موثر دارند. اما متاسفانه بسیاری از افراد تنها خوب سخن می گویند و به گفتار افراد موفق توجهی نمی کنند. درحالی که نمی دانند چه اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند. فراموش نکنید همانطور که خوب صحبت می کنید باید خوب گوش هم بدهید خصوصا به صحبت ها و توصیه های افراد موفق. کتاب آسایش و آرامش به ترجمه دکتر میثم شکری سازدر همین راستا به خوبی به ضرورت وجود مهارت گوش دادن پی برده است. نویسندگان این کتاب توصیه می کنند که در برقراری ارتباط به گوش کردن دقت ویژه ای داشته باشید. البته تعداد بی شماری از مردم بر آنند تا با استفاده از کلام شان تاثیرگذار باشند، این در حالی است که نباید از قدرت خوب شنیدن غافل ماند. به همین خاطر در کتاب آسایش در آرامش نوشته آلن وباربارا و ترجمه دکتر میثم شکری ساز، ۵ قانون طلایی بیان شده که بهتر است با مطالعه این کتاب با آن ها به طور کاملی آشنا شوید.

قانون اول: استفاده از شنیدن به صورت پویا و کاربردی

هنگامی که فردی بتواند به طور پویا به حرف ها و صحبت های شخصی گوش دهد در حقیقت به نوعی تصمیم گرفته تا با این روش او را برای صحبت کردن تشویق کند. این راهی بسیار آسان است که می توان از آن برای صحبت های روزانه استفاده کرد.

قانون دوم: بکارگیری از کلمات تشویقی خاص

زمانی که درحال صحبت کردن با فردی هستید، می توانید با استفاده از کلمات تشویقی خاص او را به ادامه صحبت وادار کنید. برای مثال می توانید در طول صحبت های او از جملات و کلمه های انگیزشی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : ادعای کلاهبردار بودن میثم شکری ساز

قانون سوم: ارتباط چشمی را فراموش نکنید

برقراری ارتباط چشمی با فرد مقابل تان در طول صحبت را هرگز فراموش نکنید. حفظ تماس چشمی با فرد مقابل بسیار اهمیت دارد. هنگامی که شخصی در حال صحبت با شما است با او تماس چشمی برقرار کنید تا با این کار سازگاری میان شما هم بیشتر شود.

قانون چهارم: در مقابل او تکیه دهید

اغلب ما درصورتی که حوصله کسی را نداشته باشیم به حرف ها و سخنانش نیز توجه نمی کنیم و این گونه قطعا فرد مقابل نیز متوجه می شود که ارتباطی بین او و شما بر قرار نشده است. این در حالی است که اگر از کسی خوشتان بیاید، حتی اگر هم خسته باشید، هر طور شده به او گوش فرا خواهید داد.

قانون پنج: نپریدن وسط حرف های شخص گفت و گو کننده

یکی دیگر موارد مهمی که در برقراری ارتباط با دیگران باید رعایت کنید این است که هرگز صحبت کسی را قطع نکنید، به بیان ساده تر وسط حرف نپرید. در واقع حفظ رشته کلام از اصول مهم برقراری ارتباط موثر است. پس توصیه می شود تا در هنگام صحبت کردن با کسی، وسط حرفش نپرید و به او اجازه دهید تا تمام سخنان خود را ارائه دهد.

اگر احساس می کنید که نمی توانید ارتباطی خوب و موثر با دیگران داشته باشید به شما توصیه می کنیم که حتما این کتاب را مطالعه کنید. در کتاب آسایش و آرامش نکاتی درباره ارتباط سازی موفق و دلایل به وجود آمدن آن، بیان شده است به همین منظور برای بهتر انجام شدن این روند، پیشنهاد می شود تا به تمامی قوانین طلایی کتاب  گوش فرا دهید تا بتوانید به صورت موثر کلام تان را ابراز کنید و به طوری که شایسته است، احساس و گفته ها را انتقال دهید.

با مترجم کتاب، میثم شکری ساز بیشتر آشنا شوید

میثم شکری ساز، مترجم این کتاب دارای تحصیلات و دکتری کارآفرینی می باشد و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته MBA را نیز اخذ نموده است. وی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه ی مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی است. یکی از مجموعه های تحت مدیریت ایشان مرکز توسعه مجازی پارس www.elp.ir است که بیش از یک دهه پیش تاسیس و راه اندازی شد و امروز یکی از مراکز آموزش مجازی برتر کشور است که۹ سالانه صدها دانش پذیر با رضایت کامل و در دست داشتن گواهینامه معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از آن خارج می شوند.

دکتر شکری ساز تا کنون ده ها کتاب در زمینه های متنوع تالیف و ترجمه و به جامعه علمی کشور ارائه کرده است. او دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف میباشد. وی مجری طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست می باشد.

همان طور که گفته شد ایشان بیش از یک دهه است که قدم در حوزه آموزش کشور نهاده و تا به امروز یکی از پرچم داران این حوزه به شمار می آید. او مدیر و کارآفرینی برتر است که در سال ۱۳۸۸ در پی ظهور شرکت های نوپا و حضور آن ها در بازارهای اقتصادی ایران، به فکر راه اندازی و ارائه خدماتی نو در حوزه آموزش افتاد. او یک ایده در سر داشت؛ آموزش الکترونیک و کاملا مجازی، پس با توجه به آن اقدام به تاسیس مرکز توسعه آموزش مجازی پارس نمود. وی تاکنون موفق بوده تا مجموعه فعالیت هایش را گسترش دهد. او که از ابتدا به حوزه های آموزشی و پژوهشی علاقه ویژه ای داشته، در ادامه به توسعه فعالیت های خود در جهت ارائه خدمات متفاوت و قوی در این حوزه ها و ایجاد تحول در شیوه های آموزشی و پژوهشی کشور ادامه داده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.